PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812999}
4,3 50 420
ocen
4,3 10 1 50420
3,0 16
ocen krytyków
Kobiety mafii 2
powrót do forum filmu Kobiety mafii 2

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 1

Wreszcie udało mi się zobaczyć to niesamowite dzieło sztuki kinematograficznej! Nie zna życia ten, kto nie oglądał tego filmu. Amerykanie powinni się od Vegi uczyć jak się robi gangsterskie kino akcji! Ło panie, czego tu nie ma! Fabuły na 5 filmów, niesamowita dynamika montażu, wspaniale realistycznie wykreowani bohaterowie, dialogi z najwyższej -podkreślam - najwyższej półki! Od strony scenariusza i postaci majstersztyk. Wymienię tylko kilka elementów:
- kolumbijskie kartele (te prawdziwe i te udawane. Jak oni na to wpadli na taki trik?!), Tortury typu Mexican Style w rytmie disco.
- równie kolumbijska(choć podstarzała już nieco) piękność. Gorąca niczym łuska z pocisków którymi likwiduje wrogów, pociągająca na dno niczym betonowe buty. Kto nie da się urzec jej czarowi może stracić to i owo.
- Niania. Szybki, Ptasiek to przy niej małe potulne szczeniaczki. Ma w garści nawet tych, którzy myślą, że mają ją w garści. Kobieta pracująca. Żadnej pracy się nie boi. Transplantologia, artroskopia (w trudnych warunkach polowych!) To jej specjalności! Wie jak w kilka sekund zadowolić nawet najtwardszego mężczyznę. Lubi quady!
- Justyna, której urody czas się nie ima. Wszystko czego pragnie w życiu to prawdziwa miłość. ISIS i konwersja na islam?Bum bum w łóżku jak i na defiladzie? No problem! Jednym słowem siekiera, choć troszkę naiwna!
- Bercik. Wszystko umie zajumać z kopalni. Nawet dynamit i ten, no...barabaryt!
- Królowa mafii! Po ciężkich przejściach powstaje jak feniks z popiołów! Świat jest niedostosowany do jej potrzeb i nie rozumie jej skomplikowanych rozterek duszy, ale nic to! Przez jej upór i charyzmę zawsze wyjdzie na swoje. Dobra duszyczka, chętna do złagodzenia cierpień prawiczka.
- Księżniczka mafii. Jej motto: "Cyjanek, wino i jesteś królową mafii, dziewczyno!"
- no i reszta czyli: masa pięknych mądrych kobiet, charyzmatycznych twardzieli z sercem i bez serca, piękne krajobrazy Kolumbii i wybrzeży Aruby, Pan Waldek (niepotrzebnie się boi), szybkie fury, farmaceutycznej jakości koks za 250zł (sic!) I wiele innych.

Podsumowując, film zaspokoił moje masochistyczne potrzeby na bardzo długo. Tym bardziej cieszę się, że na końcu filmu pojawia się zdanie-wisienka: "Kobiety mafii powrócą..."! Polecam wszystkim tym, którzy przeszli pierwotne amebowe zapalenie mózgu, k****cę z powikłaniami, urodzili się bez płata czołowego; oraz tym, którym ojciec przykręcał zabawki do podłogi a matka wlewała na siłe rurką do nosa wrzący rosół z makaronem. Dałbym 11 ale się nie da.

ocenił(a) film na 1
Sporek

Hehehehe :-) Dobra szydera na to "wybitne arcydzieło", które wczoraj też w końcu udało mi się nareszcie zobaczyć :-)
A tak już poważnie, to rzadko człowiek spotyka taką filmową kaszanę jak ten film.
Kolumbijska Miss z jakimiś tikami nerwowymi - po co to było? Na co? Znaczy się miało być trochę komediowo czy co?
Pan Waldek zamiatający ulice po przewierceniu wiertarką obydwu kolan - WTF?
pierdołowata Królowa mafii nagle zmieniająca się w jakąś Sonye Blade i spuszczająca manto kilku grubasom i kierownikowi sklepu - litości :-(
No i mistrzostwo świata - wątek Siekiery i ISIS oraz zamach którego nie było, bo Raszid wcale nie był Raszidem, tylko Kazikiem spod Otwocka. :-D
Odpalając toto - wiedziałem na co się piszę, ale kuźwa serio, dawno takiego gniota nie oglądałem.

ocenił(a) film na 7
hbk06_qbas

Bo to niania z Na dobre i na złe człowieku! Ona umie tak przewiercić nogi żeby nie uszkodzić szpiku ani okostnej ani więzadeu joł!
Wątek z Isis był żeby utrzymać władzę. bardzo sprytne

ocenił(a) film na 7
Sporek

ta dynamika montażu powoduje że tak dobrze się to ogląda. Nie ma zamulania tylko akcja gag gag rzeź gag pościg - nie ma zamulania. Włącz sobie śmierć w Wenecji jak chcesz rozmyślać nad sense istnienia. To jest film Vegi i tak ma być. Ja bym ograniczył wątek spuchniętej Anki bo już tak nie śmieszyła jak w jedynce.
A z tymi amerykanami to masz rację, niech Patryk trzaśnie dla nich jakiś film - sceny w kolumbii/maroku b.dobrze nagrane

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones