PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10049438}

Dziewczyna i morze

Young Woman and the Sea
7,3 1,8 tys. ocen
7,3 10 1 1821
5,7 3 krytyków
Dziewczyna i morze
powrót do forum filmu Dziewczyna i morze

Na razie jestem w połowie filmu, ale przez te cukierkowe wstawki, aż nie chce się tego oglądać. Pierwszy wyścig. Jakieś poślizgnięcie. No i wygrana oczywiście. To mnie dobiło. Oczywiśćie zapewne wstawka Disneya. Gdyby wygrała normalnie to okey. Jak najbardziej. Ale przegrywać prawie całą długość basenu i wygrać. Trochę śmiech na sali. To kim ona jest? Supermanką? Poza tym fochy z graniem na gitarze i ciągłym śpiewaniem. Aaaaaa Normalnie zapewne dostałaby klapsa i by się uspokoiła. No ale rodzice wyrozumiali, bo jakieś rozwydrzone dziewuszysku chce pływać i gra po nocy wniebogłosy :)

ocenił(a) film na 8
uczensaibaby

Tak ma w sobie cukierki to Disneya ale też trochę goryczy, jednak pokazali szklane sufity i to dość mocno, dlatego wybaczam. Zresztą, firma była ok, nie był to dzięki temu dramat. Mi się podobało, jednak to, że Disney pokazał, jak dla mnie betonować umysłów ludzi z tamtych czasów, na szczęście nie wszyscy, ale musieli włączyć z tym szkłem……

ocenił(a) film na 6
berol

Tutaj jednak tej cukierkowatości był jak dla mnie zbyt dużo. Wiele scen zapewne było wymyślonych na potrzeby filmu. Niektóre części filmu, aż raziły po oczach i człowiek tylko się zastanawiał rzeczywiście biografia Gertrudy, bo tak miała na imię była tak nudna, że ,usieli dodawać jakieś zapychacze. Niby to film na podstawie książki, ale ledwo przebrnąłem przez ten film. Samo imię wskazuje, że filmowcy zapewne chcieli ukryć prawdziwe pochodzenie dziewczyny. Trude brzmi bardziej amerykańsko, niż Gertrude :) Poza tym duży skrót biograficzny w przypadku drugiej udanej próby przepłynięcia kanału La Manche. Miało to miejsce dokładnie 1 rok po pierwszej. Z tym to popłynęli na maksa. Ledwo doszła do siebie po takie próbie i rzekomymi tabletkami, a już płynęła z powrotem. To trąciło na maksa. Być może w książce było to lepiej wyjaśnione. Odnośnie pierwszej próby, ale skrócenie czasu przygotowania do drugiej próby to już lekki masochizm. Organizm miałby trudności z regeneracją. No ale to inwencja twórcza scenarzysty.

ocenił(a) film na 6
berol

Zdecydowanie lepszy jest film, także biograficzny Nyad z 2023 r. z Annette Bening i Jodie Foster. Odległość większa i czasy współczesne, ale jest lepiej zrealizowany. Na tym tle film z Daisy Ridley jest jakimś basenowym anachronizmem :) Daisy chwilami nie dawała rady z rolą. Za to Bening z Foster mistrzostwo świata :) polecam

ocenił(a) film na 6
uczensaibaby

Też mnie to drażniło.

uczensaibaby

Z drugą próbą pojechali to fakt. Jeszcze przyczyna przerwania pierwszej próby w filmie też była inna. Pływaczka płynąca z nią dotknęła Trudy niby pomagając chociaż pomocy nie wymagała. Odpoczywała na wodzie.