PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695696}

Londyn w ogniu

London Has Fallen
6,1 53 753
oceny
6,1 10 1 53753
4,5 6
ocen krytyków
Londyn w ogniu
powrót do forum filmu Londyn w ogniu

Zazwyczaj w filmach jak jest ogólnoświatowa masakra, to wybierają Londyn, Egipt, Paryż itp., Fajnie by się oglądało jakby np. meteoryt walił w Pałac Kultury. :D Taka se rozkmina... :D

ocenił(a) film na 7
h3b4n

Albo duzy meteoryt wali w BAŁTYK i fala TSUNAMI zalewa ponad polowe kraju. Pomysl plus fajne efekty i kazdy kraj mozna rozpierniczyc. Wyobraz sobie fale TSUNAMI majaca 15 metrow plynaca az do WARSZAWY. Jak narazie w POLSCE nie powstal ani film katastroficzny z prawdziwego zdarzenia ani film akcji gdzie terrorysci robia niezla rozwalke...

punisher822_filmweb

Rozwałka w polsce jest cały czas na TVN24... już bardziej Polski nie da się zniszczyć :D

gregi3

teraz trwa większa rozwałka niż TVN i hollywoodzcy producenci byliby w stanie wymyśleć

gregi3

Nie pisze sie rozwałka tylko Nawałka jak juz cos ;)

gregi3

Trolle na filmwebie, gnidy wszędzie panoszą się

gregi3

haha dobre, 2018 rok i dalej aktualne

punisher822_filmweb

Bałtyk jest za płytkim morzem, żeby powstało na nim tsunami. Natomiast dotarcie takiej fali 500 km w głąb kraju to już w ogóle ostra fikcja. Chociaż na pewno w kategorii absurdu, Polacy zdobyliby jakąś nagrodę, zostawiając daleko w tyle amerykańską wersję ;)


Ja chętnie bym zobaczył rozwałkę w Sejmie i Pałacu prezydenckim, a w roli samotnego obrońcy - Antka Macierewicza.

marcin261287

Największe tsunami miało około 500 m i było na Alasce po osunięciu się kawałka zbocza w 1958 w zatoce Lituya. Cielenie lodowca może spiętrzyć fale kilkumetrową na krótkim odcinku tak więc nie ma czego takiego jak za mały akwen. Tym bardziej że duże fale już na Bałtyku były np. w średniowieczu w okolicy Darłowa. Także tego... :P

szarlich

Co miałoby spiętrzyć falę na Bałtyku, aby wywołać efekt tsunami? Jedyne co sieje spustoszenie na naszym wybrzeżu to sztorm powyżej 10 w skali Beauforta. A jego efekty mogę sam naocznie zobaczyć, gdyż mieszkam nad morzem.

marcin261287

11. przecież napisałem że już były fale duże w średniowieczu więc coś spiętrzało wodę ;P 2. podważyłem Twoje "za płytkie morze", czego więcej chcesz? Kuwraa gunwo spiętrzy Ci te wode i bedzie cunami.

szarlich

Tak to sobie możesz pisać. Konkretne linki do źródeł o tych niby falach tsunami na Bałtyku w okresie średniowiecza.

marcin261287

Nie mogę tu wkleić linków ale jak wpiszesz w google "tsunami wikipedia" to w artykule masz wzmiankę że w 1497 w rejonie Darłowa było takowe. W Polsce miało to swoją własną nazwę "Niedźwiedź morski" również na wikipedii. A w Darłowie co roku masz przemarsz po mieście upamiętniające tamte wydarzenia. Prawdopodobna przyczyna to wydostanie się złogów metanu/gazu ziemnego z dna Bałtyku.

ocenił(a) film na 5
szarlich

Wierz dalej Wikipedii :)

marcin261287

meteoryt?

ocenił(a) film na 4
clavier

Meteoryt prawie nigdy nie wywołują tsunami

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Absurdem to jest film Kac wawa. Więc tsunami na Bałtyku byłoby naturalne przy tym:)

punisher822_filmweb

Tak pofantazjujcie jeszcze sobie... godzilla powstaje w Bieszczadach. To są filmy wysokobudżetowe. Nawet słabe efekty sporo kosztują.

h3b4n

Polski raczej nie rozwalą, bo u nas koszt kręcenia zdjęć jest znacznie większy niż w innych krajach. Dlatego hollywoodzcy filmowcy wolą kręcić w medialnych Londynie, Paryżu, Madrycie albo Atenach, a gdy chcą zaoszczędzić, to wybierają się do Pragi, Bułgarii albo Rumunii.

Hayes

Widzę kolega z branży. Smutna prawda, taniej nakręcić polski film w Los Angeles niż w Warszawie.
Rzym jest chyba jednak droższy, ale ... to jest Rzym.

A tak dla śmichu - nakręćmy wersję o Polsce, ale żeby zaoszczędzić plenery zrekonstruujemy komputerowo.

Hayes

Dawno większej bzdury nie czytałem.

m0bscene

Taaaaa? No to ile hollywoodzkich filmów było kręcone w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat? Jeden Most szpiegów i Pianista? A teraz se porównaj ile nakręcono w Sofii, Bukareszcie, Pradze czy Kijowie.

ocenił(a) film na 4
Hayes

A ile hollywoodzkich filmów było kręconych w Armenii?

WHITEHALL_19

No rzeczywiście dałeś przykład medialnego kraju...

ocenił(a) film na 4
Hayes

Obcokrajowcy znają Armenie prawie tak samo dobrze jak inne kraje w tym Polska, więc lepiej byś się z tym pogodził żeby nie mieć bólu dupy jak teraz

ocenił(a) film na 5
WHITEHALL_19

Ty co dodałeś za idiotyczny kometarz z którego nie moge zrozumieć o co Ci chodzi, gość wyżej podaje fakty a Ty pie&dolisz coś od rzeczy że ma ból dupy, to Ty tu miałeś ból dupki

ocenił(a) film na 8
h3b4n

Rozwali Polskę PIS jak żaden meteoryt czy Islam busterds

h3b4n

sejm jak najbardziej

h3b4n

O tak, Duda ścigany przez deszcz meteorytów! Próbuje dodzwonić się do Konstytucji i przeprosić ją za gwałt, ale abonent czasowo niedostępny bo przetrzymywany przez Prezesa w zamkniętym przez Minister Edukacji gimnazjum. Był by Oskar, nie?

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Ilu z was ludzie tak psioczyło na PO gdy podwyższano niezgodnie z konstytucją wiek emerytalny lub kradziono kasę z OFE? To śmieszne jak parę słów w propagandowych mediach (tvn, onet itp) plus marsze KOD (opłacane przez tych odciętych od koryta z krzykiem: chcemy demokracji, gdy to właśnie demokratycznie ludzie w wyborach wybrali sobie władzę) sprawiły, że teraz wielu robi z siebie bojowników? Gdzie wy byliście kilka lat temu? Lemingi :)

conrad_owl

a) KOD to ja b) ale nikt mi nie ukradł z OFE tylko przetransferował, bo według prawa środki w pierwszych dwóch filarach nie należą do mnie tylko do systemu (Konstytucja się kłania i Trybunał) c) ewolucja sytemu emerytalnego, w tym i granic wiekowych nie jest niezgodna z Konstytucją (Konstytucja i Trybunał znów się kłania). Jako racjonalny liberał z "B" i "C" się zgadzałem, teraz muszę "A" wpierać bo taka potrzeba chwili - Ojczyzna wzywa!

h3b4n

Możesz nakręcić "Pasikurowice w ogniu" . Gwarantowany hit.

ocenił(a) film na 5
h3b4n

ATAK NA TUSKA
Panstwo ISIS bierze odwet za wprowadzane embargo na iich kraj przez UE ,na celownik biora szefa rady .W Polsce werbuja ochotnikow obiecujac im 1000 zł za kazde urodzone i wcielone dziecko do armii ..............


......ciag dalszy niech dopisuje nastepna osoba........

deconstramus

1000 zł za każde urodzone dziecko pod warunkiem, że powiło się Ono w małżeństwie katolickim oraz deklaracją stałego przelewu w kwocie 499 zł dla Ojca Dyrektora. Na ochotnika zgłasza się ......................

użytkownik usunięty
vanilla_sky85

uważajcie co mówicie-ściany mają uszy-nie słyszeliście o ustawie inwigilacyjnej? Wielki Brat patrzy...

A wcześniej myślisz, że Internet gwarantował anonimowość i bezkarność? Prooooszę Cię :)

vanilla_sky85

Andrzej, który z Jarosławem poczyna Nową Konstytucję. niestety w dniu porodu...

h3b4n

Raz był polski epizod w Peacemakerze, ale bez rozwałki.
Swoją drogą aż się dziwię czemu takiego GROMu gdzieś nie użyją. W końcu jest w pierwszej 10 najlepszych formacji na świecie (niektórzy klasyfikują nawet pierwsze 5).

matyah

dokładnie... a różnych historii na dobry film sensacyjny pewnie mieliby wiele...

ocenił(a) film na 4
matyah

Amerykanie mają nas za kraj czwartego świata, nie wart uwagi. Nawet jakby polak zrobil zajebistą piosenkę po angielsku i się ona spodoba amerykaninowi, a później dowie się że to polak śpiewa, to stwierdzi że hujowe! Do hollywood się polak nigdy nie dostanie! Wolą bardziej ruskich brać! Dla nich jesteśmy małe nic nie znaczące polaczki.

matyah

Licząc tendencyjnie - sympatyczne to dla nas, ale... No sympatyczne to dla nas. :)

ocenił(a) film na 6
h3b4n

Do polski nikt nie przyjeżdża (filmowcy, uchodźcy, muzyscy) bo po prostu jest chójowym krajem :)

ocenił(a) film na 6
Expendable91

A Kick gdzie kręcili :)
http://www.filmweb.pl/film/Kick-2014-567172

Dawid_11

To wygląda źle... xD

ocenił(a) film na 6
h3b4n

ja się zgadzam mogło by jebnąć w PKiN :)

h3b4n

Najpierw terroryści musieliby odnaleźć Polskę na mapie.

ocenił(a) film na 6
helsinger

a faktycznie dlatego jesteśmy bezpieczni :)

h3b4n

Jakby powstała tego typu fabuła, to byśmy ich po sądach męczyli za urażenie dobrego imienia ojczyzny;)

h3b4n

też mi trochę brakuje filmu z polskimi klimatami w tle...ostatnio czytałem a Angorze takie opowiadanko do smiechu ze Bond dostał od M zdjęcie dziadka z kotem na kolanach i powiedział że Blofeld dorwał sie do władzy w Polsce...więc kto wie moze i 007 nagra jakiś film z polską w tle. Przypomnijcie też sobie wspomnianego tu "Kicka"...Poza tym jak nakręcą kiedyś Upał M. Ciszewskiego to będzie hit na miarę Hollywoodu. Kiedys czytałem też książkę o kilku dziadkach, emerytach którzy kiedyś byli agentami lub pracowali w służbach i jednego córka miała jakieś problemy z prochami...i jak dobrze pamietam to też akcja się i w warszawie działa. A mój tata zawsze sie śmiał jacy to ci amerykanie biedni są że jak jakiś zamach jest albo kosmici atakuja to zawsze do nich walą a w takim iraku to w dupe dostają (jakby te wszystkie pomysły z filmów co nakręcili przeniesli do Iraku lub afganistanu to może by im lepiej szło)

h3b4n

W "Rozmowach kontrolowanych" masz, jak się Pałac Kultury wali :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones