PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841940}

Emma.

6,7 22 039
ocen
6,7 10 1 22039
6,9 27
ocen krytyków
Emma.
powrót do forum filmu Emma.

Jestem na nie

ocenił(a) film na 3

Stanowczo nie podobala mi sie ta wersja, recenzja tu: https://dubliniapisze.com/2020/02/16/emma-kropka-w-tytule-gole-tylki-i-rozczarow anie/

ewita101_2

Dziękuję za recenzję, nie widziałam filmu ale wydaje mi się, że będę mieć podobne odczucia po jego obejrzeniu.
Już sama obsada budzi mój sprzeciw. Emma faktycznie wygląda złowrogo... Oglądałam Emmę w innych odsłonach i czytałam wielokrotnie powieść , dla mnie ideał to serial z Ramolą. Jej Emma jest taka jaką odnajdujemy w książce. Inni bohaterowie też doskonale dobrani.
Czekałam na nową ekranizację ale teraz za wiele sobie nie obiecuję.

ocenił(a) film na 3
Fredra

Dla mnie tez serial z Ramola :)

ewita101_2

Czytałam Twoją recenzję i zgadzam się ze wszystkim. Ja temu filmowi nawet 3 nie dałam a rzadko jestem aż tak bezlitosna. Dla mnie ten film jest kompletnym nieporozumieniem. Za przeproszeniem, twórcy wytarli sobie prozą Austen te cztery gołe litery, które pokazali na ekranie. Takiej dawki ignorancji w tworzeniu ekranizacji nigdy nie widziałam. Nie chodzi tutaj o zgodność z treścią, bo dobrze jest jak czasem scenariusz wprowadza lekkie zmiany. Mam na myśli totalne pominięcie tła historycznego, epoki w jaką film ma wprowadzić widza... Tutaj mamy od początku do końca blagę, fałsz i ciężkostrawną groteskę. Kompletne niezrozumienie lub celowe spłycenie dzieła Austen. Ten film nie powinien powstać, historykom oczy wypala a nieświadomym wypacza zarówno książkę jak i obraz epoki w ogóle. Według mnie takie dzieła są szkodliwe pod względem edukacyjnym a rozrywką są marną. Serial z Romolą ogląda się znakomicie. Zgadzam się, że aktorzy są doskonale dobrani.

ocenił(a) film na 3
Albalonga

Dzieki za zagladniecie na moj blog!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones