PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 770
ocen
6,8 10 1 149770
6,8 45
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

40 lat temu...

ocenił(a) film na 9

40 Lat temu nikomu prawie nie nieznany facet postanowił zrobić film SF, wzorował się na Flashu Gordonie i na kinie Toshiro Mifune. Z gotowym scenariuszem chodził od wytwórni do wytwórni, wszyscy producenci wmawiali mu że to będzie klapa do tego stopnia że sam zaczął w to wierzyć. W końcu jedna wytwórnia dała 11mln Dolarów na film, była to kwota niewielka nawet jak na tamte lata, ale produkcja ruszyła pełną parą. Film najpierw był sprzedawany do kin z innym filmem tylko po to by go puszczali, nikt nie wierzył w sukces. Film wszedł do ograniczonej dystrybucji pod tytułem "Gwiezdne Wojny" gdy po niedługim czasie przed kinami gdzie grali "Gwiezdne Wojny" zaczęły się ustawiać kolejki po bilety film zaczęto puszczać w większej ilości kin, w niedługim czasie zarobił 300 mln dolarów, ludzie dostali kino przygodowe w kosmosie, A Film tytuł "Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja". Prawie dwie dekady później Świat otrzymał kolejną trylogię zamykającą historię Anakina Skywalkera. Poważnie jak wyszydziliśmy z siostrą po seansie Epizodu III żadne z nas przez dłuższą chwilę nie powiedziało słowa, ja miałem przed oczami spalonego Anakina i przyodziewanie go w strój Dartha Vadera. W głowie stwierdzenie że Saga jest opowieścią o całkiem solidnie dramatycznych losach Anakina, i ten żal że to już koniec...
Czy wiecie że ludzie kupowali bilety do kina tylko po to by zobaczyć zwiastun Mrocznego Widma i wyjść. sam wydarłem się na całą sale "Gwiezdne Wojny!!!" jak zobaczyłem napis "Every Saga has a biginning", wtedy jeszcze nie było takich możliwości jak dziś że wiadomo dwa lata przed premierą filmu iż on powstaje
Pozwolę sobie stwierdzić że nie ma drugiej takiej serii filmów która miała by taki wpływ na kulturę jak saga SW. Nikt nie stworzył religii Bonda czy Harrego Pottera. Osobiście mam nadzieję że Saga będzie trwała dalej i że za 40 lat będę szedł w balkoniku na Epizod 30, każda część sagi jest dobra i proszę niech osoby w wieku 15-18 lat się nie wypowiadają bo nie wiedzą jak to było pierwszy raz usłyszeć dźwięk miecza świetlnego na starym telewizorze kineskopowym, z kasety VHS wypożyczonej wbrew woli rodziców

ocenił(a) film na 4
Kowal888

Za cały koment, a zwłaszcza za :

"za 40 lat będę szedł w balkoniku na Epizod 30"

masz 10/10! XD
Piszczę.

ocenił(a) film na 1
Kowal888

jakies totalne bzdury, nie slyszalem o przypadkach kupowaniu biletu na trailery w kinie, to musieli byc kretyni do kwadratu, przestan opowiadac bajki, a film ssie, oczywiscie, ze bylo wiadomo 2 lat wczesniej, ze Mroczne Widmo powstaje, wystarczylo czytac jakies pismo o grach

ocenił(a) film na 9
necrovomit74

Właśnie to jest problem ludzi nie mają pojęcia a się wypowiadają zapytaj wujka Google wpisz "ludzie kupowali bilety do kina żeby zobaczyć zwiastun mrocznego widma" i będzie tego masa m.in. to http://www.film.org.pl/prace/tpm/tekst.html
podpowiem 6 akapit
ja wiedziałem od roku 95 gdy ukazała się wersja na VHS z taką okładką
http://star-wars.pl/grafika/2010/sie/niebieskie_vhs1_e80ead0b3fc33a4d5fd7acaa7eb c1aca.jpg
Była to wersja odświeżona cyfrowo bez dodatkowych zmian i dodanych scen które weszły później tutaj tylko Han strzelał w kantynie. W każdym razie na Kasetach był wywiad z Lucasem i mowa o następnych częściach które wtedy już twierdził że są w przygotowaniu, mówił że w przybliżeniu za jakieś 2-3 lata będą czyli ok roku 98
W innym wywiadzie słyszałem że Lucas czekał aż powstaną wystarczająco dobre efekty CGI by nakręcić te filmy
Czytałem Pisma komputerowe Gambler, CD-Action, Secret Service,Top Secret i nie było tam informacji, nie twierdzę jednak że nie było ich wcale. wtedy jednak trzeba było kupować pisma i czytać na bieżąco bo dostęp do internetu nie był tak powszechny jak dziś
W poprzedniej informacji właśnie o to mi chodziło nie poszukałeś i napisałeś, poszukaj zaczerpnij informacji potem się wypowiedz

ocenił(a) film na 9
necrovomit74

Wiedziałem że mają być kolejne Epizody z tych kaset, jednak nie wiedziałem kiedy i czy na pewno

ocenił(a) film na 9
Kowal888

Ja tam już odkładam na balkonik. Pójdziemy razem. I będziemy pouczać małolaty:
"Co ty możesz wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach synku"

ocenił(a) film na 3
necrovomit74

To ile Ty masz lat? że nie słyszałeś o fanach SW którzy chodzili do kina na trailer Mrocznego Widma, nie pamiętam ceny biletów 18 lat temu, chyba nie były jakieś drogie.Zapowiedż nowej trylogii to były ciary, bo mało kto przypuszczał że po Powrocie Jedi powstanie coś kinowego ze znakiem STAR WARS

ocenił(a) film na 9
necrovomit74

W 1999 nie dało się obejrzeć porządnego jeśli idzie o jakość zwiastuna filmu na komputerze więc się nie dziwię że niektórzy fani tak robili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones