PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1067}

Lęk pierwotny

Primal Fear
7,9 147 tys. ocen
7,9 10 1 146971
7,2 32 krytyków
Lęk pierwotny
powrót do forum filmu Lęk pierwotny

Oglądałem ten film z zapartym tchem i kiedy na 10 minut przed końcem wyjaśnia się wszystko na sali sądowej i pozornie akcja się kończy to właśnie ostatnia scena niesie największe zaskoczenie, którego przez cały film nie można się było domyśleć. Mistrzostwo. Miałem dać 8 ale bo film od początku utrzymany w bardzo dobrym tempie i świetna grą Aarona/Raya dlatego samo zakończenie mnie zszokowało i podnoszę swoją ocenę na 9/10

Roberto1909

a jak sie skonczylo bo nie obejrzalem d okonca

dawid10809

Niema Aarona jest tylko Ray :)

Roberto1909

tak sklada sie ze przestudiowalem pojecia zwiazane z rozdwojeniem jazni i okazalo sie ze po pewbyn czasie jedna z osobowosci przejmje kontrole nad czlowiekiem

dawid10809

Ale z filmu wynika i on sam przyznaje się wyznając: "Nigdy nie było żadnego Aarona" czyli grał i symulował jedynie od samego początku wiedząc, że jak będzie udawał niespełna rozumu schizofrenika to nie pójdzie do więzienia. I jak widać krzesło elektryczne zamienił na miesiąc nadzoru psychiatrycznego w zakładzie zamkniętym. W ogóle młody Edward Norton (nie rozpoznałem go początkowo) zagrał wg mnie po mistrzowsku rolę zarówno nieśmiałego i zagubionego Aarona jak i bezwzględnego i stanowczego Raya.

Roberto1909

ten film powinien byc w 100 najlepszych filmow

dawid10809

No zgada się. Podobno Richard Gere przesłuchał do roli Aarona/Raya ponad 2000 kandydatów, początkowo faworytem był Leonardo Di Caprio ale odrzucił tę rolę. W końcu zdecydowano się na Edwarda Nortona i to była w ogóle jego pierwsza poważna rola życiowa.

Roberto1909

Jak już na litość boską zapodajesz mega SPOILER, to chociaż oznacz to proszę dla osób, które filmu nie widziały, bo jak ktoś wejdzie w ten wątek, to nie będzie miał po co glądać filmu...

@dawid10809 - jest w top 100 najlepszych thrillerów wszystkich lat, aczkolwiek ja uważam, ze zasługuje na o wiele wyższe m-ce, aniżeli 21 i nie nazwałabym go thrillerem tak do końca;)

K4rolink4

A sorry nie przyszło mi do głowy... rzeczywiście dopiero teraz dostrzegłem, że to może komuś oglądanie filmu.

dawid10809

:D! Wygrałeś internet!