PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613261}

Kronika

Chronicle
6,4 44 tys. ocen
6,4 10 1 43694
6,8 15 krytyków
Kronika
powrót do forum filmu Kronika

Jak w temacie, nastawiałem się że ten film będzie lepszy od szykowanego w dziwny sposób remake Akiry, ale wyszedł przyzwoity sredniak. Film jest spoko, jest duzo dobrych efektów specjalnych, kamera nie denerwuje tak jak w Poject Monster, ale tez dupy nie urywa.. tak jak Akira. 7/10

SPOILERY


Nie wiem czy panowie mieli tak mały budżet czy mało wyobraźni, ale byłbym mile zaskoczony gdyby główny bohater w finałowej scenie rozwalił coś więcej niz szyby w dwóch sąsiednich budynkach. no i czemu pod koniec tak po prostu wszystko urwali, bez żadnego podsumowania, po prostu Andrzej poszalał, stwierdził że jest samcem alfa, więc jego kuzyn go zabił. Suabo...

KONIEC SPOILERÓW

w jednym zdaniu: kto widział AKIRE ten bedzie zawiedziony.

ocenił(a) film na 5
kamelor1

potwierdzam dzisiaj byłem na tym i taaak się wynudziłem po 1h filmu dokumentalnego o patologicznym Andriuuu ze nawet te ostatnie sceny mnie nie wybudziły z letargu

ocenił(a) film na 6
kamelor1

wczoraj bylam na tym filmie. zwiastun byl swietny, natomiast czulam jak film by trwal 30min, akcja pozno sie zaczela i film dziwnie sie skonczyl, tak jak by w polowie. moja ocena to 6 - glownie za efekty i dobra gre aktorow. pomysl na film byl swietny, ale niedopracowany albo po prostu zle zrealizowany i dali odczuc widzom znudzenie albo brak satysfakcji/ zadowolenia z wydanych pieniedzy.

ocenił(a) film na 6
kamelor1

No właśnie nie może nam już urwać dupy, bo zrobiła to już dawno temu Akira. Mimo to dobrze, że "Kronika" się udała przed nową wersją. To jak niskobudżetowy remake. Miło było popatrzeć na żywych aktorów w takich scenach.

ocenił(a) film na 6
kamelor1

Witam. Właśnie szukałem takowego tematu... Myślałem, że tylko mi ten film a bynajmniej końcowe sceny przypominają AKIRE (a w szczególności głównego bohatea Tetsuo).. Jak dla mnie AKIRA jest, był i będzie klasykiem w owym gatunku japońskiego kina anime S.F. Może i się myle , ale wydaje mi się że żaden remake i filmowa ekranizacja kultowego wcześniej wspomnianego anime nie oddała by widzowi w całości tego klimatu cyberpunkowego świata.. Mimo to film mi siępodobał i czekam na podobne ekranizacje... Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
zajcew2100

A tam się nie da ;p jasne że się da, tylko ktoś musi miec pomysł, budżet i dobrą ekipę... Powiedziałbym raczej że szanse że ktoś zrobi film równie dobry, albo lepszy od Akiry są bardzo nikłe. Ale są ( :

ocenił(a) film na 6
kamelor1

Nie neguję Twojej wypowiedzi... Ba.. mam nawet nadzieje, że takowa produkcja powstanie i że choć trochę dorówna swojemu pierwowzórowi... Poczekamy... Zobaczymy kolego.. PZDR