PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 465
ocen
7,5 10 1 182465
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Pusta rozrywka..

ocenił(a) film na 6

Niby film jest dobry i profesjonalnie zrealizowany.. ale i tak nie zmienia to faktu, że jest on jedynie ciągiem niekończących się pustych dialogów i walk.. I to jest film, który tak wszyscy chwalą i polecają.. hmmm.. dialogi w sumie o niczym, co chwila tylko walki.. te nieszczęsne nawalanki, bo teraz twórcy nie potrafią inaczej budować akcji.. bezemocjonalny scenariusz, humor na poziomie głupich amerykańskich sitcomów, których oglądanie zabiera jedynie czas i energię.. I to jest film, który zdobywa tytuł produkcji roku.. No nic, niech więc tak będzie.. takie czasy.

ocenił(a) film na 10
justek999

Bo takie są komiksy superhero? Dialogi zawsze są o czymś, wiesz na tym polegają superbohaterowie że walczą. Wolę patrzeć na superbohaterów w akcji niz zwyklych facetów rozwlających wszystkich bo tak... Widzę nigdy nie miałeś komiksu w ręku. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
justek999

Dałeś temu AŻ 6!?

Ja drugi raz próbuję to obejrzeć i jest jeszcze gorzej niż zapamiętałem. Po cholerę tej pustej skorupie poświęcono prawie 150 min...

ocenił(a) film na 10
Martin von Carstein

Może jakieś argumenty?

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Po co?

Niech się zwolennicy silą na dorabianie jakiejś głębi w n-tym schematycznym Marvelu, niech udowadniają światu jakie to stoi przed nim arcydzieło. Niech się pochwalą jak z zafascynowaniem obserwowali dysputę odnośnie kontrolowania Avengersów przez ONZ i jałowe rozmowy bohaterów o niczym wylatujące z pamięci widza nim napisy dobiegną końca.

Moje argumenty będą takie jak każdego rozczarowango tym filmem zbytnio zachęcony świetnym Deadpoolem. Ten film nie powinien udawać, że jest czymś więcej niż produkcją o wzajemnym mordobiciu bohaterów (gdzie nikt nie może zginąć, z Happy Endem na końcu). Gdyby zajął 100 min przynajmniej nie czułbym się zmęczony wtórną rozrywką, szukając czegoś zabawnego (tu Ant-man), a tak kibicowałem jedynie Zemo w jego samobójczej, syzyfowej misji.



ocenił(a) film na 10
Martin von Carstein

Nie czytałeś nigdy komiksu Civil War prawda?

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

Film nie jest komiksem, to inne medium i musi spełniać swoje kryteria w celu zadowolenia widza.
Zwłaszcza gdy wypuszczasz tego typu produkcje seryjnie. Film może najwyżej zachęcić aby zgłębić historię u źródeł.

ocenił(a) film na 10
Martin von Carstein

Tego typu rzeczy robione są dla fanów i bardzo dobrze

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

... bo tylko oni przyjmują to bezkrytycznie...

ocenił(a) film na 10
Martin von Carstein

No nie, chociażby zobacz u mnie filmy na podstawie komiksów i jaka może być rozbieżność ocen ( od 1 do 10 )

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Niekoniecznie . Mi z początku tak jak tobie nie podobał się ten film . Ale przekonałem się do niego po drugim obejrzeniu . Nieważne . Ja jestem fanem gwiezdnych wojen . To moja ukochana produkcja niemniej jednak o pomstę do nieba woła fakt że do niedawna robił to George Lucas który reżyserem i scenarzystą ......... no cóż . Jest takim sobie . Mam tego świadomość i wiem że niestety filmy z gwiezdnego świata mają wiele niedociągnięć . Im dłużej żyję pośród fanów tym Gwiezdnej Sagi tym częściej dochodzę do wniosku że często to fani są największymi hejterami .

ocenił(a) film na 9
Himiteshu

Właśnie nie! Nie po to robią produkcję za 200 milionów by tylko fani na niego poszli, WOW jest tego najlepszym przykładem, zrobili produkcję taką co tylko fani zrozumieją i o mały włos było blisko wielkiej finansowej klapy. 85% widzów filmów Marvela nie przeczytało żadnego komiksu, ani nawet nie widziało seriali animowanych, to właśnie świadczy o tym jak te filmy są dobrze zrobione, że przyciągają taką rzeszę widzów.

ocenił(a) film na 10
knocun1

To był film Warcraft a nie WOW

ocenił(a) film na 9
Himiteshu

Jak zwał tak zwał, nie zmienia to faktu, że gdyby nie rynek Chiński, film byłby finansowym niewypałem.

ocenił(a) film na 8
Martin von Carstein

Bo ja wiem, czy to taki happy end. Avengers nie istnieją, Rhodey został inwalidą, Bucky nie ufa sam sobie, więc pozwala się zamrozić, połowa superbohaterów z Kapitanem na czele została przestępcami, Natasza prawdopodobnie też będzie miała problemy z prawem.

Mógłby ktoś zginąć, ale po co? Gdyby powiedzmy zginął Kapitan, byłoby smutno i poważnie przez chwilę, ale niewiele by to zmieniło w samej historii. A tutaj jak dla mnie jest dużo ciekawsza sytuacja, bo bohaterowie są skłóceni (mimo liściku Kapitana), więc daje to większe pole do popisu dla scenariusza, który musi ich pogodzić.

justek999

mordobicie, ale takie, że "gdzie nikt nie może zginąć, z Happy Endem na końcu"

Tak wygląda ten film, że nikt nie ginie z głównych superbohaterów? Proszę o spojler, bo z nudów bym obejrzał, ale aż takiej kiły, gdzie nikt nie ginie, bo 2h walce nie wytrzymam.

użytkownik usunięty
RushComes

Powiem Ci, że oglądałem ten film, pamiętam mordobicie, ale nawet nie pamiętam kto był w czyjej drużynie. Potwornie nudny film, gdzie nawet Iron Man był... Jaki był... Film kończy się happy endem zarówno w scenariuszu, jak i dla widza.

ocenił(a) film na 7
RushComes

Jeden kończy ze złamanym kręgosłupem, drugi traci (cybernetyczną) rękę i go zamrażają. Poza tym - nikt nie ginie, ale przynajmniej ten zły osiąga swój cel.

ocenił(a) film na 3
justek999

to prawda - film koszmarnie nudny. oszukane muszą być te boksofisy.

ocenił(a) film na 6
justek999

Owszem, ta najnowsza produkcja nie wciaga. Choc uwielbiam ten gatunek, to tu jednak duzo lepsze byly "Deadpool" albo chociazby "Ant-Man". W tym przypadku przytlacza ogrom walk i efektow specjalnych. Moze mniej byloby wiecej??

ocenił(a) film na 7
tomie_2

Ja obejrzałem film wczoraj. Nigdy nie czytałem tych komiksów bo jestem z pokolenia 'PRL'. Oglądam tego typu produkcje bo jestem fanem kina S-F i Fantasy. Myślałem że będzie tak wciągał jak inne starsze 'produkcje Marvela' ale jest strasznie nudny, dialogi szczególnie polsku dubbing to poziom przedszkola :(
Jedyne co w tym filmie było godne uwagi to efekty specjalne, co oglądałem w BluRay, no ale nie mówimy o grze komputerowej tylko o filmie i tak powinien być oceniany - za fabułę i grę aktorską...

ocenił(a) film na 7
craxman

Polski dubbing to makabra. Ten dialog:
Natasha: Maszynie nie podziękuję.
Sam: Nazywa się Redwing.
N: Wszystko jedno.
S: Jest uroczy!
Przetłumaczyli tak:
N: Nie będę dziękować dronowi.
S: Wabi się Dziubdzia.
N: Sam ją wysiedziałeś?
S: A jak, ku chwale ojczyzny.
Ludzie, poważnie?

justek999

Obejrzałem i stwierdzam, że lepszy od Age Of Ultron(tak jak Zimowy Żołnierz lepszy od jedynki Avengersów). Niestety...znów infantylny, beznadziejny i głupi humor skrojony pod nastoletnią widownię. Druga rzecz która mi się nie podobała, to gadanie podczas walk. Jak się nawalasz, to nie gadaj. I to co mnie najbardziej odrzuciło, czyli Spiderman-WTF?! Co to za jeden? Gimbus jakiś? Masakra! Okropny! To już Andrew Garfield wyraźnie lepszy w tej roli, mimo iż nie przypadł mi do gustu. Najlepsza walka to wcale nie ta na lotnisku, ale ta na końcu w wersji 2 na 1. Końcowa ocena to 7 i jest to dopiero drugi film Marvela w tej dekadzie oprócz X-Menów i Wolverine'a, który mogę uznać za dobry. Do Logana to się jednak nie umywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones