PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805554}

Impostor

The Hole in the Ground
5,1 9 287
ocen
5,1 10 1 9287
5,7 7
ocen krytyków
Impostor
powrót do forum filmu Impostor

...tym samym potwierdzaja, dlaczego w tym kraju polskie komedie romantyczne i filmy miernot rezyserskich typu Vega maja takie duze wziecie.

tix666

Mocno krzywdząca jest Twoja ocena, a takie uogólnianie jest...słabe...
Ten film po prostu nie jest wybitny i tyle. Koniec. Kropka.

ocenił(a) film na 3
aanecia

Nie jest wybitny? To mało powiedziane. Wybitne to jest "Lśnienie", a nie jakiś badziew o kolejnym creepy-dziecku.
A kolega powyżej niech sobie poczyta Lovecrafta, to się może dowie co to znaczy PRAWDZIWY HORROR.

Lukas_Art

Lśnienie jest wybitne? Chyba książka, bo film jest kiepski. Po prostu kiepski.

ocenił(a) film na 7
kokonut

Kolega ma racje. Nawet nie rozumiecie sensu filmu. 7/10

JacekW_BB

Którego filmu?

ocenił(a) film na 7
kokonut

Tu opisywanego

JacekW_BB

A, bo myślałem, że może odnosisz się do Lśnienia, którym napisałem w swoim komentarzu do słów Lukas_Arta.

ocenił(a) film na 3
kokonut

W kategorii literatura 'Lśnienie' jest niesamowite.
W kategorii film 'Lśnienie' jest niesamowite.
A że Tobie się film nie podoba... ok, przecież to nie jest obowiązek, aby uznawać film za wybitny ;)
Ja nie wiem czy on jest wybitny, piszę tak bo mi się strasznie podoba. Oglądałem go chyba z 25 razy i z chęcią bym obejrzał raz jeszcze :D

ocenił(a) film na 2
Lukas_Art

W kategorii film "Lśnienie" ma dwie wersje, z Jack Nicholsonem - niesamowita, druga z 1997, jest faktycznie średnia.
W kategorii książka fakt niesamowita niby "nic się nie dzieje" ale ze stron aż ocieka jakaś dziwna, niejasna groza...aż człowiek ma wrażenie po jej odłożeniu, że się na niego patrzy.

Jak obejrzałeś "Lśnienie" 25 razy nie wiem, podziwiam, ja bym nie dała rady.

Z kategorii makabryczne dziecko polecam "Życie za śmierć".

Impostor jest taki sobie, jak na debiut nie zły, choć naiwny co widać już w zwiastunie. Fakt creepe dzieci jest już lekki przesyt. Zresztą ostatnie premiery filmów i seriali pokazują, że scenarzysta zdecydowanie kończą się pomysły, a nawet seriale do odświeżania w nowej odsłonie.

ocenił(a) film na 3
Kiriana

'Życie za śmierć' oglądałem. Jest dobry, a do tego gra tam Szon Bin, więc tym bardziej ;) Małe tylko sprostowanie: 'Lśnienie' z 1997 nie jest filmem, lecz serialem. No ale to tylko, aby była ścisłość.
Ale co ciekawe, ten serial powstał z inspiracji samego Kinga, bo uznał film Kubricka za totalną szmirę. Po latach okazało się, że to jednak Kubrick jest na górze :D

Lukas_Art

No cóż, sądzę, że jeśli chodzi o film "Lśnienie" wielu widzów patrzy na niego przez pryzmat roli Jacka Nicholsona, który zagrał wspaniale.

ocenił(a) film na 3
kokonut

Nie da się ukryć. Ale tak naprawdę, to wszystko tam zagrało.

Lukas_Art

W kategorii film Lśnienie jest nudne. Obie wersje.

Lukas_Art

Serio ? Lśnienie ?

ocenił(a) film na 7
Lukas_Art

A dla mnie Lśnienie w ogóle sie nie podobało. Jest setki fajniejszych filmów.

użytkownik usunięty
tix666

Kolejny matoł który uważa że jego guściki są obiektywnym wyznacznikiem jakości filmu.

Dokładnie.

tix666

Ale nam pojechales, jeeeee.

ocenił(a) film na 5
tix666

Nie każdy ma taki skrzywiony gust jak Ty.
A w filmach Vegi jest więcej mroku i zła niż w tym czymś o dziurze w lesie.

tix666

Nie krytykuj gustów innych.

tix666

Mnie się podobał w takim razie jeśli komuś nie to...................
Prymitywne podejście, że aż chce się bardzo szanować widzów polskich komedii romantycznych i miernot reżyserskich.

ocenił(a) film na 3
tix666

Jesteście "be" bo wam się film nie podobał, muszę się poskarżyć mamie/na forum, jak dzieci w piaskownicy. Żadnych argumentów, jedynie "ty jesteś gupi bo nie podoba ci się moja zabawka".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Ricky79

Ja usnąłem, chociaż zrealizowany nieźle, to czegoś w nim po prostu brakuje, z pewnością nie jest to film wybitny, ani nawet dobry.

ocenił(a) film na 3
tix666

Ani wybitny, ani odkrywczy. W tym horrorze straszyć ma to co niedopowiedziane i tajemnicze - czy Sara ma paranoję, czy też z jej synem coś się dzieje? To poczucie niepewności nawet przez chwilę mi się udzieliło. Jednak ten horror nie skupia się na tym co w horrorach straszyć powinno, lecz na problemach w samotnym wychowywania dziecka i z jego dorastaniem. Więcej w tym psychologii niż horroru. Niemal cały film to psychologiczna rozgrywka między matką a synem, prowadzona dość sprawnie i trzymająca w napięciu, ale czy tylko o psychologię chodzi w horrorach. Wszystko to jest mało oryginalne. No i to skakanie z jednej sceny w drugą - kiepsko to wpływa na płynność opowieści. Trochę grozy w końcówce filmu to za mało, by uznać ten horror za wybitny, to nawet za mało by go uznać za przeciętny.

ocenił(a) film na 5
cyfrowy_baron

Psycholiga tez jest bardzo wazna

tix666

to zależy kto się czego spodziewał ja się spodziewałem horroru a dostałem bajkę fantasy,jako fantasy to faktycznie film zasługuje na 5 ale jako horror to ten film ratuje tylko klimat który tu robi ocenę 3,ja dam 4 bo i tak w tej rzece gówna które teraz do nas płynie w horrorach to nie było takie tragiczne

ocenił(a) film na 6
tix666

Ja doceniam w tym filmie klimat przede wszystkim,zakręcony ogólnie film jest,ale ogląda się z zaciekawieniem.Długo trzyma widza w niepewności i pod znakiem zapytania,czy to dziecko faktycznie jest jakieś podmienione,czy to może matka wariuje i się jej wszystko w głowie miesza od psychotropów które brała na sen i uspokojenie.Jedynie co daje na minus że nie wyjaśnili do końca skąd się ta cała dziura w lesie wzięła i te całe stwory w której w niej żyły i dlaczego tylko tego chłopaka podmienili i bodajże tego drugiego dzieciaka od tej wariatki starej.Ale ogólnie film niezły,szczególnie ten chłopak fajnie zagrał,ma talent.

jazdowicz2666

Jak Ty to oglądałeś przecież matkę też podmienili na końcu, jak tam do tej dziury weszła ale udało się jej uciec.

ocenił(a) film na 6
Ricky79

Faktycznie,też mi jej twarz właśnie tam w tej dziurze mignęła przez chwile :D.Dziwne tylko że wszystkich mieszkańców tej okolicy nie podmienili.

Ricky79

Na końcu filmu jest pokazane, że w nowym mieszkaniu wszędzie mają lustra, tak samo jak miała stara sąsiadka ze wsi, "bo w lustrze widać prawdę". Kiedy Chris był podmieniony, w lustrze widzieliśmy impostora (w scenie z piwnicy). W końcówce Sarah odkładając aparat odbija się w lustrze jako ona, więc nie została podmieniona.

Spencer91

Tak ale jak już pisałem ona uciekła i była prawdziwa pozdro.

ocenił(a) film na 5
Ricky79

po prostu zmarnowany potencjał

arieljarosz

No tak

ocenił(a) film na 5
Ricky79

no, ale końcówka naprawdę ciekawa i oryginalna, szkoda tylko że reszta filmu tak nie wygląda

ocenił(a) film na 3
tix666

Niezła prowokacja

ocenił(a) film na 5
tix666

Autorytet przemówił. Brawa za prowokację!

tix666

Kiepski horror mial wziecie u ciebie.

użytkownik usunięty
tix666

"tym samym potwierdzaja, dlaczego w tym kraju"


"W tym kraju" - nie dyskutuję osobami tak określający mój kraj - Polskę a jeżeli jesteś obcokrajowcem, to tym bardzie szkoda mojego czasu na dyskusję a wracając do filmu - niezbyt często zgadzam się z ocenami filmów wystawianych tutaj ale tym razem jestem zgodny - ocena mierna jest jak najbardziej zasłużona dla tej nudy i na pewno nie jest to horror.

ocenił(a) film na 8
tix666

Widać też po komentarzach, że ameby się zleciały xD Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak dobry film. Średnia ocena to żart. Szanuję za zdjęcie profilowe ;)

ocenił(a) film na 5
tix666

Na imdb średnia 5,6. Ale oikofobia w modzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones