PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752130}
6,5 39 084
oceny
6,5 10 1 39084
4,6 24
oceny krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

Świetny, polecam.

ocenił(a) film na 8

Zatopilem się w epoce. Pejzaże, muzyka, rytm, aktorstwo, zdjęcia. Pierwsza woda. Polskie kino ma już swój smak.

DavidGood

Przenosi w czasie, człowiek zatapia się w historii i to jest najlepsze.

DavidGood

Kostiumy i scenografia mistrzostwo! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Szacunek!

ocenił(a) film na 4
DavidGood

Zapomniałeś o scenariusz. Tak doskonałym, że głos z off-u musi wyjaśnić na końcu widzom, czym się mają zachwycać.
Jednym słowem geniusz reżysera objawił się w pełni.
Koniec ironii.

ocenił(a) film na 7
cps

Głos z offu też mnie załamał. Uważam że był kompletnie niepotrzebny. Z plusów - gdyby nie kaszubskie stroje ludowe ( wymyślone przez Cepelię wiele lat później i noszone jedynie przez ZPiT) w jednej ze scen, uznałabym kostiumy za znakomite.

ocenił(a) film na 8
Lowiste

O jakim głosie z offu mówicie??? U mnie była cisza, może coś zmienili.

cps

Głos z offu masakra. Poczułem się jak w szkole podstawowej, albo na filmie dla dzieci... Razem z tymi reklamami na końcu zniszczył w dużym stopniu wrażenie filmu. Poczułem się jak bym właśnie obejrzał długą reklamę Kaszub :(

ocenił(a) film na 3
cps

Klasa

ocenił(a) film na 10
DavidGood

Koniecznie trzeba oglądać w kinie, na 2.5h człowiek jest wyrwany z rzeczywistości.

ocenił(a) film na 8
procesk

Miałem podobnie, niesamowite wrażenie

ocenił(a) film na 7
procesk

tak, a po wyjściu z kina - kino w galerii handlowej - byłem lekko oszołomiony gdy na dzień dobry wyszedłem w tłum zakupowiczów ...

ocenił(a) film na 8
DavidGood

Zgadzam się świetny film. Polecam każdemu

ocenił(a) film na 10
gosia_mystic

Że świetny zgoda, że każdemu to nie. :)
Taka, smutna konstatacja.

ocenił(a) film na 4
DavidGood

Davidzie, przecież specjalnie założyłeś to konto, żeby promować ten film.

ocenił(a) film na 8
cps

I tu drogi kolego/koleżanko się mylisz. Obejrzałem przedpremierowy seans w kinie Helios w Lubinie. Film jest cudowny. Podtrzymuje. Choć chciałbym, to nie mam związków z producentem.

DavidGood

Zgadzam się, podobał mi się. Minusów parę by się znalazło, ale nie chce mi się pisać.

ocenił(a) film na 10
DavidGood

Byłem zdziwiony, że takie filmy, z serca, jeszcze się robi. Dla kogo? Garstki widzów? Na pewno nie będzie kasowy.
Jest w nim wszystko. Doskonałe aktorstwo. Nie tylko pojedynczego "mistrza", ale niemal każda rola! Przepiękne, pejzażowe ujęcia, poruszająca muzyka, nienachalna symbolika, odpowiednie skróty myślowe. Od tego filmu, Pan Bajon to "mój" Spielberg!

ocenił(a) film na 7
DavidGood

niezły, ale brakuje jakiegoś konkretnego wątku...wszystko takie letnie się wydaje, brak napięcia, zaskoczenia... za to scenografia , zdjęcia, oddanie epoki - super.

ocenił(a) film na 6
DavidGood

W mojej opinii sląbą stroną filmu jest niespójny, mało ciekawy i monotonny scenariusz. Mnie ten film nie przekonał, ot, jeden z tych, które można, ale nie trzeba zobaczyć. Postacie jakieś takie bez wyrazu, wyjątki to Woronowicz i Gajos (Gajos to w ogóle mistrzostwo świata, to niebywałe, jak jeden gośc może uratować film przed bylejakością). Role tych dwóch panów zapadają w pamięć, szczególnie rola starego Miotke. Mocnym punktem filmu jest też z pewnością strona wizualna i piękne zdjęcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones