PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229648}
4,6 40
ocen
4,6 10 1 40
Home Sick
powrót do forum filmu Home Sick

WTF??

ocenił(a) film na 6

i jak ja mam to ugryźć?? Niby mi się podobało, ale co to ogóle miało być??
Film zaczynał się jak mocny, krwawy slasher, z dość dziwnym klimatem i trochę absurdalnym wstępem do slasherowych schematów. wybór ofiar... niezły motyw. ogólnie fajna postać pana z walizką żyletek [Bill Moseley dobrze się spisał], do tego królowa współczesnych horrorów klasy B - Tiffany Shepis.
Ludzie zaczynając ginąć, jest gore, jest klimat. jest slasherowo. czy aby na pewno? zamaskowany zbójca i ofiary... niby tak, ale bohaterowie sprawiają wrażenie indywidualistów [nie twierdzę, że inteligentnych], klimat miejscami jest dziwnie psychodeliczny. do tego zaczynają dziać się oraz dziwniejsze rzeczy, jak np. zachowanie wyćpanej Tiffany w kuchni ...z mamą... :) Wyraźnie reżyser miał swoją własną wizję, nie próbował się przypadać się fanom slasherów. W swój film wplata chory, pokręcony kliamt, troszkę absurdu, humoru i dużo gore. z upływem czasu doszedłem do wniosku, że bohaterowie są nie tyle indywidualistami, co dziwakami i głupkami, że mają ze sobą problemy. potem okazują się kompletnymi pojebami. potem okazuję się, że pozostałe postaci w filmie też są nienormalne. mechanik psychopata... o co w ogóle chodziło w tej scenie?? w drugiej połowie filmu zabójca schodzi na drugi plan. film robi się trochę wolniejszy, ma gęsty kliamt psychozy i jednocześnie sporo humoru, raczej głupiego, ale specyficznego. a to co się dzieje na końcu... sami musicie to zobaczyć, ale skwituję fabułę w ten sposób: jakiekolwiek próby znalezienia sensu w tej historii są daremne.
i o film ma dobra muzykę, klimat, mocne i nieźle zrobione gore [choć nie realistyczne], ciekawy montaż i zdjęcia, to scenariusz jest hmmm...
no po prostu film mógł być dobrym slasherem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale przez chęć oryginalności i dziwne wizje twórców przestał być slasherem i stracił jako taki sens, tak więc zmarnowano szansę na dobry, krwawy, psychodeliczny slasher. film mógłby też być dobrą komedią gore, ale sceny gore nie są śmieszne, są czasem wręcz mocne i obrzydliwe, a przez połowę filmu zamiast humoru mamy pokręcony, zryty klimat. do tego ta końcówka... wtf????

film składa się z wielu dobrych składników, które niestety razem nie tworzą nic co miałoby choćby namiastkę sensu, chyba, że ja tu czegoś nie kumam... [??] tak czy siak jak ktoś lubi popieprzone gorowe horrory to warto sprawdzić 6/10

kangur_msc_CM

myślę że pan z walizką chciał dobrze, ale jak ten głupek powiedział na odczepkę że nienawidzi wszystkich, to się popsuło wszystko. Jak to mówią, nasz klient nasz pan :)

a tak poza tym, najleprzą sceną w całym filmie ,według mnie, jest scena na początku, jak pan z walizką wychodzi z kibla :]

ocenił(a) film na 8
Ander

Scena z Panem od żyletek jest doskonała. Wyróżnię również scenę, gdy naćpana laska "opłakuje" śmierć matki.

A tak na marginesie - nie miałem niestety napisów do filmu - czy dobrze zrozumiałem fabułę? Otóż koleś z walizką prosi o imię jednej osoby, której się nienawidzi. Niestety jeden koleś stwierdza, że nienawidzi wszystkich, no i zaczyna się...

Naprawdę godny polecenia film!

ocenił(a) film na 3
stasiuvino

Tak dobrze zrozumiałeś.
Ale co do samego filmu to mam mieszane uczucia.

ocenił(a) film na 3
stasiuvino

Dokładnie te dwie sceny są ok. Zresztą sam początek jest zachęcający, ale jak "elegancik z teczką" opuszcza pokój wszystko bierze w łeb jak dla mnie. Chciałbym dać temu filmowi więcej jak 3 (a to i tak na wyrost raczej) ale nie potrafię. Wg mnie to mega surrealistyczny "horror" (???)

ocenił(a) film na 3
kangur_msc_CM

Ten film jest po prostu chory. Pewnie każda z osób która obejrzała ten project zachodzi w głowę, i zadaje sobie te same pytania. W sensie pewnie większość ludzi którzy go oglądają wyglądają tak samo jak bohaterowie na tej kanapie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones