PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30571}

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
7,5 436 772
oceny
7,5 10 1 436772
6,8 35
ocen krytyków
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
powrót do forum filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

okropny początek, tragicznej serii !

lolmiki

To twoje zdanie, ale z chęcią bym Cię udusił :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lolmiki

Jestem zdrowy na umyśle, tylko strasznie mnie ludzie wkurzają, pisząc takie bzdury jak ty.

P.S. Nie podważam twojej opinii.

lolmiki

Ale zależy, czy masz na myśli filmy, książki lub to i to

filmowy_laufer

filmy :) książek nie czytałem

lolmiki

Aha :) Książki polecam są 100 razy lepsze od filmów, a książki Zakon Feniksa i Książę Pólkrwi 1000 razy lepsze :)

filmowy_laufer

na pewno nie lepsze o narnii...

lolmiki

Lepsze, o wiele lepsze, Narnia jest pisana w kierunku dzieci, Harry jest uniwersalnie pisany :)

filmowy_laufer

narnia jest dużo głębsza niż potter !

lolmiki

Bo jest pisana na Biblii?

filmowy_laufer

C.S Lewis to po Tolkienie najlepszy pisarz fantasy ! Rowling może im buty czyścić !

lolmiki

Tolkien przyznam jest dobry, ale Lewis nigdy w życiu. Zresztą widze że ja mam inny gust ty też więc, nie chce mi się z tobą sprzeczać.

filmowy_laufer

mi też nie...

ocenił(a) film na 7
lolmiki

Nie przeczytałeś ŻADNEJ książki Rowling, ale twierdzisz że może Lewisowi buty czyścić. Cóż za ignorancja.

ocenił(a) film na 8
lolmiki

C.S. Lewis najlepszym pisarzem fantasy po Tolkienie? Bardzo śmieszne. Przebrnąłem przez 4 części książki, jednak moim zdaniem pisarz pisze aż nazbyt lekko. Przykładem jest podróż Julii i Eustachego, gdzie momentami nie wiedziałem, gdzie bohaterowie są. Zbytni pośpiech. Czyta się dosyć przyjemnie, niegłupia fabuła, jednak książki są po prostu zbyt cienkie ( w sensie ilości stron). Według mnie nie dorównuje Potterowi.

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

Co ciekawe lolmiki pisze, że "Narnia jest dużo głębsza niż Potter!" chociaż dwa posty wcześniej przyznał, że książek o Potterze nie czytał.

Ja osobiście zgadzam się z Twoją opinią. Potter jest uniwersalny, a "Opowieści z Narnii" rzeczywiście bardziej skierowane do dzieci. Z "Narni" przeczytałam na pewno trzy książki, a dalej nawet nie pamiętam. Możliwe, że zaczęłam czwartą, ale jakoś nie doczytałam do końca i wątpię żebym wróciła kiedyś do tych książek. To nie do końca to, co lubię.

Rzeczywiście masz rację, Nie dopatrzyłem tego :)

Narnia jest ciekawa, ale nie jest tak bardzo rozwiniete jak HP i świat jest wzorowany na Biblii, więc nic nowego.

filmowy_laufer

kiedyś przymierzałem się do pottera ale po połowie pierwszej odpuściłem a narnii całą serię przeczytałem.

lolmiki

A gdzie skończyłeś?

lolmiki

To i tak nie to samo, bo seria zmienia się z książki na książka na inny klimat, mroczniejszy, coraz głębsze przesłanie, zagadki :) Narnia jest pisana pod dzieci i nie dość tego to kopiuje z mitologii i z Biblii :P

filmowy_laufer

a harry czerpie z tolkiena i lewisa

lolmiki

Podaj przykładdy :)

lolmiki

No dawaj :)

filmowy_laufer

1.Voldemort zostaje pokonany, wszyscy myślą że nie żyje, ale przetrwał jego duch, a on stara się odrodzić, przybrać swoją dawną postać:dokładnie jak Sauron
2.Pierścień jest czymś, co utrzymuje Saurona przy życiu, przelał w niego swoje zło, jest właściwie jego częścią, tak jak horkruksy
3.Dumbledore ( i z tym chyba każdy się zgodzi) jest postacią bardzo podobną do Gandalfa :D
4.Harry tak jak Frodo stracił rodziców. Tak jak Frodo podejmuje się niebezpiecznego zadania pokonania wroga, który zagraża całemu światu
5.Dementorzy są jak Nazgule: kiedy są w pobliżu odczuwa się niepokój, lęk
+ podobieństwa w nazwach (np. Longbottom- w HP-nazwisko Nevilla W LOTR-nazwa miejscowości, z której pochodzi fajkowe ziele, Bagshot- w HP-nazwisko Bathildy w LOTR-nazwa zaułku w Hobbitonie)
6. wielkie pająki
7.poświęcenie życia Harry'ego - poświęcenie Froda - obaj myśleli, że idą na śmierć

lolmiki

1. Coś w tym stylu
2. Coś w tym stylu
3. Mega podobne
4. Stracił. Podejmuje, to możemy znaleźć w kązdej ksiązce przygodowej. Nie zagraża całemu światu :)
5. Odczuwa się, ale to całkiem co innego.
+ polecam Ci przeczytać dodatki z pottermore
6. to jest takie ściąganie że szok...
7. to chyba występuje w każdej książce fantasy, w Narnii też.

A gdzie przykłady z tej "głębokiej" Narnii?

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

1 ignorancja, gdzie podobne? nie widzę nic podobnego w tym argumencie zresztą, od dzieciaka, który na forum Hobbita, spami o lepszej, narni
2. Horkruksy i pierścień, problem w tym że Voldemort od początku był śmiertelnikiem, a Sauron nie a stworzenie jedynego pierścienia było jego celem, dzięki którym chciał panować nad Śródziemiem, natomiast Voldemort musiał stworzyć horkruksy bo przy pierwszym lepszym strzale avada kedavra, umarł by
3. Skończyły się argumenty lolmikiemu, no tak ,słyszałem że fani narni tak mają, stawiam mu 12 lat. Problem jest taki, że zmienił się aktor grający Dumbledora, bo poprzedni umarł, zresztą Gandalf potem jest biały, i aż tak podobny nie jest, plus Gandalf jest majarem, a Dumbledor zwykłym czarodziejem...
4. haha tego nie ma co komentować, wielkie w sumie WTF? tylko że Frodo nie miał wyboru, bo tylko on mógł się oprzeć woli pierścienia, natomiast reszta najpewniej uległa by jego mocy, Harry po zniszczeniu przez Voldemorta w nim horkruksa mógł powiedzieć mu do widzenia, i zostawić zaszczyt zabicia jego, Nevillowi, miał wybór mógł zostać pod drugiej stronie, gdzie Dumbledore, Frodo tego nie miał.
5. Ale mi podobieństwo, tylko że problem w tym że Nazgule duszy nie wysyłały a dementorzy tak, podobieństwo jest w płaszczach.
6. To jest praktycznie w każdym fantasy ....... nuuudy
7. skończyła mu się argumenty, ale dzieci tak mają

to dziecko, tak po za tym, ma 3 multikonta i ma je w znajomych by nie podpadło ;p dla podniesie swego ego, i średniej narni.

ocenił(a) film na 10
lolmiki

Gadka-szmatka. Myslisz, ze Lewis i Tolkien tez nie zapozyczyli pomyslu? Od czego sa legendy, mity miejscowych. ;) Uwielbiam ich i Rowling, ale wez wyluzuj. Kazdy cos kopiuje, zawsze tak jest. A ze dziela Tolkiena i Lewisa sa starsze, nie znaczy, ze oni sa oryginalni. Chociaz nie watpie, ze sa oryginalni i wspaniali, ale gadanie, ze Rowling sciaga od nich, to wrecz grzech! A Twoje argumenty sa wrecz smieszne, kazdy moze na cos podobnego wpasc. Powinienies sie cieszyc, ze jest wiecej przygod do przezycia, a nie! ;p
Taki tam bulwersik. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
lolmiki

Ja lubie narnie ale wole o wiele bardziej Harregop Pottera a ogólnie nie lubie filmów fantazy i przygodowych

lolmiki

Oj pozwolę się z Tobą nie zgodzić. 'Narnia' jest o wiele bardziej dziecinna, że tak powiem. Natomiast Ty, skoro nie czytałeś HP to w ogóle nie powinieneś się wypowiadać, bo w tym momencie nie dość, że nie jesteś wiarygodny, to tak naprawdę nie masz najmniejszego porównania.

ocenił(a) film na 7
lolmiki

Ja uważam że to dobry początek serii, która stoczyła się po trzeciej części. Za Tolkienem nie przepadam (z wyjątkiem Hobbita), a Lewis moim zdaniem napisał bajkę. Po prostu masz inny gust niż większość fanów Pottera ;)

GF1115

Tolkien to najlepszy pisarz fantasy wszech czasów! Rowling mu może buty czyścić. Do tego harry potter to też bajka!

ocenił(a) film na 10
lolmiki

Nie zgadzam się. Harry Potter to genialna seria.

Violetta_Stosel

Nie. To gówno dla zakompleksionych nastolatków...

lolmiki

Zgadzam się Violettą. Teraz już przesadzasz.

użytkownik usunięty
lolmiki

haha mówisz na kamila słoneczko a sam przesadzasz, haha no to dałeś popis

Violetta_Stosel

"Nie zgadzam się Harry Potter to genialna seria"

lolmiki dzieciak

"Nie. To gówno dla zakompleksionych nastolatków..."

hahha szkoda że temat, na portal filmweb jest zapełniony bo z chęcią pokazał bym, Godfelli twoje ego


1 ignorancja, gdzie podobne? nie widzę nic podobnego w tym argumencie zresztą, od dzieciaka, który na forum Hobbita, spami o lepszej, narni
2. Horkruksy i pierścień, problem w tym że Voldemort od początku był śmiertelnikiem, a Sauron nie a stworzenie jedynego pierścienia było jego celem, dzięki którym chciał panować nad Śródziemiem, natomiast Voldemort musiał stworzyć horkruksy bo przy pierwszym lepszym strzale avada kedavra, umarł by
3. Skończyły się argumenty lolmikiemu, no tak ,słyszałem że fani narni tak mają, stawiam mu 12 lat. Problem jest taki, że zmienił się aktor grający Dumbledora, bo poprzedni umarł, zresztą Gandalf potem jest biały, i aż tak podobny nie jest, plus Gandalf jest majarem, a Dumbledor zwykłym czarodziejem...
4. haha tego nie ma co komentować, wielkie w sumie WTF? tylko że Frodo nie miał wyboru, bo tylko on mógł się oprzeć woli pierścienia, natomiast reszta najpewniej uległa by jego mocy, Harry po zniszczeniu przez Voldemorta w nim horkruksa mógł powiedzieć mu do widzenia, i zostawić zaszczyt zabicia jego, Nevillowi, miał wybór mógł zostać pod drugiej stronie, gdzie Dumbledore, Frodo tego nie miał.
5. Ale mi podobieństwo, tylko że problem w tym że Nazgule duszy nie wysyłały a dementorzy tak, podobieństwo jest w płaszczach.
6. To jest praktycznie w każdym fantasy ....... nuuudy
7. skończyła mu się argumenty, ale dzieci tak mają

a tu odpowiedz na twoje podobieństwa do Lotra. A teraz idz sprzątać pokój.

Violetta_Stosel

No ale jak ktoś ma na profilówce zdjęcie Martiny Stolec...

ocenił(a) film na 10
lolmiki

To co teraz napisałes swiatczy o twojej kulturze i inteligenci a raczej o ich braku. Ty do mnie piszesz wprost ,że jestem głupia bo lubię Martine. Wiesz ja nienawidzę narni ale nie napisałam tego bo wiem ,że ktos inny to lubi. Założę się ,ze sam jestes zakompleksionym nastolatkiem który mysli ,że wszyscy tak samo jak ty nie maja kultury i wykształcenia. Obrażając moją idolkę pokazałes mi tylko ,że należysz do tej grupy ludzi która tylko umie obrażac innych i uważa ,że jak ktos jest od nich młodszy to od razu głupszy.
Przez takich ludzi jak ty coraz bardziej chcę wyjechać za granicę gdzie ludzie są mili do bólu.
Pomysl nad tym. Ale w sumie się nie wisilaj i tak niczego nie zrozumiesz.
BEZ KOMENTARZA

Violetta_Stosel

A gdzie ja cię obraziłem? Może chodziło o to że cię lubię bo masz taką profilówkę? A ty nie pomyślałaś...

ocenił(a) film na 10
lolmiki

Napisałes ,zę ten film to gówno i też ale skoro masz na profilówce Martine Stolec już samo to ,żę użyłes słowa Stole obraża Martine.
Napisałam ,żę film jest fajny a ty go obraziłes i pisząc ,ze mam na profilu Martine to znaczy , że nie znam się na filmach

Violetta_Stosel

Mylisz się!

ocenił(a) film na 9
Violetta_Stosel

Z trollami lepiej nie wdawać się w dyskusję.

lolmiki

Seria książkowa jest świetna.
Seria filmowa stoczyła się po 4 części.
Z "Narnii" przeczytałam tylko pierwszą część, a zrobiłam to, gdyż była moją lekturą w szkole podstawowej i jakoś nigdy nie pociągnęło mnie do przeczytania kolejnych.
Natomiast "Lew, czarownica i stara szafa" jest fajnie zekranizowana, "Książę" już mnie nudził, a o "Wędrowcu" nie wspomnę.

ocenił(a) film na 9
Zuza88

Dokładnie. Czwarta część zapewne będzie jeszcze gorsza. Nie wiem po co w ogóle ją robią.

użytkownik usunięty
kamilharry

czwarta część narnii jak dla mnie zbędna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones