PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698144}
6,9 173 896
ocen
6,9 10 1 173896
6,7 29
ocen krytyków
John Wick
powrót do forum filmu John Wick

Oglądam słabiznę, a czytam sam zachwyt... co jest z Wami? Ten film nie ma w sobie nic: fabuły, muzyki, akcji, dialogów... po prostu ciągnie się jak flaki z olejem, mnóstwo scen gdzie NIC się nie dzieje, brak nawet jakiegokolwiek dźwięku i ruchu. Wg mnie to jest dno, a wszyscy tu piszą "super extra w starym stylu och i ach". No błagam Was.... albo ja już jestem za stary.... albo większość komentujących za młoda... :/

ocenił(a) film na 1
oscyp_2

Głowa do góry, nie jesteś sam...

ocenił(a) film na 7
oscyp_2

Trochę paradoksalny tytuł sobie dobrałeś, bowiem John Wick jest właśnie odskocznią od dzisiejszego kina. Większość filmów akcji to obecnie:
a) Silenie się na fabułę, mimo, że w tego typu kinie jest ona zbędna, przez co wypada głupkowato
b) Masa wybuchów + jeszcze trochę wybuchów
c) Dodawanie na siłę humoru
d) Wątek romansu z byle kim, może być nawet gejowski, aby tylko był :D

John Wick to raczej kino akcji w starszym stylu - prostacka fabuła, która stawia na klimat i wczucie się w rolę. Nie udają kina ambitnego, reżyser doskonale wie co sprzedaje i chwała mu za to. Oczywiście jest masa nielogiczności, ale w świetle dzisiejszego kina i tak wyszło nieźle. Osobiście zamiast przypakowanego głównego bohatera, który połamany i poszyty wywija lepiej niż nie jedna gimnastyczka wolałbym nieco więcej realizmu - myślę, że film by na tym zyskał, ale i tak jest nieźle.

Kwestia gustu - dla mnie terminator to dno i kilo mułu, ale mam świadomość, że jest filmem kultowym i jestem w mniejszości. John Wick zbiera niezłe oceny na całym świecie, a nie jest filmem wysokobudżetowym ani przesadnie efekciarskim.

ocenił(a) film na 7
piero2224

Bardzo dobre podsumowanie. Dodałabym jeszcze świetny pomysł z podziemnym światem i monetami, czyli Hades (bo jak doczytałam koleś z recepcji jest Charonem). Do tego świetne kolory i muzyka.
Dla mnie to film, który nie ma mieć wydumanej fabuły, a ma po prostu zaspokoić moją potrzebę obejrzenia filmu, gdzie główny bohater chodzi i zabija wszystkich, a nie przeżywa rozterki. I udało się. Z podobnym podejściem oglądałam "Mechanik. Prawo zemsty" i on z kolei był dla mnie idiotyczny pod każdym względem.

ocenił(a) film na 8
piero2224

Jeszcze raz też to tutaj napiszę, ale w sumie naturalność dialogów i uczynienie z Wicka (takie mam wrażenie) normalnego, skromnego faceta, który jest tylko dobry w tym co robi, pomaga bardzo kupić tą całą otoczkę zabójców. Ogólnie spoko film na popcornowy wieczór.

ocenił(a) film na 2
piero2224

Jakim starszym stylu? Stare kino akcji miało jakąś fabułę, jakieś postacie. Tutaj jest maksymalnie pretekstowa fabuła, która jest kompletnie bez sensu. To samo z częścią drugą. John Weak - tak się to powinno nazywać, bo jest cienkie jak siur komara.

ocenił(a) film na 7
sajczan

Ma fabułę? Ta na pewno, filmy akcji z 70 i 80 lat mają fabułę rozbudowaną xDDD

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

Powinieneś obrobić dziabndzionga to ci sie poprawi humor.

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

John Wick to inteligentne kino akcji, w którym to właśnie obraz dominuje nad całym syfem, którego w kinie akcji nie potrzeba. Nie ma o czym dyskutować z zawiasami

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Dejwid_Koprofil

ładnie sie przedstawiłeś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
awarek_2

MIERZYSZ iq zepsutego odkurzacza ? Gratuluję wyceny. Twoje obliczenia więc można porównać do upośledzonego urojonego schizofrenicznego doktorka bez mózgu.

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

Zrozum ja tak chce spuszczać łomot jak John Wick. Ja jestem John Wick.

ocenił(a) film na 5
Movie_Crash_Man

pora do Tworek...

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Chcieć to ty sobie możesz hehe.

ocenił(a) film na 7
oscyp_2

Muzykę ma świetną i to go ratuje, może zamiast wstawek posłuchaj całych utworów. Polemizowałabym z kinem w starym stylu... Keanu jest sztywny jak pal Azji (nie wiem czy kojarzysz ale pozujesz na staruszka, więc ogarniesz) i idealnie nadaje się do takich sztywnych roli. Oprócz kija w tyłku (który ma w każdym filmie) umie się bić, doskonale pasuje do filmu, może tylko ta facjata bezdomnego jakaś taka nieprzyjemna ale czyż nie tak miało być?

ocenił(a) film na 8
fanta20062

hehe :D no ale naturalnie wypadł Keanu :) wg mnie :P

ocenił(a) film na 8
fanta20062

bez przesady w Małym Buddzie był niezły

ocenił(a) film na 1
oscyp_2

nie wiem...jak widze cos takiego to sam sie zabrac chce za robienie filmow, zebym potem mial co ogladac

ocenił(a) film na 6
wrotek

Również nie rozumiem zachwytów... Fabuła nudna i nielogiczna.Jak w większości filmów tego gatunku. Pomysł z podziemnym światem przestępczym był ciekawy, trochę ratował ten film, ale mógł być dużo lepiej rozwinięty. Poza tym jak tysiące innych.

ocenił(a) film na 1
Sixzeroeight

ten podziemny swiat byl jakby wcale nie taki podziemny bo wszedzie

ocenił(a) film na 3
oscyp_2

"Co jest z Wami" ???

Ano nic, poza tym, że ci "Wy" debilowacieją, a więc i ich wymagania oraz gusta ostro zjeżdżają w dół... No bo jak inaczej niż "debilem" można nazwać kogoś, kto to "arcydzieło" wycenił np. na 8/10?

ocenił(a) film na 8
awarek_2

'Furię' oceniłeś na 8. Jako film akcji jest ona równie głupia co 'John Wick', ale zrobiona na poważnie, patetyczna i kliszowa do bólu. W JW masz m.in. świetną muzykę, kretyńskie one-linery (co jest oczywiście plusem) i naprawdę interesującą koncepcję świata gangsterskiego. Proszę, nie dziel się więcej swoimi wysranymi z dupy opiniami, bo są nic niewarte. Dziękuję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
awarek_2

Nie chodzi o ilość głupoty, a o formę jej przedstawienia. 'Furia' jest śmiertelnie poważna, stara się być doniosła, ale jedynie powiela utarte schematy, a jej patos uwydatnia jej bezmyślność. Natomiast 'JW' nie udaje czegoś czym nie jest, ma to być po prostu 'fajny' film akcji. W swojej kategorii wyróżnia się świeżością i półżartobliwym podejściem. Mówiąc prościej - mam wrażenie, że 'JW' (w przeciwieństwie do 'Furii') został nakręcony z premedytacją jako głupi. I doskonale rozumiem, że komuś może to nie przypaść do gustu, ale nazywanie debilami widzów, którym się podobał jest nie na miejscu.

Wysranie opinii przebiega przeważnie w inny sposób, a chciałem podkreślić, że Twoja była dosłownie gównem (stąd wysranie z dupy). Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem zapraszam na mój kanał na YouTubie Magiczny_Defekator, na którym poruszam te i inne tematy związane z wydawaniem wartościowych sądów.

Nie zrozum mnie źle, mój komentarz nie był dyktatem, a jedynie sugestią, żebyś nie dzielił się podobnymi przemyśleniami, bo tylko Ciebie przedstawiają one w złym świetle.

ocenił(a) film na 3
Lewaknielewak

Nie zamierzam umierać w obronie "F", bo wcale nie jestem w tym filmie zakochany... Ty z kolei nie przesadzaj z tym wytykaniem MU GŁUPOTY I patosu, bo ten patos jest widoczny w tej cholernej ostatniej sekwencji. Moim zdaniem najwartościowszy w "F' jest właśnie realizm. Pokazany nie tylko bród, smród, syf i demoralizacja, ale także ZŁO tkwiące w żołnierzach obu stron, a nie tylko wrogów! "Szeregowca Ryan'a" stawiam pod względem fabuły, rozmachu i sposobu realizacji znacznie wyżej, niż "F", a jednak tego obiektywizmu się w nim nie dopatrzysz. Jankesi są dobrzy, Szkopy źli i tyle... W "F" masz sporo "diabła i zła wcielonego" i w osobach głównych bohaterów (rozstrzeliwanie jeńców to standard, gwałcenie Niemek też...), i nieco dobra wśród ich wrogów (choćby w ostatniej scenie darowania życia). W żadnym z wojennych filmów made in USA nie widziałem tak wyraźnie zarysowanej demoralizacji, mściwości i okrucieństwa ichnich żołnierzy. Bo np. w "Plutonie" lub "Ofiarach wojny" to zło dotyczyło tylko jednostek. Tu dotyczy wszystkich...
Na temat "JW" nie będę dyskutować, bo szkoda na dyskusje mojego czasu. Nie pisz mi jednak o "półżartobliwym podejściu", bo półżartobliwe to było podejście do zabijania wrogów w "Złocie dla zuchwałych" lub w "Bękartach wojny"... "JW" jest śmiertelnie poważny, zaczyna się od tragedii, akcja filmu to dziesiątki trupów i odrąbywanych głów, hektolitry krwi, w dodatku giną wszyscy bohaterowie poza głównym. Co tu jest śmiesznego lub lekkiego, co tu jest rozrywkowego? To rozrywka dobra dla kibola, dresiarza lub imbecyla... Taka rozgrzewka przed udziałem w jakiejś "ustawce", ładowanie akumulatorów przed pobiciem jakiejś staruszki lub małolata...
I na zakończenie...
Jak widzę film, w którym ci "źli" są świetnie wyszkolenia, bezbłędni, nieomylni i wszechmocni, taka elita elit zabójców, dają sobie bez problemu radę z każdym przeciwnikiem, a dopiero w starciu z herosem czyli głównym bohaterem dostają od niego ciężki wpier..., jakby byli nie świetnymi profesjonalistami, tylko małymi dziećmi, to oceniam ten film właśnie tak jak oceniłem "JW". Często zresztą (choć akurat nie w "JW") ten główny bohater jest zwykłą piz ... i fajtłapą, a herosem staje się dopiero w trakcie filmu. Przykładów takich filmów można podać setki. Choćby "Twierdza", choćby oba "Liberatory", choćby "Air Force One"... To ta sama półka co "JW".

Jak chcę zobaczyć naprawdę fajny film akcji, to nie sięgam po komiks, tylko sobie po raz kolejny oglądam "Gorączkę" z RdN i Pacino... Bo dla mnie to jest właśnie FAJNY FILM AKCJI...

Żegnam.
Koniec dyskusji.

ocenił(a) film na 8
awarek_2

hehehe :D taki trochę hipster z Ciebie :D

ocenił(a) film na 3
Crazy_Ivan

:)))

Wolę nie pytać, dlaczego tak uważasz... :)
Bo przecież nie dlatego, że nisko oceniam "JW" :))

ocenił(a) film na 8
awarek_2

aaaa... już nie pamiętam. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Crazy_Ivan

:)))

Też pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
oscyp_2

Początek świetny, dobre wprowadzenie. Dalej to spektakularna klapa.

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

Ludziom się podoba , mi też. Jak chce fabuły i muzyki to sięgam do innych produkcji. Tutaj miała być akcja i była, 9/10. Polecam autorowi tematu rozróżnianie gatunków , nie w każdym filmie potrzebne są rozbudowane dialogi i fabuła.

ocenił(a) film na 5
oscyp_2

Niestety zgadzam się. Trzy razy podchodziłem. Drewniany Reeves, auta nagle z dupy wybuchają, idiotyczne dialogi, muzyka nie do rymu, nie do taktu. Wzięto ze starych filmów akcji niektóre rzeczy ale pomieszano je i wypluto w formie rzygowin. Śmieszny, irytujący film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
oscyp_2

No, bo to taki prościutki filmik, że aż ładny jest - 7/10 !!!

ocenił(a) film na 4
oscyp_2

Co z tego, że fabuła schematyczna i film z kategorii rozrywkowych, skoro kilka postaci, w sumie nieskomplikowana muzyka i kadrowanie robią całą robotę. Tu chodzi o emocje, nie należy patrzeć na to, na ile racjonalne są te wszystkie sceny, bo nie o to tu chodzi. Pewnie nie każdy się załapie na klimat, ale on tam jest. Mało takich filmów ostatnio.

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

po prostu masz chu*owe gusta.Ten film ocieka zajebistością nie da sie nudzić a ty dalej grymasisz.Dobra fabuła sceny świetny klimat postacie i czego więcej chcieć?

oscyp_2

eee nie zesraj sie

ocenił(a) film na 1
oscyp_2

Czy ja wiem, sa na poziomie filmow karate z naszych czasow.

ocenił(a) film na 8
oscyp_2

Powrót do korzeni, to się dzieje! John Wick to kwintesencja kina klasy B, prostego, nie wymagającego, bez zbędnych efektów, wodotrysków. Majstersztyk w swoim rodzaju, no ale gimbaza niestety tego nie zrozumie.

Nozix

Tylko przez tą prostotę film (według mnie)wydaje się nijaki. Nie ma w nim ani jednej sceny, postaci, niczego co wyróżniałoby go od innych filmów, niczego co zapadałoby w pamięci.

ocenił(a) film na 7
oscyp_2

Nic się nie dzieje?! Serio? W "Johnie Wicku" nic się nie dzieje? Muzyka właśnie jest świetna, trochę elektroniczna, trochę rockowa, idealnie współgra z obrazem... A jeśli chodzi o obraz, no to przecież tam ciągle jest akcja! A jak dużo jest smaczków. Ja nie rozumiem waszego hejtu.

ocenił(a) film na 3
oscyp_2

Masz w 100% rację mnie ten film też mocno rozczarował....

ocenił(a) film na 8
slobi

"Wątek miłosny między bohaterem a jego psem nie był zbyt rozwinięty. A o scenach miłosnych, to mogę tylko pomarzyć. Ogólnie słabizna."
W pełni się z Tobą zgadzam.

oscyp_2

Mnie się podobało pierwsze 10 minut, później zasnęłam, włączyłam jeszcze raz no i ciągnęło się już jak flaki z olejem do końca

ocenił(a) film na 7
oscyp_2

A co Ty sobą reprezentujesz,może to właśnie Ty jesteś tym dnem o którym napisałeś w tym jakże wydumanym komentarzu
To w Tobie nic nie ma,poprostu nic...

ocenił(a) film na 10
oscyp_2

Napisz lepiej ile masz lat wpierw i komentuj

ocenił(a) film na 9
oscyp_2

Jeden z nielicznych filmów akcji w którym główny aktor przeładowuje broń :) Zwykle jednym pistoletem strzela się sto razy bez przeładowania. Magia kina.

ocenił(a) film na 8
leonardofree

Powiedz to Arnoldowi, czy Sylwestrowi. Ha!@ :)

Oni nie muszą przeładowywać! Strzelają z palca!

ocenił(a) film na 8
oscyp_2

Następnym razem nie oglądaj na kacu i nie śpij, to może coś nadążysz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones