PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40430}

Letnia szkoła

Summer School
6,7 672
oceny
6,7 10 1 672
Letnia szkoła
powrót do forum filmu Letnia szkoła

Swietna komedia

użytkownik usunięty

Prawdopodobnie wogole bym nie siegnal po ten film gdyby nie liczne nawiazania do horrorow. Co prawda jest to komedia, dominuja jajcarskie teksty oraz wiele zabawnych sytuacji ale jest tez uklon w strone wlasnie horroru. 2 zwariowanych kumpli ktorzy kochaja ponad wszystko Teksanska Masakre i tworzenie charakteryzacji sa mila niespodzianka dla maniakow tego gatunku. Jest takze jedna slynna scena gdzie wszyscy bohaterowie sa doskonale ucharakteryzowani i stanowi to duzy popis tworcow efektow.
Ja na filmie bawilem sie wysmienicie ale polecilbym ta komedie raczej milosnikom Strasznego filmu anizeli jednak American Pie. 8/10

ocenił(a) film na 6

a skąd go wziąłeś? bo ja ostatnio szukałam i nigdzie nie ma. oglądałam go jakieś 10 czy 15 lat temu i chętnie bym sobie przypomniała,bo był świetny ;-)

ocenił(a) film na 8
fenix

Można znaleźć na thepiratebay.org albo na mininovia.com. Film świetny, nie to co dzisiejsze komedie dla kretynów. Na świecie ten film jest bardziej znany niż u nas.

gagarin77

Natrafiłem na niego przypadkiem w telewizji dziś (TVP 2) i nie pamiętam kiedy się tak uśmiałem :D Super komedia no i rzeczywiście, te nawiązania do horrorów były świetne!

ocenił(a) film na 5
max_c

Ja również przypadkowo go obejrzałam, podczas sobotniego obiadku z rodzicami i oglądania TV xD
Film po prostu świetny, pełen archigenialnych dialogów :P
"Wiem Pan, dlaczego tylu pijanych kierowców ma wypadki? Bo nie uczą się jeździć po pijaku" xD

fenix

Albo po prostu na serwisie youtube. Ale tam to jest wersja angielska, a polską nie wiem gdzie dostać.

fenix

"Letnią szkołę" będzie można zobaczyć w tv już 18 czerwca o 22:30 na TVP2 :-)

ocenił(a) film na 4
eNeR

gdzie wy tu widzicie nawiązania do horrorów? jedna scena raptem.. zawiodłem się na tym filmie:/

Najciekawszy w tym filmie jest wątek fascynacji tych dwóch "Teksańską masakrą....". Ciekawe ile oni tak naprawdę rozumieją z tego filmu. Jaranie się horrorami przez młodych to bardziej wyraz szczeniackiego wybryku i lubowanie się w makabrze w kontrze do słodkiego i mdłego pierdzenia w innych produkcjach i w życiu niż faktyczne posiadanie zdolności analitycznych do szukania głębszych treści. Czy dostrzegają w filmie Hoopera wszelakie polityczne, społeczne, metafizyczne treści, które stanowią o wielkości tego horroru? Wydaje się, że bardziej odpowiedni dla nich jest Piątek trzynastego, które opowiada o takich jak oni szukających specyficznej rozrywki dzieciakach.

grzegorz_cholewa

Zresztą Wes Craven zrobił film o takich oni czyli "Scream".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones