PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746043}

Dziewczyna z pociągu

The Girl on the Train
6,3 130 522
oceny
6,3 10 1 130522
4,2 16
ocen krytyków
Dziewczyna z pociągu
powrót do forum filmu Dziewczyna z pociągu

Jedna scena

ocenił(a) film na 6

Dałabym wyższą ocenę, bo film bardzo mi się podobał, do czasu... tj. do sceny z korkociągiem, czy raczej jego dokręceniem przed drugą żonę. Groteska i śmiech na sali kinowej. I dowód na to, że jedna scena może zepsuć dobre wrażenia z całego filmu.

Loud_mind

Tak było w książce, ale przyznaję,że mogli inaczej to rozegrać.

Loud_mind

To, że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy, że jest słabe. Po prostu znaczy, że tego nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 6
ludwiniao

To wyjaśnij mi proszę, chętnie się dowiem.

Loud_mind

Chodziło o to, żeby na tej drugiej również były ślady krwi. W innym wypadku Rachel mogłaby mieć problemy w sądzie z udowodnieniem obrony koniecznej z powodu jej opinii.

ocenił(a) film na 4
Inaer

W takim razie w jaki sposób te ślady krwi na drugiej żonie pomogły pierwszej? Może w książce to miało jakiś sens...

ishael

Zostało to też pokazane na filmie w ostatnich scenach - obie zeznawały, że to było zabójstwo w samoobronie.
Prawdopodobnie bez śladów krwi zeznania drugiej żony mogły być uznane jako niewiarygodne

ocenił(a) film na 4
Inaer

No niestety silnie naciągana historia. Z krwią czy bez opowiastka dwóch żon jest równie "wiarygodna". Akcja filmu i książki nie działa się w średniowieczu gdzie wystarczyło poplamić się krwią i to już znaczyło wszystko.
W moim przypadku również śmiałem się wraz z dużą częścią ludzi w sali kinowej. Tak się najwyraźniej dzieje w każdym kinie :)

ishael

Ja w kinie usłyszałem raczej dźwięki odrazy podczas tej sceny niż śmiech;)
Nie masz racji, że z krwią czy bez opowiastka jest równie wiarygodna. Gdyby Anna była czysta i zeznała, że razem z Rachel zabiły jej męża to oczywiście, że jej zeznanie od razu wzbudziłoby podejrzenia.
A tak to faktycznie razem go zabiły i szczerze to zeznały. Możliwe też, że Anna chciała również sama przed sobą być jedną z zabójczyń swojego męża z nienawiści do niego i z chęci zemsty.

ocenił(a) film na 6
Loud_mind

Hehe, też mnie to rozbawiło, wprost czekało się na charakterystyczny dźwięk wyciąganego z butelki korka :)

ocenił(a) film na 5
Loud_mind

Ona go dobijała a przy okazji ubrudziła się krwią by Rachel łatwiej mogła się wytłumaczyć, tak to widzę ,lecz scena mega sztuczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones