movie repertoire in Braniewo and surrounding areas

We couldn't find a city or cinema matching your search

Film Showtimes Idź pod prąd

W drugiej połowie lat 70. kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, zainspirowanych zespołem Sex Pistols, postanawia grać punk rocka. Tworzą zespół KSU, mimo represji ze strony PRL. Ich bunt przynosi im ogólnopolską popularność.
Unfortunately, we couldn't find any showtimes in Braniewo lub choose city with available repertoire
    Idź pod prąd
    Zwiastun nr 2
    nr 2 2024-09-06T08:12:16 https://fwcdn.pl/webv/99/15/69915/69915.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/247/10056847/IPP_TLR_2_H264_24FPS_1080P_OAR239_ORG_2CH.vp9.1080p.webm

    Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.

    Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.

    premiera

    krytyk niezależny
    4
    Słuchałem KSU, jak miałem 16 lat i nawet ten film mi nie zochydzi tej muzyki.
    6
    krytyk niezależny
    3
    Szkic scenariusza i czasów, zero drapieżności i energii, a na deser kuriozalny finał. Fatalny biopic.
    7