PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762864}
6,7 97 540
ocen
6,7 10 1 97540
7,8 54
oceny krytyków
Lady Bird
powrót do forum filmu Lady Bird

Seans przedpremierowy, więc czemu nie skorzystać.

Rok z życia zbuntowanej dziewczyny, która uczy się w katolickim liceum.

Na pierwszym planie widzimy znaną z filmu ,,Brooklyn" Saoirse Ronan. Uważam, że wypadła dobrze, ale nie na tyle dobrze, aby dostać za to Oscara. Myśle, że jest dobrą aktorką, nawet bardzo dobrą, ale w moim odczuciu nie pasowała do tego filmu. W projekcji zauważamy też nietypową relację córki z matką, czyli z Laurie Metcalf. Dobrze ona wykreowała swoją postać, ale raczej Oscara za tą rolę również nie dostanie.

Film również jest nominowany za Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

Bardzo mi się w tym filmie podoba spojrzenie reżyserki, Grety Gerwig na świat głównej bohaterki. I gdyby Greta dostała Oscara za reżyserię, nie byłbym zły. Uważam również, że raczej nie zostanie okrzyknięty Najlepszym Filmem 2017r., ale w pewnym sensie to nie jest zły. Jest po prostu dobry.

Oczywiście za serce chwyciły mnie zdjęcia. Fajnie ukazały wszystko to, co działo się w filmie.

To była moja przedpremierowa recenzja ,,Lady Bird".

To dobry film. Można się na nim dobrze bawić.

ocenił(a) film na 7
Franek_321

Oglądam te wszystkie nominowane filmy i nadal Oscarów nie widzę. Przy tych nagrodach duże znaczenie ma marketing. Ten film od początku zbierał pozytywne recenzje, stąd nagle wyszedł na "czarnego konia" nagród, ale faktycznie dosyć przypadkowo. Jest na pewno bardzo poprawnym, fajnym filmem, ale też nie takim, które zostanie w pamięci na długo. Gdzieś znaczenie może mieć więc ogólna sympatia do aktorów. Ronan tutaj nieco wyszła ze swojego sztywnego emploi, co jest dla mnie plusem. Metcalf powinna dostać nieco więcej miejsca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones