PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782714}
5,1 5 322
oceny
5,1 10 1 5322
5,1 23
oceny krytyków
Ja teraz kłamię
powrót do forum filmu Ja teraz kłamię

Uważam, że fotosy z filmu są bardzo obiecujące. Bardzo lubię taki klimat żartobliwego kampu. Dziewczyny w przezroczystych pelerynkach jak z laboratorium. Co o tym myslicie? Znacie jakies polskie filmy w takim stylu?

gabrysiaparczewska

Był kiedys taki film Kongres, na podstawie książki Lema. Produkacja nie do końca polska, ale przypomina mi klimat tych fotosów. Jestem bardzo ciekawa jak wyszła ta produkcja.

gabrysiaparczewska

Charakteryzacja Woronowicza wygrała. Ta peruka... ;) Rzuca mi się w oczy jeszcze Więckiewicz bo jakoś nie potrafię się przyzwyczaić do tych okularów.

LeSzifre

Buzek wygrywa! Ona jest alienem total. Uwielbiam ją za to

Kino_wyobraznia

No totalnie, wygląda jak egipski kot. Super jest

gabrysiaparczewska

Pan Kleks? ;) Mi przypomina klimat Człowieka z magicznym pudełkiem, tylko ten film będzie chyba bardziej plastikowy w dobrym tego słowa znaczeniu. Takiej zabawy formą bardzo mi w polskim filmie brakuje ;)

Laksandra

Jak dla mnie to może być faktycznie dobra produkcja, też pierwsza myśl powędrowała do człowieka z magicznym pudełkiem, a to w sumie dobry znak

ocenił(a) film na 4
mikolajmiki

Właśnie jestem po pokazie przedpremierowym. Zawiodłam się. Sama forma nawet ciekawa dla oka, ale całość jakby bezsensu.

ocenił(a) film na 4
Katalista

*oj przepraszam, bez sensu*

ocenił(a) film na 8
Katalista

A jakoś dokładniej da się powiedzieć, na czym bezsens polega? Czy tylko na tym, że Ci się nie podoba film? :)

ocenił(a) film na 1
Katalista

Widzę, że do Ciebie też się przyczepił. Nie radzę mu odpowiadać, bo zarzuci Cię pseudoargumentami, nazwie Cię trollem i hejterem. Zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie jest człowiekiem podstawionym przez twórców, bo nagminnie atakuje wszystkich, którzy uważają film za słaby.

Katalista

Zgadzam się. Bardzo się wynudziłam. Naprawdę zły film. Mam jedną refleksję po nim a to już coś, że ludźmi się łatwo manipuluje. W sumie pewnie trailer samego filmu zmanipuluje ludzi do pojścia do kina ;-)

ocenił(a) film na 8
mikolajmiki

Powiem więcej, świetny! Byłam, widziałam i polecam.
Oryginalny pomysł, fajna obsada, genialne zdjęcia. POLECAM :)

gabrysiaparczewska

może to nie bedzie podobieństwo do polskiego filmu ale chyba trochę przypomina mi to popularną swego czasu "Grę"

jolamanol

Nie obrażaj Gry, to był świetny film, z zaskakującymi zwrotami akcji, a to ma bardzo marniutki scenariusz. Aktorsko też słabo w porównaniu do Gry (i to nie jest wina aktorów, a reżysera)

ocenił(a) film na 8
MartaCO2

Zawsze mnie ciekawi, gdzie wam te odznaki Wielkich Arbitrów Kina rozdają, ale jeszcze mi nikt nie odpowiedział, gdy pytałem.

Dlatego zadaję drugie pytanie: dlaczego, gdy wyrażacie takim sędziowskim tonem wyroki, nie chce się Wam dodać jakiegoś argumentu? Aktorzy źle grają, bo nie podoba się Marcie, jak grają. Scenariusz jest zły, bo nie podoba się Marcie. Marta lubi inne filmy, więc po co tworzyć takie? Marta nie dostrzega podobieństwa, na pewno więc go nie ma.
Przecie niemożliwe, żeby przez całe gimnazjum niczego poza skrajnym egocentryzmem Ci nie wpoili.

hyrkan

Bo szkoda mi czasu na dyskusje z ludzmi o takim guscie/poziomie intelektualnym, proste. Tylko ostrzegam w ogolnosci tych, ktorzy mogliby zostac wprowadzeni w blad i zmarnowac dwie godziny zycia na ogladanie czegos co rzekomo ma przypominac "Gre".

ocenił(a) film na 8
MartaCO2

O nie, gdyby tak było, kłamczuszko, napisałabyś "mnie ten film nie przypominał Gry".

Twoich wyroków jest więcej, a brak argumentacji pokazuje po pierwsze Twój poziom, po drugie najwyżej Twój gust. :)

ocenił(a) film na 1
MartaCO2

Widzę, że pojawia się wielbiciel filmu ze stałym repertuarem. Tutaj z arbitralnym ustalaniem Twojego wieku bez żadnych podstaw. No ale ciesz się, że daje Ci te 16 minimum lat. Wielką łaskę Ci czyni.

gabrysiaparczewska

Obejrzałam zwiastun i mi przyszło do głowy skojarzenie z filmem Truman Show. Bohaterowie podobnie są obserwowani i oddani w ręcę publicznosci. Fajnie się zapowiada

jowitaduleka

Nie oceniaj książki po okładce, ani filmu po zwiastunie. Po co coś polecasz, jak nie widziałaś filmu? Brak podobieństwa do Truman Show totalny

ocenił(a) film na 8
MartaCO2

Wcale nie :)

hyrkan

Co ty na to?: h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i n t e r i a . p l / z a g r a n i c a / n e w s - a m n e s t y - i n t e r n a t i o n a l - i z r a e l - s t o s u j e - a pa r t h e i d - w o b e c - p a l e s t y , n I d , 5 8 0 6 1 4 1

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_gggggg

O ilu rasistowskich incydentach w Polsce pisała interia od kiedy ostatnio coś wklejałeś na temat Izraela? 1000? :)

ocenił(a) film na 8
gabrysiaparczewska

Słuchajcie, ja się teraz doczytałam, że ten film jest wyprodukowany przez tych samych ludzi co "Ida" czy "Zimna wojna". Wydaję mi się, że ten film jest w zupełnie innym klimacie, ale fajnie zobaczyć cos od Opusa.

ritaskiter123

Serio to przez tych co "Ida"? Wow, ciekawe :) Inny klimat, ale skoro tak, to trzeba zobaczyc

ocenił(a) film na 8
gabrysiaparczewska

Mi ten film z charakteryzacji przypomina Neon Demon

ocenił(a) film na 10
julia_witkowska4

Jest coś w tym.

ocenił(a) film na 8
julia_witkowska4

Szerzej - przypomina też elektroniczną muzyką, ważną rolą światła, odważnym użyciem koloru i geometrii.

Wszystko to trochę odrealnia, zamiast opowieści o konkrecie dostajemy w obu filmach historie, które przynajmniej można odczytywać bardziej uniwersalnie (nie dzieje się nigdy dokładnie to, co filmie na podstawowej płaszczyźnie fabularnej, jednakże mechanizmy, które dostrzegamy dzięki grotesce, są obecne w realnym świecie).

gabrysiaparczewska

Spoko ten wątek futurystyczny, ja bym może nadszarpnęła myśl skojarzeniową i powiedziała, że może coś w stylu Seksmisji... ;)

madziaa_193

Też od razu pomyślałam o Seksmisji! :)

ocenił(a) film na 5
gabrysiaparczewska

Mi się skojarzył z Człowiekiem z magicznym pudełkiem ;)

ocenił(a) film na 3
Fragaria

:)) oczywiście, tylko, że Człowiek z magicznym pudełkiem to świetny film z wciągającą historią. A neonowe buty starszej Pani miały swój urok i uzasadnienie.

gabrysiaparczewska

Ja dzis idę na popołudniowy seans. Ale po Waszej dyskusji mam nadzieję na cos magicznego ;)

ocenił(a) film na 3
aleksandrakkonieczna

Magiczny był film. pt. Człowiek z magicznym pudełkiem (polski film :) byłam tam zachwycona futuryzmem, tu był niczym nieuzasadniony. Ale każdy film zabija jedno, nuda, wyszłam z kina.

ocenił(a) film na 10
aleksandrakkonieczna

Jakie wrażenia?

ocenił(a) film na 1
gabrysiaparczewska

I poza futuryzmem stylizowanym na futuryzm z lat 70. oraz groteskowo przerysowaną charakteryzacją na nic więcej już w tym filmie nie daje się zwrócić uwagi. Przez ten oczojebny obraz niepodobny do niczego co widz zna, pozostaje on zupełnie obojętny na fabułę.
A miał to być thriller podobno - a to nawet nie komedia, choć operator starał się bardzo rozbawić wizualnym dowcipem.

gabrysiaparczewska

Jaki tu futuryzm i charakteryzacja? Lata 70te, ot co.

ocenił(a) film na 2
gabrysiaparczewska

"Czułe miejsca".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones