PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730659}

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
6,5 111 734
oceny
6,5 10 1 111734
4,5 21
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Serio kolejny brat Albusa? Ktoś mi może wyjaśni jakim cudem Rita Skeeter nie napisała nawet słowem o kolejnym bracie Albusa, a tu taka sytuacja... Hmmm... A może to nie brat, może syn? A może w końcu wyjdzie że Credence to ciotka Albusa?
Następna sprawa, Nagini... Serio TA Nagini? W 3. części fantastycznych zwierząt okaże się, że po ostatecznym starciu Dumbledora z Grindelwaldem, Nagini trafi do ZOO, tylko po to aby kilkadziesiąt lat później zostać uwolniona przez jakiegoś małolata w okularach i służyć Sami-Wiecie-Komu...
No cóż, po J. K. Rowling spodziewałam się większego polotu przy tworzeniu historii, z daleka widać, że nie ma na to pomysłu. Wszystkie 7 tomów Harrego uzupełniało się i tworzyło zwartą całość, sytuacje z 1 czy 2 tomu, które były banalne na pierwszy rzut oka, nagle stawały się ważne w końcówce. Teraz mamy sytuację odcinania kuponu od sławy i jeszcze pierwsza część zwierząt opowiadała nową historię, bo oprócz niewielkiej wzmianki o Dumbledorze nie ma nic co znamy z Harrego (no dobra, jeszcze parę zwierząt), tak tutaj jest dorabianie i poprawianie historii, które dobrze znamy... Chyba lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie historii opowiadającej o założycielach Hogwartu, albo po prostu zakończenie przygody z Harrym po 7 tomie historii właściwej...

ocenił(a) film na 6
kamila94_filmweb

Co??? Przecież Nagini nigdy nie była w zoo ta teoria dawno jest zryta. Voldemort znalazł Nagini w Albani i tam zrobił z niej swojego Horkruksa

ZgredekGroot

Tak samo zryta jak to co się wyprawia w tym filmie... To była tylko ironia ;)

ocenił(a) film na 6
kamila94_filmweb

Ciężko się nie zgodzić. Pierwsza część była obietnicą nowej, ciekawej historii. Druga część poszła w okropnym kierunku - ciągłymi nawiązaniami do HP i tanimi zwrotami akcji rodem z telenoweli. Tę część można po prostu pominąć, bo to co się w niej dzieje można opisać w kilku zdaniach.

ocenił(a) film na 9
AdamCFC

Fantastyczne zwierzęta będą miały jeszcze 3 czesci w ktorej moze się wszystko wyjaśnić... Na sam koniec wszystko może ułożyć się w jedną całość i dopiero w tedy zrozumiemy czemy było tak a nie inaczej. Może Grindelwald kłamie na temat brata Dumbledora? Tego dowiemy się w kolejnej części. A wątek z Nagini według mnie udany jest. Od początku było wiadomo że to niezwykly wąż u boku Voldka... I fajnie że poprowadzili to w ten sposób. Mnie już bardziej zastanawia kiedy Voldek zrobił dziecko z Bellatrix xdd. Przeklęte dziecko to według mnie dopiero porażka.

ocenił(a) film na 4
mikusia_161

Jeśli Grindelwald kłamie, to cały ten plot twist i tak jest do bani. Będzie trochę tak jakby w ostatniej części HP nagle okazało się, że Syriusz Black jednak jest śmierciożercą a Moody w "Czarze Ognia" podszywał się pod Croucha podszywającego się pod Moody'ego. W ten sposób zaskakujące zwroty akcji z poprzednich książek zostałyby zniszczone. Jakkolwiek wątek "Aureliusza" się nie rozwiąże, będzie słabo. To pułapka bez wyjścia.

użytkownik usunięty
mikusia_161

Ja słyszałam, że niby Przeklęte Dziecko jest uważane za kanoniczne, to jest dopiero porażka...

kamila94_filmweb

Wydaje mi się, że jest to zwykłe kłamstwo ze strony Grindelwalda żeby tylko nastawić Creedenca przeciwko Dumbledorowi (w końcu mówi, że tylko Creedence go może zabić). A nawet jeśli nie, to jest to jego jakiś dalszy krewny, może kuzyn? - patrząc na to, że Creedence opiekował się pisklęciem feniksa. Jeżeli okaże się prawdziwym bratem, to Rowling chyba sama zamieszała się w swojej historii, a szczególnie w datach no i będzie mega słabo.

użytkownik usunięty
wicia07

Nie tylko w tym zamieszała, wstawiając w filmie McGonagall też sobie strzeliła, bo daty urzędowania Minerwy w Hogwarcie się nie zgadzają a i inna McGonagall nie mogłaby to być, chyba że jej babcia, ale to też by było mocno naciągane).

kamila94_filmweb

łąmałam się czy nie iść na ten film bo trailery wyglądały zachęcająco, ale po przeczytaniu spoilerów ciesze sie ze tego nie zrobiłam. Co się stało z Rowling, to taka zdolna i kreatywna kobieta, a tu najpierw 'cursed child' a teraz to

ocenił(a) film na 5
burberry

Przeklęte dziecko nie było pisane przez Rowling.

burberry

poza tym Cursed Child to świetna sztuka, którą wystawiają w Londynie. Ta fatalna scenariuszowa fabuła okazuje się być świetnym magicznym widowiskiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones