PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 322 624
oceny
8,3 10 1 322624
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker
ocenił(a) film na 10
Pinkley_91

A ja odwrotnie. Obejrzałam zwiastun i jestem załamana.
Joker został królem zbrodni bo śmiał się do siebie na cały głos w miejscach publicznych co przeszkadzało miejscowym dresowym i spuścili mu łomot.
Trailer ładnie wygląda, Phoenix to mega aktor ale fabularnie to tu leży i kwiczy. Uwe Boll byłby dumny...

użytkownik usunięty
WhiteDemon

Film jeszcze nie wyszedł, a ty mówisz że fabularnie ten film jest słaby... no nie powiem, też chciałbym mieć możliwość przewidzenia przyszłości. I skąd ty niby wiesz to, że Joker zostanie zły bo został pobity przez jakieś osoby? Trailer tego nawet nie mówi, a nawet trudno wywnioskować kiedy w trailerze główny bohater jest zły, a kiedy dobry, bo bardzo mało pokazali (co nie uważam za wadę bo lepiej aby nie spoilerować filmów w zwiastunach)

ocenił(a) film na 10

Jestem cholernie domyślna.:p
I gdzie twoje sapy do kolegi który po obejrzeniu zwiastuna już jest zachwycony?

WhiteDemon

spokonie ludzie, każdy ma swoje opinie ;) może niepotrzebnie sie podniecam a ty niepotrzebnie jesteś załamana ;)

ogólnie mam pytanie czy lubisz tego aktora co gra jokera jak tak to poleć z nim jakieś filmy najlepiej zryte, gdzyie by grał psychola itd. dopiero go odkyrwam, pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Pinkley_91

Obejrzyj Gladiatora. Jego Comodus jest poryty za trzech.;)

WhiteDemon

widziałem i świetna rola ale dzięki :)

Pinkley_91

Gladiatora widział chyba każdy. Ostatnio Phoenix dał czadu w You were never really here, świetny film i oczywiście jego rola. Poza tym Inherent Vice - Phoenix na wesoło chociaż film to jeden ze słabszych P.T. Andersona. Mistrz natomiast to pozycja obowiązkowa.

whitestripes_333

You were never really here genialne, inherent vice niezła psychodelka - obydwa filmy lubie

Pinkley_91

Btw nie ma w sumie filmu z Phoenixem którego nie można polecić. Zdarzały mu się słabsze ("Its all about love" nie mogłam skończyć, lekka męczarnia) ale serio polecam obejrzeć wszystkie, od czasów "To die for".

ocenił(a) film na 9
Pinkley_91

Polecam film „Ona” ;-)

Baaasia

mam na liście ale dzięki :)

ocenił(a) film na 10
Pinkley_91

Niekoniecznie psychol, ale bardzo niepokojący jest w "Mistrzu" z 2012 roku.

Tak samo "Nigdy cię tu nie było" z 2017, też niekoniecznie psychol ale niepokojący i ekspresyjny.

Oba filmy mi się podobają, ale możliwe że tobie nie podejdą. Trzeba zobaczyć i ocenić samemu.

Na Jokera nie mogę się doczekać, to będzie miazga.

Dravic

Mistrz na liście a Nidy cie tu nie było widziałem pare raz i ocena na 9 :)

Dravic

mistrza własnie widziałem i genialnie gra, osobiście wole nigdy cie tu nie było

WhiteDemon

"Joker został królem zbrodni bo śmiał się do siebie na cały głos w miejscach publicznych co przeszkadzało miejscowym dresowym i spuścili mu łomot." - chyba widzieliśmy inny zwiastun.


Przecież widać na trailerze, że joker był niesamowicie zżyty z matką, być może znalazł w niej oparcie po innych ciężkich przejściach -widać go w przeszłości zakochanego z młodą kobietą - być może miał rodzinę którą utracił. Joker szedł przez życie śmiejąc się i zabawiając ludzi aby ukryć swój ból.

Jego matka jednak trafia do szpitala Gotham, w którym umiera bo w tym mieście nie ma miejsca i pieniędzy dla starych ludzi lub z innych drastycznych przyczyn. Joker popada w psychozę, z zemsty zabija kogoś ważnego, być może burmistrza i odnajduje spokój w szaleństwie. Kiedyś uważał, że jego życie to tragedia, śmiał się by zatuszować swoje emocje, po morderstwie zatraca się w chaosie aby poczuć się żywym ale nie do końca, w jego czynach zawsze widać motywację, chęć ukarania gotham i ludzi w których stracił wiarę.

daihat

czytałem że niby w cannes joker został bardzo doceniony

daihat

Dokładnie!!!

WhiteDemon

Nie no, po co czekać na film. Najlepiej załamać się po zwiastunie i to jemu wystawić recenzję. Wtf ludzie...

użytkownik usunięty
whitestripes_333

People are people so why should it be?

WhiteDemon

No ale widzisz. Wszyscy wyją z zachwytu. Pewnie wygra Wenecję i z każdego zakątka radia będą pier...ić jakie to skończone arcydzieło. Mnie ten śmiech też nie podszedł, takie zbyt dosłowne to wszystko. Ale z drugiej strony może tak właśnie zachowuje się osoba obłąkana. Chociaż pewnie w ten sposób to obłąkanie pokazać najłatwiej.

Nick_filmweb

Na pewno będzie lepszy niż "Śmierć w Wenecji" więc już jest dobrze.

ocenił(a) film na 8
WhiteDemon

"Ale fabularnie leży i kwiczy" zwiastun trwa 2 min. film 2 godziny. Nie za szybki wedykt?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones