PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752130}
6,5 39 084
oceny
6,5 10 1 39084
4,6 24
oceny krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

Naprawdę dobry film

ocenił(a) film na 9

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i spotkaniu z twórcami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
Nie spodziewałam się, że film wywoła we mni tak pozytywny odbiór.
Piękne zdjęcia, muzyka dobrze dobrana. Świetna rola Janusza Gajosa, Adama Woronowicza, Anny Radwan i Marianny Zydek.
Początek filmu miałam wrażenie,że się trochę dłużył ale po rozmowie z Panem Bajonem wyjaśnił, taki był zamysł nieśpieszne wprowadzenie widza w całą historię. Później ... to nie wiem kiedy te 2,5 godz. tak szybko zleciały.
Historia o Kaszubach, mowa kaszubska itd to dla mnie osobiście lekcja historii.
Wzruszające sceny, do tego historia miłosna świetnie zagrana przez młoda aktorkę Mariannę Zydek, bardzo dojrzale wypadła w tej roli. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem.
Wyszłam z sali zachwycona.

ocenił(a) film na 7
pomiedzy

A jak poradził soboe Sebastian Fabijański?

ocenił(a) film na 9
Monik79

Sebastian Fabijański to tytułowa postać. Zagrał dobrze, mówił w języku kaszubskim dzięki temu stał się bardziej wiarygodny. Dźwignął rolę, wcale nie łatwą. Jednak, w moim odczuciu został stłumiony przez innych aktorów, charyzmatycznych , charakterystycznych itp., którzy wysunęli się na pierwszy plan.

ocenił(a) film na 7
pomiedzy

Tak też czułam, przede mną dopiero seans, więc zobaczymy.

Monik79

Jak dla mnie Fabijański poradził sobie świetnie. Razem z Zydek - dla mnie duet doskonały!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
julianauhu

"Duet doskonały"? Więcej emocji wyrażamy, mijajac obcych ludzi na chodniku, niż było ich w filmie między tym "duetem". Odniosłam wręcz wrazenie jakby spotykali się ze soba wyłacznie w celach "konsumpcyjnych". Chemii nie ma, emocji nie ma, ale film i tak dobry

ocenił(a) film na 8
pomiedzy

Niby piszą że język jakim posługują się aktorzy obok Kaszubskiego najwyżej leżał, nie jestem Kaszubem więc się nie znam. Dla mnie największy plus tego filmu to piękne ujęcia i muzyka. 2,5 h w kinie a zleciało nie wiem kiedy. Warto obejrzeć

ocenił(a) film na 9
pomiedzy

Moim zdaniem Fabijański wypadł słabo, najsłabsze ogniwo tego filmu a przy Gajosie czy nawet epizodycznej roli Olbrychskiego ,który ma osobowość sceniczną i nawet jak powie jedno zdanie to odrazu przykuwa uwagę bardzo słabo. Jeszcze dużo przed nim żeby im dorównać chociaż oni juz w młodym wieku mieli to coś. Gajos chociażby w tych 4 pancernych potrafił zagrać bardzo dobrze w takm typowo i pod publikę serialu a Olbrychski od wczesnej młodosci przyciągał na ekranie to Fabiajański bladziudko przy nich.

pomiedzy

Uważam ze pan Fabijański był drewniany i nie wypadł specjalnie przekonywująco. Zwłaszcza na tle tak charyzmatycznej trójki aktorów, jak Janusz Gajda, Anna Radwan i Adam Woronowicz. I bardzo dobrej młodej aktorki grającej Maritę.
Przepiękne zdjęcia. Świetna muzyka. Moim zdaniem film odrobinę za długi.

Monik79

Niestety.dobry aktor tu był najsłabszym ogniwem. Zdecydowanie slaby i nie poradzil sobie.

ocenił(a) film na 9
Monik79

Poradził sobie genialnie.

ocenił(a) film na 7
valentine_moon

Tak. Zagrał przyzwoicie. A w "Psach" to już w ogole mnie zaskoczył na plus

Monik79

A kogo to Fabjański zagrał tak świetnie w "Psach" (umknęła mi jakoś rola 5-latka}

ocenił(a) film na 2
Monik79

Pomysl, temat bez wątpliwości na bestseller. Niestety zmarnowany, zniszczony, knot, kicz. Fabiański porażka. Pomysł na postać znakomity. Można było zrobić z tej roli coś wybitnego. Niestety kreacja Fabiańskiego to jakieś zoombi, bez emocjonalny kołek. Ktos zniszczył tę rolę : scenarzysta, reżyser? Szkoda, bo to postać z największym potencjałem. Można było stworzyć kreację historyczną w polskim kinie, na miarę Kmicica, Skrzetuskiego u Hoffmana. Twardziele a jednocześnie kochankowie. Słaba 2.

ocenił(a) film na 3
pomiedzy

Czy to prawda, że Pan Bajon zbył ironicznie swoich widzów i był dla nich chamem tylko dlatego, że jeden z nich miał koszulkę zespołu muzycznego, którego Szanowny Bajon nie lubi?

ocenił(a) film na 10
Fassassin

Mam rozumieć, że ocena "3" jest właśnie za to? :)

ocenił(a) film na 3
Piotrek5566

Nie, bo nie byłem na festiwalu.
Oglądałem o 13 w cinema city, prawie wyszedłem z kina

ocenił(a) film na 9
Fassassin

Nic takiego nie miało miejsca. Pan Bajon na spotkaniu z widzami zachowywał się normalnie, miałam wrażenie,że na początku był lekko stremowany. Odpowiadał na zadane pytania , nawet bywał zabawny. Siedziałam w pierwszym rzędzie wiec wszystko słyszałam i widziałam.

pomiedzy

własnie ogladam wreczenie srebrnych lwow na tvp kultura, wystep pani figury budzi niepokoj czy nagle nie odbiora tej nagrody..

pomiedzy

Wielkie brawa dla Adama Woronowicza. Dla mnie to on zrobił film. Poza genialna scenografia, muzyka, zdjęciami to jego gra zrobiła na mnie największe wrażenie.

ocenił(a) film na 7
julianauhu

Tak, świetna gra Woronowicza, no i piękny film.

julianauhu

Muzyka od razu skojarzyla się z "1983"....tylko się upewnilam że to A. Lazarkiewicz.

ocenił(a) film na 7
pomiedzy

Marianna Żydek to najsłabsza aktorka w tym filmie, niewiarygodna tak samo jak jej miłość a jej gra w scenie na plaży to poziom amatorski, ogólnie film świetny ze względu na zdjęcia i kadry.

ocenił(a) film na 5
pomiedzy

Jak zaczynasz zdanie od "naprawdę" tzn., że ten film nie jest wcale dobry, a ty sam siebie próbujesz do tego przekonać.

pomiedzy

Gajos, Radwan, Woronowicz Olbrychski, oraz cudowne zdjęcia i muzyka to największe plusy tego filmu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones