PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=634796}

Linia życia

Flatliners
5,7 40 945
ocen
5,7 10 1 40945
3,6 10
ocen krytyków
Linia życia
powrót do forum filmu Linia życia

Pewnie nie uda się przebić starszej wersji. Zero oryginalnych pomysłów.

Sikorka

Obejrzałem wczoraj starą wersję, a teraz trailer i widzę 90% podobieństwa w schemacie filmu. Te 10% to inna technologia jaką użyli teraźniejsi studenci. Szkoda że marnują pieniądze na coś co już było zrobione.

ocenił(a) film na 3
dimian

Też tak myślę. No i pewnie można się spodziewać bardziej klimatu horroru. Widocznie twórcy uznali, że samo słowo "przepraszam" już straciło swoją magię i nie rozładowuje napięcia. Wątpię, że Ellen Page da radę nadgonić Julię Roberts. Zapewne będzie latała po ekranie jako zarozumiała zołza, która wszystko wie lepiej od innych. To już nie ten klimat.

ocenił(a) film na 10
na_szage

Ten z 1990 r, o była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

dimian

Stary film miał w scenariuszu chyba dwa błedy- wyrzuty sumienia dziewczynki ojca narkomana- jaka w tym jej wina? podobnie lovelas nagrywający laski bez ich zgody- kaman- w nowej wersji wszyscy mieli prawo do wyrzutów sumienia i to jest mocna strona filmu. Kilka scen w nowym filmie jest zjawiskowych- motor, most np.

ROBERT_STO

Tak działa ludzki mózg, że czasami rodzi uczucia wbrew logice.

O ile dobrze pamiętam a oglądałam ten film ostatni raz z 10 lat temu, to motyw odnośnie wyrzutów z powodu śmierci ojca był taki, że ona przyłapała swojego tatę na wstrzykiwaniu narkotyków, który jak ją zobaczył to uciekł z domu i wbiegł wprost pod samochód pod którym zginą. Tak więc można powiedzieć, że była pośrednią przyczyną jego śmierci, tym samym mała dziewczynka może w sobie wyrobić poczucie winy i odpowiedzialności.

Co do faceta nagrywającego ukrytą kamerą kobiety, z którymi uprawiał seks. To fakt, że miał z tego powodu wizje go nękające świadczy, że zdawał sobie sprawę, że nie powinien tego robić a wizje były tylko uwidocznieniem i wzmocnieniem jego wyrzutów sumienia, które wcześniej ignorował starał się zagłuszyć.

Nariel_ArYarrel

Z tym ojcem to było inaczej- on się zastrzelił- a jej jedyną winą było to że nie wiedziała dlaczego to zrobił i przy płaskiej lini się tego dowiedziała. Z dziewczynami to nie były one do niczego zmuszane, więc jego wina była niewielka zwłaszcza że o ile wiem tego nie publikował. Chodziło mi o to że wina każdego w nowym filmie jest wyraźniej pokazana.

ROBERT_STO

A dobra ojciec się zastrzelił bo córka go nakryła na wstrzykiwaniu narkotyków. Ona jako dorosła kobieta mogła tego nie pamiętać, zepchnęła to w niepamięć ale wciąż miała to wspomnienie w podświadomości. Doświadczenie śmierci obudziło te wspomnienia.

Facet nie zmuszał kobiet do seksu ale nagrywał je już bez ich zgody i świadomości a to nie jest w porządku. To, że tego nie upubliczniał nie ma żadnego znaczenia. Tobie by nie przeszkadzało, że ktoś ma nagrania ciebie jak się kochasz, bierzesz kąpiel albo siedzisz na kibelku?

Nariel_ArYarrel

Bycie sfilmowaną z ukrycia to chyba najmniejszy problem młodych kobiet decydujących się na ryzykowne seks przygody- wiedzą że do końca życia mogą ponosić konsekwencje chwili słabości. Dlatego ciągle uważam że w oryginale ten wyrzut sumienia był słaby i nieprzemyślany.

ROBERT_STO

Dla tych dziewczyn to nie były 'seksprzygody' jak twierdzisz. Mówił im ze je kocha a one mu wierzyły. Wiedział ze je krzywdzi, a reakcja jego niedoszłej zony tylko to potwierdziła. Powiedziała mu, ze nie to jest najgorsze, ze ja zdradzał ale to jak potraktował te kobiety, ktore mu ufały. Wiec albo nie pamiętasz dobrze filmu albo sam nie szanujesz kobiet skoro myslisz ze filmowanie kogos w intymnej sytuacji bez jego zgody to 'not a big deal'

ROBERT_STO

Wiesz jeden nie ma wyrzutów sumienia po zabiciu kogoś a inna osoba ma wyrzuty sumienia, że wyrzuciła papierek w krzaki a nie do kosza na śmieci. Dlatego mówienie, że powody do wyrzutów sumienia były słabe i nieprzemyślane to świadczy, że ten komentarz takim jest. Własnie to, że przedstawiono wyrzuty sumienia różnych kategorii i stopnia zawinienia było plusem filmu. Najbardziej rzuca eis w oczy omawiany wcześniej wyrzut sumienia odnośnie śmierci ojca, który zupełnie nie był winą dziewczynki, którą wtedy była. Świadczy to tym, że ludzie obwiniają się czasami o rzeczy, które nie są ich winą czy od nich nie zależą.

Nariel_ArYarrel

Zgoda. Podsumowując nie ma czegoś takiego jak uniwersalna, kosmiczna czy boska moralność. Każdy ma swoją, która wynika min z tego w jaki sposób dorastał, czy socjalizował się.

ocenił(a) film na 10
ROBERT_STO

Ten z 1990 r, o była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

ocenił(a) film na 10
ROBERT_STO

tak zgadzam się. ten z 2017 lepszy.

ocenił(a) film na 10
dimian

ad. "Sikorka 19 cze 2017 15:32"
ten z 2017 lepszy. Tamten mnie rozśmieszał.

Sikorka

popieram w stu procentach

Sikorka

Wcześniej warto obejrzeć. Może nie będzie tak źle

ocenił(a) film na 7
Sikorka

a jak się nazywała ta stara wersja filmu?

kMqStore

tak samo jak i nowa haha

ocenił(a) film na 10
Sikorka

stara wersja byla shitem

arek2010

Poukładaj sobie bałagan w swojej głowie to może pogadamy bo bredzisz.

ocenił(a) film na 10
Ricky79

i co piesku przestales juz szczekac?

arek2010

ile ty masz lat 7 ?

arek2010

Arek, po co karmić trolla? przecież widzisz, że to zwykłe dziecko wojny

ocenił(a) film na 10
burt1985

widze i dlatego go zignorowalem

ocenił(a) film na 10
arek2010

Ten z 1990 r, to była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

arek2010

Nie oglądałem nowej, ale zgadzam się, że oryginał był słabym filmem. Aż się dziwię, że postanowiono zrobić remake tak przeciętnego filmu. Temat śmierci klinicznej jest bardzo ciekawy. Może znajdzie się ktoś, kto poprowadzi to z ikrą.

ocenił(a) film na 3
Sikorka

Właśnie obejrzałem starą wersje i mimo fajnego klimatu i ciekawego pomysłu film był raczej... Przeciętny, trochę nudnawy i taki ma się wrażenie - oklepany. Za to nowa wersja zapowiada się dużo lepiej. Fajnie, że zrobią ją bardziej w stylu horroru. Myślę, że może się to udać.

ocenił(a) film na 10
dovio

Ten z 1990 r, o była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

ocenił(a) film na 6
Sikorka

To będzie kontynuacja, a nie remake :)

juleczka8855

jeżeli tak, to jest światełko w tumelu :)

ocenił(a) film na 6
Sikorka

https://alienhive.pl/film-linia-zycia-2017/

juleczka8855

i się pomyliłaś bo to był remake i to słaby, właśnie wróciłem z kina, nie było tak bardzo żle ale i nie dobrze.

ocenił(a) film na 6
Ricky79

To nie jest remake :)

juleczka8855

No jak nie jak tak nawet grał tam sam Kiefer Sutherland i miał całkiem inne imię i nazwisko co w 1990 aktualnej wersji.

Ricky79

Chyba wiem co oglądałem wałkowałem starą wersie jeszcze na VHS ze 2o razy

ocenił(a) film na 6
Ricky79

https://alienhive.pl/film-linia-zycia-2017/ Wystarczy dokładnie przeczytać artykuł.

juleczka8855

Ciul z artykułem to co oglądałem mi wystarczy klasyk z 1990 to jest to tu na wet nie było tak znanych nazwisk i w dodatku to nie był horror s-f tylko thriller dramat.

użytkownik usunięty
juleczka8855

Właśnie. Więc przeczytaj. ("film nie jest pełnoprawnym sequelem, gdyż bardzo wiele elementów fabularnych jest kopią oryginału z 1990 roku.").

ocenił(a) film na 10
Ricky79

Ten z 1990 r, o była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

karolajna198920

Według Ciebie ma lepsze sceny grozy, to twoja opinia i to słaba.

użytkownik usunięty
juleczka8855

Cytat z linku, który sama podałaś "film nie jest pełnoprawnym sequelem, gdyż bardzo wiele elementów fabularnych jest kopią oryginału z 1990 roku.".

Sikorka

Szkoda maszynisty ;P

użytkownik usunięty
Sikorka

Niestety teraz jest era rimejków, sekłeli i prekłeli. Szkoda, że większość to badziewie.

użytkownik usunięty
Sikorka

Pisanie, że pierwowzór to shit jest śmieszne. Nie twierdzę, że jest to arcydzieło kinematografii, ale w latach '90 nie było internetu, tylu kin takiej dostępności filmów. Wtedy wyjście do kina było wydarzeniem. Nie oglądało się po 3-5 filmów dziennie i kilkunastu tygodniowo. Wiadomym jest, że jeśli dzisiejszy nastolatek obejrzy obraz z lat '90 to będzie się śmiał z jakości zarówno samego obrazu jak i efektów.
Co do samego filmu. Prawie 30 lat temu to był jakiś nowy pomysł, nowe zagadnienie. Co mamy teraz? Milion części "Transformerów, Szybkich", masę gównianych rimejków zupełnie nic nie wnoszących lub nakręconych jak oryginał - "Blair Witch Project", nie potrzebnych i słabych kontynuacji - "Obcy: Przymierze".
Owszem technika poszła do przodu. Dużo rzeczy można nakręcić lepiej, ładniej, ale czy to wystarcza? Czy to usprawiedliwia kopiowanie tego co było?

Dobrze prawisz :) pozdrawiam

Zgadzam się! Obecne kino to w 80% papka, w której wszytskie filmy zlewają się w jedno śreniej jakości danie.
I mamy: "papkę" albo nowe wersje starszych kasowych filmów lub ich kontynuacje.
W latach 80, 90 może nie każdy film był dobry, ale pomysły były oryginalne. Jasne, też zdarzały się rimejki, ale nie były tak liczne jak teraz.
Wiecie czego brakuje obecnie? "Klimatu i magii kina".

Sikorka

Dokladnie, zgadzam sie ze wszystkim w stu procentach. W szczegolosci brakuje Klimatu i magii kina. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Sikorka

Ten z 1990 r, o była komedia, nie horror. XD . Ten ma lepsze sceny grozy.

ocenił(a) film na 6
karolajna198920

Czy to jakiś automat pisze?

ocenił(a) film na 5
Sikorka

Sprawdziłem top najlepszych filmów na filmwebie i jest tam masa oryginalnych filmów. Wystarczy poszukać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones