PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728436}
5,7 26 361
ocen
5,7 10 1 26361
3,8 10
ocen krytyków
Król życia
powrót do forum filmu Król życia

Byłam w kinie, widziałam ten film i nie tylko. Również reakcję widzów po: "niech nam zwrócą kase za bilety", "nigdy wiecej", "ale kicha"... przyznam szczerze, że producenci, reżyser rzucili sie na głęboką wodę, serwując ludziom złaknionym czegoś, co posiada mniej wymagającą fabułę, film tak niedookreślony i wymagający swoistej analizy życia wewnętrznego człowieka. Również wpleciona magia pozornie więcej zaciemniała niż rozjaśniała... odnoszę wrażenie, że reżyserowi udało się oddać sens wewnętrzynych, skomplikowanych, alogicznych procesów dziejących się w każym człowieku, który doznaje zmian. Im większe zmiany, tym więsze zamieszanie - wie ten kto takich zmian doznał. Idea doskonale odzwierciedla stan psychiczny ludzi "w pogoni za". W mojej ocenie fabuła filmu posiada również wiele zagadkowych metafor dających bogate pole do popisu ludziom, którzy potrafia skorelować taki rodzaj przemiany z pozornie nieskładnymi symbolami. Zarówno murzynka, symbolizująca ciepłą aformację, jak i dziewiczą naturę, tak i języki nawiązujące do wierzy Babel... wszytko jest na swoim mijescu. Wszytsko jest echem.

ocenił(a) film na 8
Independence89_filmweb

Wielu widzów nie jest gotowych do odbioru takich obrazów. Słysząc komedia, przeciętny widz raczej oczekuje łatwej zabawy, niektórych śmieszą prostackie kawały, durne teksty itp.Na seansie "Króla życia" który ja oglądałam publiczność jednak się bawiła, może to tylko chwalebny wyjątek. Film ma słabe strony, ale ma też bardzo interesujące , frapujące i ciekawe momenty. No i ten Więckiewicz, to jest jednak fenomen polskim kinie.

ocenił(a) film na 5
Independence89_filmweb

Drogi kolego, pisząc, że ludzie nie są gotowi na odbieranie takich filmów, wzbudziłeś we mnie irytację, dlaczego? Ponieważ te słowa kierujesz również do mnie. Obejrzałem zwiastun i oznajmiłem mojej połówce, że koniecznie musimy pójść. Trailer przekonał mnie konwencją oraz panem Więckiewiczem, który jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Nie spodziewałem się wielu osób, jednak ku mojemu zaskoczeniu sala była prawie pełna. Uwielbiam polskie filmy i stwierdzenia, że trzymają słaby poziom, to zwykłe plecenie głupstw. Ostatnio byłem na wyśmienitym Body/Ciało i niestety ten film się do niego nie umywa. Kompletnie inny gatunek, inna historia i inni aktorzy, ale porównuję tutaj poziom.
Król życia kuleje przede wszystkim ze scenariuszem. Przedstawione wątki czasami nie trzymają się ładu i składu. Skoro przedstawiamy niedopowiedzianą scenę A, to wypadałoby pokazać co z niej wynika, akcja ->reakcja. Pisząc niedopowiedziane, nie mam na myśli, że to niedopowiedzenie trzeba sobie przeanalizować i wyciągnąć wnioski, bo tam nie było wiele tego typu niedopowiedzeń, które trzeba było interpretować. Dialogi miejscami były bardzo zabawne, zwłaszcza na początku, aktorstwo pierwsza klasa, zdjęcia i muzyka też. Reżyserii i scenariusza niestety nie mogę tak ocenić. Oglądałem mnóstwo polskich filmów o których większość naszych kochanych rodaków nie słyszała, albo przełączała, podczas emisji w telewizji twierdząc, że nie ma co oglądać.
Są lepsze polskie filmy, są trudniejsze i są śmieszniejsze, także pisząc o braku gotowości, czuję się urażony, bo film oceniam na 5. Najbardziej mnie boli zakończenie i brak rozwoju poszczególnych wątków. Nie twierdzę, że film nie mógł się podobać, bo był bardzo pozytywny, ale to nie powód, żeby zarzucać innym brak gotowości. Swoją drogą, nie od dziś wiadomo, że większość woli transformersów niż jakikolwiek film z duszą
Pozdrawiam i polecam inne polskie filmy :)

ocenił(a) film na 5
Dr_Miranda

Przepraszam drogie panie pisząc "drogi kolego", widocznie się jeszcze nie obudziłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones