PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36408}

Mój ukochany wróg

Mein liebster Feind - Klaus Kinski
7,8 1 283
oceny
7,8 10 1 1283
7,8 4
oceny krytyków
Mój ukochany wróg
powrót do forum filmu Mój ukochany wróg

podziw

ocenił(a) film na 9

Film wywołał u mnie jeszcze większy podziw dla Herzoga. Miałam okazję przekonać się w jak ciężkich warunkach kręcił niektóre filmy. Najtrudniejsza chyba jednak była wspólpraca z Kinsky'm , który jako aktor był fantastyczny, ale jako człowiek był niezrównoważonym zapatrzonym w siebie egoista, niebezpiecznym dla otoczenia. Podziwiam tez cala ekipe bioraca udział w kręceniu filmów, za to że była w stanie wytrwać burze jakie niewątpliwie wybuchały przy zetknięciu tych dwóch, jakże silnych osobowości.

ocenił(a) film na 9
Gaila

To prawda, oglądając ten dokument trudno uwierzyć że Herzog potrafił jakoś zapanować - a może raczej - współpracować z tym człowiekiem, który niewątpliwie był genialnym aktorem, ale jak przyznaje większość ludzi którzy mieli okazję się z nim zetknąć - szaleńcem.

Lukasz_smok

A jakże mogło być inaczej Kinski pełen energii twórczej w normalnych warunkach trawiący swoją pasję w nadmiernym seksie.Sądzę że Herzog był jedyną osobą która potrafiła zapanować nad tym wulkanicznym i nie obliczalnym osobnikiem.Właściwie (już to chyba gdzieś pisałam haha powtarzam się)twórczość Kinski -Herzog była tak mocna że faktycznie w filmach pozornie nic się nie dzieję.O taki Aguirre na przykład słyszałam że nudny że nic się nie dzieje zero akcji ale za to jak wciąga to że nic się nie dzieję z tego co wiem film jest często oglądany.Twórczość Kinski-Herzog wspaniały przykład w jaki twórczy sposób można zmienić agresję w coś naprawdę dobrego i to właśnie jest dla mnie najważniejsze w ich wspólnych działaniach.Owszem inne filmy Herzoga też są wspaniałe ale w większości brakuje tego wspaniałego napięcia i mocy.Mimo wszystko są dużo łagodniejsze ale też nie wszystkie.Uważam też że ten wybitny reżyser i znawca ludzkiej psychiki celowo prowokował i rozdrażniał aktorów aby wydobyli z siebie wszystkio co najlepsze.Filmu zamierzam zobaczyć w najbliższym czasie i morze zmienię swoje zdanie lub je ugruntuję.

MorganaBlackcat

"Morze" cię dziecko zalewa...!!!

wilkrobert132

Dzięki. :)

ocenił(a) film na 6
Gaila

Mam podobne odczucia. Osobiście nie przepadam za Kinskim, był on dla mnie za bardzo nieobliczalny, na pewno unikałbym kontaktu z taką osobą w rzeczywistości. Mimo to nie da się przejść obojętnie obok jego gry, nawiasem mówiąc mam takie wrażenie, że całe jego życie było jedną wielką grą. Herzog trochę go wykorzystał, ale żeby ujarzmić Kinskiego, na prawdę trzeba było mieć mocny charakter. Zresztą w filmie pojawia się scena, kiedy Herzog wspomina o tym,że Indianie nie obawiali się tego, że Kinski jest taki szalony, ale tego że Herzog jest przy nim taki spokojny.

Gaila

Ja tez ci..po taki jestem!Niezrównoważony,niebezpieczny dla otoczenia,z wielkim talentem aktorskim!!Mam jednak swój rozum i nie zadaję się z ludzmi.Bo bym was powybijał!hahaha!Za to siebie kocham mocno.

ocenił(a) film na 4
wilkrobert132

To sobie mlaskaj pajacu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones