PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40252}

Efekt motyla

The Butterfly Effect
7,8 510 tys. ocen
7,8 10 1 509909
5,6 34 krytyków
Efekt motyla
powrót do forum filmu Efekt motyla

Dwa zakończenia

ocenił(a) film na 10

Czy ktoś z Was widział obie wersje filmu (a może tych wersji jest jeszcze więcej)? Mnie on się nie spodobał, bo trafiłem na niewłaściwą (wersję)... Dopiero po obejrzeniu tej lepszej, bardziej totalnej, o filmie można napisać wiele więcej dobrego... Zachęcam do obejrzenia alternatywnego zakończenia tej opowieści. Warto.

użytkownik usunięty
inz5an

Witam!
Widzialem wersje na 1CD z zakonczeniem jak sie mineli na ulicy, teraz przelecialem wersje na 2CD a ty zupelnie inny koniec :| (rodzinka,slub).
Ta pierwsza wersja byla zajebista. Wedlug Ciebie ktora wersja jest ta lepsza ??
Mateusz
sama_baia@wp.pl

użytkownik usunięty

a gdzie można zdobyć tą wersje ze ślubem i rodzinką, bo ja niestety widziałam ta smutną! i jak sie tamta dokladniej skończyła??

ocenił(a) film na 10
inz5an

A widzieliście może tą wersję co Evan cofa się do momentu narodzin? Wiem, że taka jest, ale nigdzie nie moge jej znależć, chciałabym żeby ktoś mi ją opowiedział :D

ocenił(a) film na 10
Mary_Kate

Mniej więcej w środku filmu Evan idzie ze swoją matką do wróżki. Wróżka mówi Evanovi, że "on nie powinien istnieć", bo nie ma na dłoni linii życia. Poza tym w tej scenie matka mówi mu, że on jest jej trzecim dzieckiem: poprzednia dwójka rodziła się martwa.
Pod koniec filmu, gdy główny bohater barykaduje się w gabinecie swojego lekarza i odtwarza na projektorze sceny z dzieciństwa, nie powrca, tak jak na wersji kinowej, do czasu ogrodowego kinderbalu, a do momentu swoich narodzin. W pamięci kołaczą mu słowa wróżki o tym, że "nie należy do tego świata itp." i swoją rączką zaciska pępowinę - postanawia umrzeć. Po tym następuje sekwencja obrazów z życia jego przyjaciół.
Jak wspomniałem w pierwszym poście tego wątku, to zakończenie jest bardziej totalne: poświęcenie ze strony głównego bohatera w tym zakończeniu nadaje filmowi większej realności, niż hapiendowa papka z kinowej wersji.
I jeszcze kwestia dwóch braci, którzy wybrali taką drogę jak Evan...

inz5an

Gdzie moge zdobyc wersje o ktorej mowisz bo bardzo chcialabym obejrzec??

użytkownik usunięty
sssara21

Musisz go sobie ściagnać z neta. Z jakiejś sieci P2P

użytkownik usunięty
sssara21

obie wersje sa na dvd wydanym w regionie pierwszym
osobiscie wole ta pesymistyczna poniewaz nadaje to zakonczenie prawdziwy sens filmowi...

ocenił(a) film na 6
inz5an

hmm nie widzialam tej 'szczesliwszej' wersji i szczerze mówiac nie wiem czy chce ja ogladnąc, może kiedys dla porównania... póki co czuje sie przynieciona zakonczeniem alternatywnym z 'nienarodzinami', całkowicie mnie ono zaskoczylo; moim skromnym zdaniem film powinnien istniec tylko w takiej wersji, no ale to tylko moje zdanie ;]
duzy plus dla błyskotliwego pomyslu na film

użytkownik usunięty
Mary_Kate

właśnie obejrzałem tą wersję - Evan zrozumiał że to jego narodziny wprowadziły haos w życie jego znajomych (przypomniał sobie słowa wróżki że nie powinno go tu być) i w kolejnym wcieleniu będąc w szpitalu psychiatrycznym ucieka, zamyka się w jakimś pomieszczeniu i ogląda film ze swoich narodzin(skąd go wziął-nie wiem) po czym przenosi się do brzucha matki, zaciska rączą pępowinę i ..... po nim. Potem krótki filmik co się dzieje bez niego - jak rodzą się jego znajomi, szczęśliwe życie ich rodzin, brat jego dziewczyny kończy jakąś uczelnię,jego dziewczyna poznaje przystojnego faceta, na koniec jej ślub. Ale jakoś nigdzie nie ma wspomnienia o jego matce .....

użytkownik usunięty
Mary_Kate

widziałem :))) pewnie najlepsza ze wszystkich , zapraszam na www.strony.net.pl/divx/

ocenił(a) film na 10
inz5an

Dzięki za opis :] Już znalazłam tą wersje... rzeczywiście warto jest ją obejrzeć. Zakonczenie daje troche do myślenia... o tych braciach itd...

użytkownik usunięty
Mary_Kate

jest to może jakoś specjalnie nazwane? Bo i ja bym chciał obejrzeć drugą wersje, a niestety mam tylko tą gdzie się mijają:(

ocenił(a) film na 9
inz5an

kurcze widziałem tylko jedno zakończenie to co sie mijają na ulicy ale teraz jak przeczytałem że jest wiecej musze to zobaczyć dobrze że jest to forum czegoś można sie dowidzić:)

ocenił(a) film na 10
inz5an

Do osoby która pytała się o specjalną nazwę :) Ja ściągnęłam drugą wersję (z alternatywnym zakończeniem) przez DC++ i tam nazywa się tak: The.Butterfly.Effect.PROPER.DVDRip.XViD-ALLiANCE słowem kluczowym do tego zakończenie jest ALLiANCE jeśli w jakimś innym programie będzie widniał ten wyraz to myślę że to będzie to... (oznacza to chyba wersję reżyserską).

ocenił(a) film na 9
Mary_Kate

mała korekta z mojej strony - ALLiANCE to nazwa grupy, która rippowała film ;)

ocenił(a) film na 10
inz5an

Dziękuję za poprawkę :) Myślałam, że to oznacza wersję reżyserską bo taką jest właśnie ten film (z alternatywnym zakończeniem) :D

Mary_Kate

Wersja reżyserska jest zwykle oznaczana przez skrót DC (Directors Cut). Ja mam tą wersję podpisaną "The.Butterfly.Effect.DC.2004.RETAIL.DVDRip.XViD-ALLiANCE"

użytkownik usunięty
desgastar

witam Mam prosbe a bardziej pytanie jaki kodek jest niezbedny do obejzenia tego filmu , mam klopoty z dzwiekiem ?Prosze o info na maila gringolo@tlen.pl , pozdrawiam Konrad

Pewnie potrzebujesz filtra do obsługi dźwięku AC3. Zajrzyj na stronę www.divx.pl

użytkownik usunięty
inz5an

Ja widziałem tą wersję , w której powraca do swych narodzin a raczej nienarodzin . Potem śluby jego przyjaciół itd.
Ktoś może opowiedzieć wersje tą , co się mijają czy jakoś tak ? Chciałbym się dowiedzieć , czym to się różni .
A sprawa z tymi braćmi też nienarodzonymi , jest bardzo ciekawa . Trudna do rozgryzienia :)
Także prosze o ten opis .

użytkownik usunięty
inz5an

widziałam pierw film w kinie i bardzo się dziwiłam, kiedy znajomy (nie do końca rozgarnięty ;]) powiedział mi, że on na płycie oglądał inne zakończenie... więc i ja musiałam obejrzeć tą wersję reżyserską :]. chyba i tak wolę to szczęśliwsze zakończenie... jakoś tak :]. może dlatego, że widziałam je jako pierwsze, a może dlatego, że zakończenie filmu poprzez zlikwidowanie istnienia głównego bohatera jest dla mnie zbyt drastyczne...... :] jednak odpiero dzięki Wam zwróciłam uwagę na dwa poprzednie poronienia matki Evana... mogło dojść do nich w ten sam sposób...

ocenił(a) film na 10
inz5an

Sciagalem film juz kilka razy z roznych zrodel i o roznych nazwach i ciagle to samo zakonczenie, to najbardziej znane.. :/

ocenił(a) film na 10
inz5an

Sid: Przez jaki program ściągasz? Wiem, że to zakończenie jest na DC++ bo ja z niego korzystam, film (z alternatywnym zakończeniem) ma tam nazwę The.Butterfly.Effect.PROPER.DVDRip.XViD-ALLiANCE

ocenił(a) film na 10
Mary_Kate

Sciagam przez Kazaa'e ale chyba bede musial zainstalowac sobie w koncu DC, zreszta i tak mnie juz powaznie wkurza ta kaza. Dzieki za info!

użytkownik usunięty
SiD_5

ludzie mowicie caly czas o alternatywnej wersji, ale ta alternatywana to ktora wersja-ta z dobrym zakonczeniem, kiedy mijaja sie na ulicy czy ta druga?? ja widzialam tylko ta z dobrym-na szczescie;) a pod jaka nazwa szukac tej drugiej wersji z harakiri pepowinowa?;D
Ruda

ta druga wersja to wersja reżyserska ( Director's cut), i ona jest z tym zakonczeniem od slubu, pepowiny itp. :)

użytkownik usunięty
inz5an

Ja ogladalem wersje kinowa, i gdy czytam wasze wypowiedzi to dalje nie wime ile jest tych zakonczen...
1. to kinowe(konczy sie rozminiecime na ulicy)
2. To rzekomo to rezyserskie, gdzie evan obwija sobie glowe pepowina
Czy jest jescze jakies jedno?? (Co z tym slubem, to jest tez w rezyserskim, czy to est jeszcze inne zakonczenie??)
Z gory dzieki za odpowiedz.

ocenił(a) film na 10

http://www.film.org.pl/dir_cut/butterfly_effect.html [www.film.org.pl/dir_cut ...]

ocenił(a) film na 8
steppenwolf

NO ze śłubem to jest to gorsze z nienarodzeniem sie ja też widziałem obydwa nie wiedziałem o co chodzi myslałem że inny film oglądam. Kurde ale szczęśliwe było lepsze z paleniem dzienników i i spotkaniem na ulicy, a tamto pokazali jeszcze jak pierze slub (Amy smart) z jakimś dzikusem .

ocenił(a) film na 8
steppenwolf

NO ze śłubem to jest to gorsze z nienarodzeniem sie ja też widziałem obydwa nie wiedziałem o co chodzi myslałem że inny film oglądam. Kurde ale szczęśliwe było lepsze z paleniem dzienników i i spotkaniem na ulicy, a tamto pokazali jeszcze jak pierze slub (Amy smart) z jakimś dzikusem .

użytkownik usunięty
inz5an

Hm... nie widzialem wersji z "nienarodzinami" ale wydaje mi sie, to troche smieszne ...moim zdaniem wersja "szczesliwa" wcale nie jest taka szczesliwa ...przeciez musial zrezygnowac z osoby ktora kochal.

użytkownik usunięty

Hehe dwa zakonczenia mowicie... calkiem fajnie:) ja widzialem tylko jedno to ze spotkaniem na ulicy... ale tyle mi wystarczy nie chce mi sie sciagac drugiego:) To zakonczenie mi w zupelnosci wystarczy zeby powiedziec ze film jest naprawde dobry i warto go obejrzec :) jednym moze da cos do myslenia drugim nie... ale to napewno kino warte obejrzenia:)

ocenił(a) film na 10

Wersja reżyserska jest rewelacyjna i naprawde kto może powinien ją obejrzeć, zwłaszcza Ci, którym nie podobało się zakończenie w wersji kinowej. Tym razem sie na 100% nie zawiodą.
Jest nie tylko zabiegiem marketingowym, lecz rzuca na tą swietną mroczną historię całkiem nowe światło!!!!!!