PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36174}
7,7 11 tys. ocen
7,7 10 1 10898
6,6 8 krytyków
Lilja 4 ever
powrót do forum filmu Lilja 4-ever

Mozecie mowic...

użytkownik usunięty

Ze ckliwy. Ze teksty jak z bajek. Ze specjalnie dodano sceny gwaltu zeby wywolywac bunt. To nie wazne. Ten film wstrzasa. Jeszcze nie doszedlem do siebie. A juz troche przygnebiajacych filmow widzialem w zyciu. To nie kwestia uzytych srodkow tylko umiejetnosci ich uzycia i przekazania tego co wydaje sie byc nieprzekazywalne. Nie czulem ani na chwile by film byl plastikowy czy przesadzony. Ide dochodzic do siebie...

ocenił(a) film na 8

Zgazdam się. Dla minie osobiscie jdną z bardziej dramatycznych scen jest ta, kiedy zostawia ją matka. Lilja obrażona nie chce się z nią pożegnać, matka wsiada do samochodu, ale potem Lilja wybiega i krzyczy za odjeżdżającymi. Jakby czuła, matka zostawia ją na zawsze. A potem kiedy jest w Szwecji w sklepie. Niby wszystko ok - kupują czapkę... W tym filmie najbardziej przeraża mnie samotność, a właciwie osamotnienie tej dziewczyny. Jej życie nikogo nie obchodzi, ostatecznie - nawet ją samą.

ocenił(a) film na 9

Mam takie same uczucia. Jeszcze mam mokre policzki od płaczu a głowę pełną pytań i pesymistycznych myśli...
Nie dociera do mnie to co się przydarzyło Liljii to prawda a jak nawet jednak pomyślę, że bywa jeszcze gorzej to aż mnie serce boli.
Przy tym filmie nie zwracałam uwagi jak ten film jest "zrobiony" tylko ważna dla mnie była treść filmu i o niczym innym nie byłam nawet w stanie myśleć...