PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689459}
6,2 114 144
oceny
6,2 10 1 114144
5,3 12
ocen krytyków
Inferno
powrót do forum filmu Inferno

Premiera książki już dzisiaj, kto zamówił/zakupił ? Do mnie już idzie :)

elwis87

Niedawno wróciłem z empiku.. z książką oczywiście :)

użytkownik usunięty
dawid-89

Pojutrze jadę kupić, przeczytam w 4 godz. i kolejne... Hm, ok. 2 lat będę czekać na ciąg dalszy :)

Myślę, że dwa lata to mocno optymistyczna możliwość. Między "Kodem..." a "Zaginionym Symbolem" było 6 lat przerwy. No ale poczekamy, zobaczymy. :)

użytkownik usunięty
los7

Nie ma to jak optymizm :) mam nadzieję, że Brown już ma kilka pomysłów na kolejną część. A co do "Inferna" jestem zachwycona, właśnie zastanawiam się nad kupnem oryginalnej albo niemieckiej wersji, bo obie widziałam w Empiku, niemiecka jest trochę tańsza.

elwis87

Ja kupiłam 09 w Świat książki za 33 zł w twardej oprawie . Właśnie kończę Czytać Filary Ziemi Folletta i zabiorę się za Inferno ! Ciekawe czy będzie tak samo ciekawa jak pozostałe { mam wszystkie książki Browna i wszystkie czytałam jak dotąd wszystkie mi się podobały mimo zauważalnych podobieństw } ?

ocenił(a) film na 4
elwis87

Niedawno skończyłem czytać i mogę serdecznie polecić zwolennikom prozy Browna. Klimat został utrzymany, jak zwykle jest dużo ciekawostek historycznych, a wszystko to oplecione niemalże mistyczną otoczką.
W sumie temat przypadł mi do gustu tak bardzo, że zacząłem czytać Boską Komedię Dantego i analizować dzieła na niej oparte- no ale za to m. in. kocham Browna. Jego książki to takie połączenie dobrej książki z podręcznikiem od historii. Można wiele wynieść i zapamiętać dzięki takiej fikcyjnej otoczce dodającej "smaku".

użytkownik usunięty
elwis87

Książka zakupiona i przeczytana od deski do deski. Rozwaliło mi czaszkę ! Fantastyczna, bardzo emocjonująca i tajemnicza powieść. Polecam gorąco !

Ja również.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Widzisz hrabio, jednak w czymś się zgadzamy.

Jednak? TDKR to nie wszystkie filmy.

użytkownik usunięty
hr_dooku

Nie czepiaj się szczegółów bo to Cię kiedyś zgubi xD

ocenił(a) film na 6

Jestem w połowie lektury, sporo w niej akcji i opisów zabytków Florencji (mnie te opisy trochę nudzą bo nigdy nie byłem w tym mieście), o wiele mniej niż w poprzednich książkach Browna teorii spiskowych.

ocenił(a) film na 8

mam pytanie do wszystkich ktorzy przeczytali ksiazke.


SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ferris w koncu mial romans z Zobristem? Bo nie moge tego ogarnac xd Sienna na pewno z nim miala romas, ale ten opis jej wpomnienia byl identyczny jak opis Ferrisa. Nie moge sie w tym pokapowac :(

ocenił(a) film na 5
claus

Nie, tylko Sienna miała, i to wspomnienie z pociągu nie było Ferrisa ale Sienny.

ocenił(a) film na 8
luizka3

ale tam, w pociagu, ewidentnie wspomina Ferris, a Sienna dopiero pozniej.

ocenił(a) film na 5
claus

To nam się wydawało , że to Ferrisa wspomnienia :-)

luizka3

Wydaję mi się ze to kwestia tłumaczenia. W oryginale zapewne opis ten napisany był w pierwszej osobie, a w języku angielskim pierwsza osoba nie wskazuje na płeć. Choć nie miałem w ręce oryginału przypuszczam, ze tam opis ten został po prostu przepisany tak samo, co uzmysławiało czytelnikowi, że było to wspomnienie Sienny a nie Ferrisa.

ocenił(a) film na 7
qbs94

Dokładnie zgadzam się, wszyscy pewnie tak myśleli, osobiście miłe zaskoczenie :) byłem pewien że Farris był kochankiem Zorbista, prostu trzeba było się domyśleć później że to wspomnienie jednak Sienny. Myślę że autor zrobił to celowo.

smoku26

no wlasnie przeczytalam juz ponad 490str. i dlugo nad tym myslałam , powyzsze wyjasnienia mają sens;-] dzieki . koniec juz bliski ;-]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones