PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507169}

Labirynt

Prisoners
7,9 261 tys. ocen
7,9 10 1 261320
7,4 51 krytyków
Labirynt
powrót do forum filmu Labirynt

Bardzo zacny :)

ocenił(a) film na 8

Pomimo, że film trwa bardzo długo, to nie nuży. Twórcom udało się świetnie zagospodarować ten czas, sprawiając, że widz cały czas jest ciekaw co się wydarzy... a przynajmniej ja tak miałem.
Co do sceny, gdy odnaleziona została czarnoskóra dziewczynka: o ile wszystko dobrze zrozumiałem, to w szpitalu powiedziała ona, że to Dover je więził. Wtedy myślałem, że będzie to film z kategorii - "wielkim zwrotem akcji jest rozdwojenie jaźni bohatera", czyli ojciec miał zrytą psychikę, porwał dziewczynki i o tym nie pamiętał. Wtedy dałbym chyba nieco niższą ocenę, bo przy takim rozwoju sytuacji parę rzeczy nie trzymałoby się kupy. Ale skoro ojciec nie miał z tym nic wspólnego, to zakładam, że dziewczynka bełkotała bez sensu po jakichś narkotykach, albo ja coś źle zrozumiałem. Tak czy inaczej logicznie wszystko zostało rozwiązane i tylko Dovera szkoda, bo pewnie zanim go odnajdą pod tym autem to zostanie już z niego tylko rozkładający się trup.

ocenił(a) film na 8
Krzesimirus

Wracając do mojego ostatniego zdania: umknął mi fakt (a raczej go niedosłyszałem w filmie, widać za słabo dźwięk miałem ustawiony), że Dover zaczął dmuchać w gwizdek. Zastanawiałem się co rozpraszało uwagę policjanta w końcowej scenie i dopiero czytając inne komentarze doszło do mnie, że to Dover gwizdał. Czyli można jednak założyć, że był pełen happy end i w porę go wydostali.

ocenił(a) film na 8
Krzesimirus

Czarnoskóra dziewczynka powiedziała tak bo Dover był wcześniej u tej babki i go słyszała. Polecam jeszcze uważniej oglądać filmy, ewentualnie poprawić inne kwestie techniczne oprócz dźwięku :)

ocenił(a) film na 8
Emeph

Aaaa rzeczywiście. Zmyliło mnie trochę jeszcze to, że dziewczynka powiedziała: "zakleił nam usta", co w pierwszym skojarzeniu mylnie zrozumiałem jako stwierdzenie, że Dover to zrobił. No faktycznie, powinienem mimo wszystko skleić to wszystko w całość skoro Dover po powrocie do do domu porywaczki powiedział że wie, iż dziewczynki u niej były.