PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629224}

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
6,6 162 440
ocen
6,6 10 1 162440
4,7 23
oceny krytyków
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2

Trailer vs książka

ocenił(a) film na 7

Tylko mi się wydaje, czy z trailera wynika, że trochę sobie zrobili freestajla z ostatniej części? Czytałam kilka ładnych lat temu, ale z tego co pamiętam, to ekspedycja do Kapitolu była tajna i ruszyła tylko niewielka grupka. Na pewno nie miało to znamion kolejnych "igrzysk".

ocenił(a) film na 7
SylverKa

SPOILERY SPOILERY!!!
W książce nie było oficjalnej ekspedycji. Katniss i jej drużyna kręcili tylko propagandowe filmiki, że niby "gwiazdy też walczą", przemieszczali się w najmniej zagrożonych dzielnicach Kapitolu. Podczas jednej takiej "akcji" doszło do wypadku - uruchomiła się pułapka o której nie wiedzieli. Zginął dowódca, a Katniss powiedziała innym, że Coin wysłała ją z tajną misją by zabiła Snowa (było to kłamstwo). Na zwiastunach to tak wygląda jakby ta misja była od początku planowana,ale może w filmie będzie inaczej. W kwestii znamion kolejnych igrzysk: Plutarch poinformował władze 13 dystryktu, że na ulicach Kapitolu rozmieszczone są różne pułapki, mające zabezpieczać miasto przed wrogami (nazywali je kokonami, taki kokon np. wybuchał, wystrzeliwał strzały itp.) i pokazał wszystkim mapę z rozmieszczeniem tych kokonów, z okresu, gdy sam pomagał te zabezpieczenia projektować (więc mapa nie była zbyt aktualna) i widząc to Finnickowi i Katniss przypomniały się igrzyskowe areny, również naszpikowane takimi pułapkami i Finnick powiedział "witamy na 76 Głodowych Igrzyskach". Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Vanad25

Dokładnie tak. To Finnick uznał, że droga do Snowa to jak kolejne igrzyska.

Nadienn

Sama czytając książkę i opis tych płuapek w Kapitolu pomyślałam, że to kolejne Igrzyska ;o

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones