PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30381}

Harry, twój prawdziwy przyjaciel

Harry, un ami qui vous veut du bien
6,2 1 165
ocen
6,2 10 1 1165
Harry, twój prawdziwy przyjaciel
powrót do forum filmu Harry, twój prawdziwy przyjaciel

Harry... jest filmem zepsutym, bo jest dobry scenariusz są aktorzy (Feliks się należał) ale coś tu niegra. Jeśli chodzi o mnie to bezsensowny jest wątek z pisaniem książki i to w dodatku scienen - fiction. Może gdyby zamiast tego Harry miał inny motyw swego działani film byłby naprawdę dobry, a tak niestety...

ocenił(a) film na 10
gonia

Motyw
Motyw jest własnie bardzo dobry. Chodzi o wybór między pieluchami, a sztuką. Wybór między chlebem, a igrzyskami, Między sprawami przyziemnymi, a wyższymi. Trudno wyobrazic sobie, że Harry namawia przyjaciela by porzucił żonę i został szewcem, bo ma talent do robienia butów. Robienie butów byłoby bez sensu.

sobies

chodzi...
Mi chodzi przede wszystkim o tematykę tej książki, a nie o sam fakt jej pisania. Jakoś latające małpy nie pasują mi do tego filmu. Ja poprostu nie lubię tego typu wątków, inaczej gdy cały film jest sf, a tu niby wszystko normalne i nagle małpy mi wylatują!

ocenił(a) film na 10
gonia

no dobra
Zgadzam sie. Trochę nie na miejscu te małpy. Może małpy oznaczają prawdziwą sztukę w odróżnieniu od zwykłych powieści pisanych dla pieniędzy. (Chyba małpy nie były komercyjne? A może całe sf jest komercyjne?)

ocenił(a) film na 9
sobies

I tylko Małpy widzieliście? A co z Jajkiem?

ocenił(a) film na 6
Klarens

A co z jajkiem?

ocenił(a) film na 6
sobies

Czyli sądzisz, że nie należy tych wszystkich morderstw traktować dosłownie? To by faktycznie czyniło z tego filmu rzecz wybitną.

ocenił(a) film na 10
Dramat

Dosłowne traktowanie morderstw mi wystarczy. Nie wiem co mogłyby symbolizować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones