PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 322 624
oceny
8,3 10 1 322624
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Nie wiem czemu, ale dla mnie postać Jokera grana przez Phoenixa w pewnym sensie przypomina życie Robina Williamsa, wybitnego komika który tak naprawdę, mimo rozweselania innych ludzi - sam cierpiał na poważne problemy psychiczne.
Wielu z nas nosi maski, które zakładamy przebywając pośród ludzi, udajemy szczęśliwych, a w głębi serca, pod tym najlepszym makijażem jakim jest uśmiech kryjemy często głęboką, pogłębiającą się depresję...

ocenił(a) film na 10
michallewandowski91

Samego filmu nie widziałam, ale niezmiernie mi szkoda tego aktora. Sam ciepły, dobry, wewnątrz musiał czuć przerażającą, pustkę i cierpienie.

Jako ciekawostkę dodam, że Robin Williams był o krok od zagrania Jokera. U Burtona, jak Nicholson odrzucił rolę - ale ostatecznie Jack wrócił i nie mogliśmy zobaczyć Williamsa.

michallewandowski91

JA tak mam...od wielu, wielu lat..nie ma już ratunku...

michallewandowski91

W punkt! Dokładnie miałem to samo odkrycie podczas seansu, w scenie gdy siedział, połleżąc w fotelu i czekając na występ. Jeśli obejrzysz sobie ostatni dokument o RW to jest tam taka scena, zdjęcie z jego trasy jako komika, na którym wygląda podobnie, wykończony życiem i odpoczywający. Porazajaca scena. Oczywiście RW nie był psychopata, ale umysł doprowadził go do tragedii...

ocenił(a) film na 6
michallewandowski91

Taaa, o tym możemy się dowiedzieć z filmu "Maska" :D

michallewandowski91

Wiesz ostatnio sluchlam audycji ze zamordowano wiliamsa bo nie byl pedofilem jak reszta hollywood i ludzi przy wladzy... Wiec rozne sa teorie czy on byl nieszczesliwy? Tego nie wiesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones