PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746043}

Dziewczyna z pociągu

The Girl on the Train
6,3 130 481
ocen
6,3 10 1 130481
4,2 16
ocen krytyków
Dziewczyna z pociągu
powrót do forum filmu Dziewczyna z pociągu

... jako brzydka, gruba Rachel? Serio?

ocenił(a) film na 3
aiello

Obczaj jak wygląda na pierwszych zdjęciach promocyjnych, przytyło jej się i to ostro. Gdzie jest moja Emily? :)

jocisko

prawdopodobnie jest w ciąży

ocenił(a) film na 3
kazet13

Wiem, że ciąża ciąży nierówna, ale w poprzedniej tak nie wyglądała. Niemniej jednak jeśli przytyła do roli to szacun, bo nie tylko aktorzy mogą być tacy uniwersalni :)

ocenił(a) film na 7
jocisko

To zobacz co ona zaprezentowała w Na Skraju Jutra :P Bardziej się przygotowała do roli niż Tom :D

ocenił(a) film na 3
Jurigag

Widziałam :) Piękna była, gdy wstawała z tej gleby tam :) Tom był przeterminowany w tym filmie :)

Ale bardziej mi chodziło o to, że jak mężczyzna do roli przytyje, schudnie czy coś takiego to ok. Gdy kobiety drastycznie zmienią wygląd to nadal inne "Wow" :)

ocenił(a) film na 7
Jurigag

Nooo, tam to było coś!

ocenił(a) film na 5
jocisko

Moim zdaniem, wciąż jest za chuda jak na Rachel. :<

ocenił(a) film na 3
goodbye

Nie znam książki, ale chciałabym widzieć film z główną bohaterką z poważną otyłością. I w tym kontekście nawet większa Emily nie spełnia swego zadania :)

ocenił(a) film na 5
jocisko

Dla mnie figura Rebel Wilson odpowiada Rachel, jednakże do tej roli wygląda ona zbyt młodo :)

ocenił(a) film na 3
goodbye

ooo, muszę przeczytać książkę :)

ocenił(a) film na 5
jocisko

Ja gorąco polecam, bardzo lekko i przyjemnie się czyta. :)

ocenił(a) film na 3
goodbye

Dodałam do Chcę przeczytać :)

ocenił(a) film na 6
goodbye

Rebel Wilson? Rachel miała nadwagę, ale nie była otyła.

manowce

Byla okreslana jako gruba

ocenił(a) film na 6
darjaa

poproszę cytat (; poza tym gruby to nie to samo co otyły.

ocenił(a) film na 6
manowce

"Może i była kiedyś atrakcyjna- zdecydowanie była, widziałam zdjęcia z czasów, kiedy się poznali: wielkie ciemne oczy i zaokrąglone kształty- ale teraz jest po prostu gruba." Anna o Rachel.

ocenił(a) film na 6
Morska_Bryza

to jest opinia nowej żony na temat starej... to nie jest opis.

ocenił(a) film na 6
manowce

Tak, tyle, że w książce nie ma obiektywnego narratora, wszystko poznajemy z perspektywy trzech kobiet :)

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

w dzisiejszych czasach mianem gruba określa się dziewczynę w rozmiarze 40-42, a otyła to już 46, Rebel Wilson na moje oko ma rozmiar ok 50-52

Morska_Bryza

Cała książka to czyjaś opinia o kimś. Przecież w książce nie ma opisów i typowego narratora..

ocenił(a) film na 6
martap_dsa

No o tym własnie mówię. Dlatego nie ma opisów innych niż czyjaś opinia.

darjaa

Zachodzi tu pewne nieporozumienie. Dla amerykańskiej klasy wyższej średniej "gruba" zaczyna się od rozm. 38 a rozmiar 40 to zbrodnia i dowód totalnego zaniedbania. Nawet Anna wspominajac swoje ciało po ciaży określa się jako "gruba" i to mówi wszystko o mentalności tego środowiska w którym przytycie kilku kilo robi z ciebie kobietę wartą pogardy. Zarówno Megan jak i Anna sa bardzo szczupłe, zadbane, chodzą na pilates, ćwiczą wiec Rachel w rozmiarze 40 to dla nich grubas

neomica

Bohaterowie są Anglikami;)

goodbye

Uwazam ze idealna osoba do roli Rachel bylaby Adele :D Nawet jesli jest tylko piosenkarka ..

KAOS_79

Właśnie kończę czytać książkę i od początku wyobrażam sobie Rachel jako Adele! :D

martak428

Tez zawsze mialam Adele przed oczami. Nadal nie potrafie wyobrazic sobie Emily Blunt w tej roli :/
No ale, zobaczymy jak sobie poradzi :)

martak428

To samo :d

ocenił(a) film na 7
martak428

Ja z kolei miałam przed oczami, w roli Rachel, sławną kucharkę Nigelle Lawson z "Nigella gryze" :D

ocenił(a) film na 8
KAOS_79

Dokładnie.....

KAOS_79

tak tak tak! Adele!

ocenił(a) film na 6
goodbye

Otóż to, opisano ją całkowicie inaczej, przez co teraz Rachel filmowa nie będzie w ogóle przypominać postaci Rachel z książki...

ocenił(a) film na 6
jocisko

Może i jej się przytyło, ale w książce była przedstawiona jako bardziej zaniedbana i grubsza. Tutaj wcale nie wygląda tak grubo. W sumie prawie, że normalnie. Nie za chuda, ale też nie gruba. Troszkę inaczej ją sobie w książce wyobrażałam.

agatkaaa

Film ma się sprzedać, więc biorą ładne, szczupłe, popularne i utalentowane aktorki. Szczególnie gdy książkowy oryginał ma już swoich fanów.

ocenił(a) film na 8
agatkaaa

Dokładnie, Rachel nie była jakimś ekstremalnym grubasem, nawet nie jadła wiele, przecież prawie cały czas pomijała posiłki, więc nie wiem skąd ta otyłość niby, pewnie przez problemy osobiste przytyła trochę, rozregulowała metabolizm, była trochę obrzęknięta od alkoholu, niepodobna do siebie samej sprzed związku z Tomem i tyle...

ocenił(a) film na 6
ceciliadiana

I właśnie od tego tyła, od pomijania posiłków, które często zastępowała wysokokalorycznym alkoholem a i też jak wiadomo, nieregularne posiłki sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Wg mnie książka może być, nie do końca rozumiem jej fenomen. Film, jeśli chodzi o niektóre fragmenty bardzo obrazowo i ciekawie je przedstawił. Obejrzany ze względu na książkę. Nie porywa ale tez nie jest zły

ocenił(a) film na 6
aiello

Rachel nie była brzydka, tylko zaniedbana. no i miała nadwagę, to fakt.

aiello

Wydaje mi się, że nadwaga owszem - ale nie gruba czy otyła, znaczna przesada z porównywaniem jej do Adele czy Rebel Wilson - moim zdaniem przytyła z powodu alkoholu i z drobnej zgrabnej kobietki zroibiła się jak Paulina Chruściel w Singielce, tak ją sobie wyobrazałam... przy drobnej filigranowej wręcz Annie czy Megan taka osoba wygląda rzeczywiście na otyłą...

ocenił(a) film na 8
devdasi

dokładnie, zresztą w ani jednym fragmencie nie odebrałam jej jako otyłej, lekka nadwaga + obrzęk od alko i tyle...

ocenił(a) film na 3
aiello

Zgadzam się. Kompletnie nie pasuje mi do mojego wyobrażenia Rachel. Ale być może obroni się kreacją- wszak nie musi wyglądać kropka w kropkę jak oryginał. Dużo bardziej ciekawi mnie to czy scenarzysta i reżyser naprawią to, co było dla mnie w książce koszmarne - czyli to, że wszystkie 3 panie zachowywały się jakby posiadały jeden mózg.
Rozumiem, że kobieca psychika może w pewnych momentach działać bardzo podobnie, ale one naprawdę niczym się dla mnie od siebie nie różniły.
Z resztą książką jestem bardzo rozczarowana, zakończenia domyśliłam się szybko, nie porwała mnie także językowo.
Ot taki trochę lepszy gniot rozdmuchany do miana debiutu roku.

ocenił(a) film na 3
Kayako_

:) włączyłam audiobooka, szybko wymiękłam.

ocenił(a) film na 6
Kayako_

Zgadzam się, mnie wciągnęło, ale też uważam, że to nic szczególnego.

ocenił(a) film na 5
aiello

Wystarczy charakteryzacja, workowate ciuchy lub jakieś przyduże i Emily bedzie "przy kości" :) przy zbliżeniach na jej buzię w trailerze pasuje w sumie na kobietę uzaleznioną od alkoholu. Te oczy, cera. Trzeba poczekać do premiery :D Ja osobiście daję szanse Emily, najważniejsze żeby dobrze to zagrała a to że bedzie inna z wyglądu niż ksiązkowa Rachel mi nie przeszkadza :) Bardziej ciekawi mnie jak Justin Theroux odegra rolę Toma, tego końcowego/finałowego/prawdziwego Toma :)

ocenił(a) film na 7
Maciulaa

To samo pomyślałam - dobra charakteryzacja może wszystko ;-) Trochę jak w przypadku oszpecenia Jennifer Aniston w "Cake" ;-) Justin Theroux troszkę za przystojny do roli Toma, ale cóż, zobaczymy... ;-)

ocenił(a) film na 6
aiello

W trakcie czytania książek, na samym początku, wpadają mi do głowy "żywe" odpowiedniki postaci (jak pewnie wszystkim z Was) i potem ciężko mi się ich pozbyć. W związku z tym, Rachel miała dla mnie twarz Sophie Rundle (Ada z Peaky Blinders), nawet po książkowym opisie bohaterki. Podczas lektury, jako Tom pojawił mi się Chris Evans (w ciekawostkach właśnie przeczytałam, że starał się o rolę) ale jakoś nie do końca mi pasował, zwyczajnie się "wygenerował" ;) Czekam na film z niecierpliwością, lubię po przeczytaniu książki porównywać ją z seansem.

ocenił(a) film na 9
depoz

Jest fajną aktorką, ale zobaczymy co wykombinowali...

ocenił(a) film na 3
niepokorna_ja.

Mi się wyaje, ze ona jest w ciąży i będzie filmowana od góry ^^

depoz

Co do Chrisa Evansa - bardziej pasuje do Scotta :p

aiello

Nikt nie mówił, że Rachel jest brzydka. Nawet Anna kiedyś widziała jakieś zdjęcie sprzed ,,Rachel w depresji" i mówiła coś, że rozumie co w niej widział. Co do figury. Rachel nie była otyła. Przytyła od alkoholu, bo nie jadała wiele. A skoro przytyła, to mogła mieć po prostu nadwagę, nie być filigranową jak wcześniej. Być może do tej otyłości tak bardzo was ciągnie, przez komentarz Toma o jej ,,wielkim tyłku". Wielki tyłek nie musi jednak oznaczać od razu otyłości. Uważam, że Emily Blunt pasuje idealnie.

cathen_2

Nie czytalam jeszcze ksiazki, to przede mna, ale po zwiastunie i zdjeciach z filmu zadnej nadwagi u Emily nie widze :-) Dla mnie bardzo ladna kobieta o fajnej sylwetce, a jak spojrzalam w zdjecia w "Sicario" to wrecz bardzo szczupka, wiec nawet jak przytyla, to jest teraz pewnie w sam raz. No, ale jak dobrze zagra role, to ok. Cera i oczy fakyycznie wygladaja jak u osoby pijacej, wiec charakteryzacja pewnie wiele da.

ocenił(a) film na 7
aiello

aktorzy ogólnie średnio dobrani...emily zbyt ładna, Haley ma długie włosy, gdzie Evans na Scotta....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones