PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742045}

Kochanie

Darling
6,1 646
ocen
6,1 10 1 646
Kochanie
powrót do forum filmu Kochanie

"...PAMIĘTASZ MNIE?
BO JA PAMIĘTAM CIEBIE, HENRY SULLIVANIE!
PAMIĘTAM KAŻDY SZCZEGÓŁ Z TAMTEJ NOCY!
CZEMU TO ZROBIŁEŚ?
CZEMU MNIE WYBRAŁEŚ?
CO JA CI ZROBIŁAM?
CZEMU JA?
ODPOWIADAJ!!!..."

Doskonały thriller Mickey'a Keating'a zatrzymany w hermetycznym czarno-białym obrazie apartamentu Nowego Jorku.
Tajemnicza Madame zatrudnia młodą dozorczynie do "opieki" nad apartamentem, który osławiony jest legendą miejską...
Wprowadzamy się z naszą bohaterka do mieszkania i od razu uderza nas styl, elegancja i harmonia, telefon retro, zdjęcia, obrazy, kominek z pięknymi zdobieniami architektonicznymi, kunszt i wystrój wprowadza klimat tajemniczości, obecności wydłużone kadry, symetria zdjęć w oprawie muzycznej tworzą koktajlową mieszankę.
Reżyser czerpie z najlepszych wzorców, w moim odczuciu "Wstręt" i "Dziecko Rosemary" Polańskiego uderzające podobieństwo do bohaterki kruchość, lęki, omamy a zarazem siła i działanie,sukienka, fryzura, "Psychoza" Hitchcocka , scena pod prysznicem i nóż, nasuwa mi się skojarzenie z "Lśnienie" i "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu", ten ostatni obraz podobieństwa bohaterek duże oczy i klimat.
Główna bohaterka w czarnej sukience z białymi mankietami, tembr głosu, od pierwszych chwil stanowi dla nas enigmę, oszczędne środki wyrazu, minimalizm dialogów, niewerbalna strona również okrojona, jedyne co żyje i porusza się to OCZY. Oczy są zwierciadłem duszy naszej bohaterki ( przypominają nam aktorki lat 20 / 30 -tych), świdrują nas, podążają za nami, wciąż czujemy ich obecność, nie śpią, czają się a wraz z nimi tajemniczy pokój i tajemnicze drzwi, które są zamknięte...
Hermetyczność apartamentu wciąga nas, czuje puls, szumy, bulgoty, uderzenia, coraz głośniejsze tykanie zegara...co pewien czas dzwoni telefon...
Narasta napięcie, obezwładnia nas siła nadnaturalna, czujemy, że musimy się z tym zmierzyć...doktor Abott, Sullivan...
Polecam, doskonałe kino grozy, aktorstwo Lauren Ashley Carter, muzyka, zdjęcia, montaż, reżyseria.

nemezis1212

Edzia, jak Ty ładnie piszesz! Czyta się! Też czułem tu Polańskiego, głównie "Wstręt" właśnie. I te oczy, ach, te OCZY! OCZYwiście leci kciuk zadarty ku górze. :)

ocenił(a) film na 9
Rey_Aviador

Witam serdecznie i dziękuję za opinię:) i cieszy mnie fakt, podobnego postrzegania:) Mam prośbę, moje imię to Edyta, co do zdrobnień, to Edzia nienawidzę tego określenia zdrobnienia, bez urazy źle mi się kojarzy i brzmi trywialnie.
Lubię Edit , moi znajomi tak do mnie się zwracają lub po prostu Edyta , uwielbiam swoje imię:)

nemezis1212

Oczywiście, będę pamiętać. :)

Rey_Aviador

Czy wiadomo co było w tamtym pokoju?

ocenił(a) film na 9
jsw_94

:) Tak, nie zdradzam, aby inni oglądali :)

ocenił(a) film na 9
Rey_Aviador

::))))))

nemezis1212

Racja :) Oglądałam wczoraj ten film i myślałam, że może coś przegapiłam, a ten wątek akurat mnie dosyć zaintrygował. Czyli wyjaśnienie tajemnicy pokoju jest podane w rozmowie telefonicznej?

jsw_94

w rozmowie telefonicznej? nie dopatrzyłam się tam niczego dotyczącego pokoju. może ktoś wyjaśnić co tam było i w którym momencie to się wyjaśnia?

nemezis1212

Nie wiem co Ty kobieto, dziewczyno i cała reszta spuszczająca się bardziej chyba nad Twoją mizerną recenzją niż nad tym gniotem, ćpasz, ale zmień dilera, dobra rada...:-)

HeadHoper4Warsaw

Mizerny jest tylko i wyłącznie Twój komentarz i słaba prowokacja :-)

jsw_94

Nie dziewczynko 22 letnia, mizerny to jest ten post odnośnie tego gniota co imituje, tak naprawdę nie wiem co, czy bardziej dreszczowiec czy pseudo horror?...:O

HeadHoper4Warsaw

Haha, dziewczynko? Jak mniemam jesteś starszy (trudno się dowiedzieć z opisu "Is Not Your F*cking Buisness -> możesz sobie od razu poprawić słowo "business", chyba że za bardzo jesteś zajęty komentowaniem innych), w takim razie wypadałoby popracować nad składnią i interpunkcją - po polsku powyższy komentarz na pewno nie jest napisany. Tak samo radziłabym z kulturą osobistą, nie wiem jak trzeba być ograniczonym, żeby dyskutując z kimś nieznajomym o guście od razu używać pejoratywnych stwierdzeń w stylu gniot, gó.wno... a właśnie, zauważyłam, że bardzo lubisz te słowa, czyżby syndrom ograniczonego słownictwa? Nie pozdrawiam i kończę tę wymianę komentarzy.

jsw_94

To co nazywasz, podpowiem Ci dziewczynko, złą składnią zdania, szykiem, nie składnią w zdaniu, to są zdania wielokrotnie złożone. Napisałbym "nie ucz ojca dzieci robić", ale to wymuskany frazes, a ja nie lubię pisać o sobie. Tak, jestem od Ciebie kilkanaście lat starszy i obejrzałem sześc tysięcy filmów w swoim 35 letnim życiu, plus-minus...:-)

jsw_94

P.S. "buisness" nie, "business" tak...:-(

HeadHoper4Warsaw

Na sam koniec, bo rozbawiałaś mnie dziecko, cyt. "... po polsku powyższy komentarz na pewno nie jest napisany." - poprawna składnia zdania to, "powyższy komentarz nie został napisany po polsku", ośla łączko...:P

ocenił(a) film na 9
HeadHoper4Warsaw

Witam:) Dziękuję za odzew i opinię. "Mizerna recenzja" , możesz wypunktować argumenty, łatwiej będzie się prowadziło konstruktywną wymianę poglądów na temat w/w filmu ? Bo rozumie, że jeżeli się z czymś nie zgadzasz, to najlepiej kogoś opluć, zaatakować stwierdzeniem cytuję "tym gniotem, ćpasz, ale zmień dilera, dobra rada...:-)" Nie wiem jakie są twoje "odmienne stany świadomości", ale po wypowiedzi to powinieneś się zastanowić nad swoim dostawcą.

nemezis1212

Gdzie w tym gniocie widzisz, dobrą muzykę, kapitalne zdjęcia i grę aktorską, pytam się gdzie? Co więcej porównywanie tego gówna nawet do "Dziecka Rosemary" to grube przegięcie i tyle w temacie ode mnie...:-(

nemezis1212

P.S. koneserka dreszczowców co oceniła gniota "Demona" jak arcydzieło światowej kinematografii i kolejne gówno w papierku "Dom zły" jako wybitny film, ha, ha, ha...:-)

HeadHoper4Warsaw

Oj oj oj znowu HeadHoper4Warsaw w akcji. Chyba Cie lali w szkole co?? Pewnie dlatego tak wylewasz żółć na ludzi hmmmm?

Boxer250

Na Ciebie koledzy z puszki wyleją mocz na głowę, podaj swoje prawdziwe dane, nie chce dzwonić do znajomego informatyka policyjnego, żeby ustalił Twoje ip komputera dzieciaku...:-)

HeadHoper4Warsaw

O Jahwe nie rób tego!!!!!!!!! BOJĘ SIĘ CIEBIE PRZECIEŻ WIESZ O TYM!!!! ŁEEEEEEEEE ŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Boxer250

Jahwe to Twój bożek, wiem że jesteś Świadkiem Jehowy...:-)

ocenił(a) film na 6
HeadHoper4Warsaw

Dyskusje na filmwebie tak bardzo...

Blatta

Ale co ma piernik do wiatraka?...:-)

ocenił(a) film na 4
nemezis1212

SPOILER !!!SPOJLER!!!Wy też uważacie, że wszystko co się dzieje na obrazie jest wizją chorego psychicznie mózgu, która doprowadza do tragedii (choć zabójstwa mogło nawet nie być)? Wydaje mi się, że końcowa scena, kiedy dziewczyna słyszy masę szeptów to przecież klasyczny objaw schizofrenii paranoidalnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones