PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

Kapitan Marvel

Captain Marvel
6,7 108 915
ocen
6,7 10 1 108915
6,4 39
ocen krytyków
Kapitan Marvel
powrót do forum filmu Kapitan Marvel

Ja się pytam kto na to pozwolił? "nie ma kanapeczek", "porucznik nygus"? Dawno nie widziałam tak nietrafionego tłumaczenia, przestałam czytać.

ocenił(a) film na 5
Iwnnana

E tam. W Avengers IW było jeszcze gorsze

ocenił(a) film na 8
Daven___

nie ma się z czego cieszyć :D

Iwnnana

Zona wolala pojsc na wersje z dubbingiem. Osobiscie zaluje i zgadzam sie ze tlumaczenia byly momentami zenujace. Lepsze napisy bo przynajmniej czuc klimat oryginalu niz polskie glosy.

ocenił(a) film na 7
Iwnnana

Zmarnowana szansa na ukrycie porusznika NYGASA if you know what i mean ;)
Luźne tłumaczenie które nie wpływa na zrozumienie fabuły mi osobiście nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 8
Iwnnana

To jest właśnie ta wolna ręka tłumaczy, niestety

ocenił(a) film na 10
Iwnnana

Nie przesadzaj u nas w Polsce nigdy nie będzie obwiązywane by ,wszelkie filmy typu Marvel ,by były tylko z napisami i oryginalnym tytułem .Zdziwi cie to że są pewnie fani takiej możliwości,i ja jestem jednym z nich .

ocenił(a) film na 4
Iwnnana

Tłumaczenie całkiem niezłe moim zdaniem. Nie robili tego 1 do 1, pozwolili sobie na trochę luzu i to działa. Film nie jest zbyt poważny, więc kwestie też. Faktycznie - na co dzień nikt tak nie mówi. Ale na co dzień też nikt nie niszczy kosmicznej floty.

ocenił(a) film na 7
Iwnnana

"nie ma kanapeczek" mnie rozwaliło :D wiedziałam że będą tu komentarze na ten temat. Polscy tłumacze odważni, uznali że wymyślą lepszy dialog niż scenarzyści ^^ Ale moim zdaniem to dość kontrowersyjne, tłumaczyć - a właściwie nie tłumaczyć tylko zamieniać - wypowiedź na zupełnie inną, szczególnie kiedy większość ludzi rozumie oryginalne dialogi po angielsku i może poczuć, że ktoś robi z nich głupka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones