Do tytułowej roli pod uwagę brany był Michael Douglas. Angaż ostatecznie otrzymał Liam Neeson.
Podczas napisów, producenci dziękują "University of Indiana". Jest to błąd, gdyż uniwersytet, na którym pracował Alfred Kinsey nazywa się "Indiana University". Uczelnia poinformowała reżysera Billa Condona o błędzie. Condon obiecał, że zadba o to, aby błąd został poprawiony, zanim film stanie się powszechnie dostępny. Niestety, tak się nie stało i błąd pozostał.
Skauci (Kinsey i jego przyjaciel) mają na sobie emblemat World Crest, które nie istniało w latach, w których scena rzekomo miała miejsce.
Kiedy młody Kinsey kłóci się ze swoim ojcem w sklepie wielobranżowym, sztuczny nos aktora jest nadzwyczajnie widoczny, dzięki czemu widać kilka cieni ciemniejszych niż jego skóra, z pomarszczonymi krawędziami.
Kiedy pewnego popołudnia Kinsey i jego żona są w lesie w New England, słyszą Lelka Krzykliwego. Jest to niemożliwe, gdyż Lelek Krzykliwy jest ptakiem nocnym.
Film kręcono w Bloomfield, Plainfield (New Jersey, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Reżyser Bill Condon rozmawiał z wieloma kolegami po fachu dr Kinseya przed rozpoczęciem pisania scenariusza.
37 dni musiało wystarczyć ekipie filmowej, aby pokryć 15 lat badań doktora Kinseya w przeciągu których przeprowadził wywiady z 18000 ludźmi z całych Stanów Zjednoczonych.
Słynny "Raport Kinseya", dotyczący zachowań seksualnych Amerykanów, wraz z pracami dwójki innych badaczy - Williama Mastersa i Virginii Johnson - do dziś są podstawowymi pozycjami w nauce seksuologii - także w Polsce.
Bill Condon i Laura Linney pojawili się na specjalnej projekcji filmu na Indiana University, aby pomóc w zebraniu pieniędzy dla Kinsey Institute.
W komentarzu na DVD, reżyser Bill Condon wyjawia, że chciał zawrzeć w filmie klip z "I love Lucy", w którym bohater robi żartobliwą referencję badań Dr Kinsey'a. Condon powiedział, że nie miał możliwości użycia klipu, ponieważ Lucie Arnaz (córka Lucille Ball i Desi Arnaz) odmówiła mu praw, tłumacząc to faktem, że jej rodzice nigdy nie pozwoliliby, aby ktoś wiązał ich z Kinsey'em.
Za swoją rolę Laura Linney uzyskała 20 funtów, głównie za jedzenie pokrytych glazurą pączków Krispy Kreme.
Nagłówki w gazetach z późnych lat 40', dotyczące pierwszej książki Kinsey'a pojawiają się w aktualnych gazetach. Zaraz nad nagłówkami widzimy artykuł o New York Mets i Houston Astros. Tych drużyn nie było jeszcze w latach 40'.