PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802930}
6,6 61 279
ocen
6,6 10 1 61279
7,1 46
ocen krytyków
Dziedzictwo. Hereditary
powrót do forum filmu Dziedzictwo. Hereditary

Jestem swiezo po seansie i ogladalem ten film w spokoju i uwaznie nie po lebkach i nie ukrywam czuje sie troche zawiedziony... Kilka miesiecy temu ogladalem w kinie zwiastun tego filmu i bylem zachwycony. Nastawilem sie na genialny horror cos w klimatach OBECNOSCI 1 i 2 a po seansie czuje niedosyt. Zdecydowanie za duzo dramatu wcisniete zamiast horroru i zbyt szybkie pozbycie sie mlodej aktorki dzieki ktorej ten film mogl byc naprawde pociagniety w strone klimatycznego horroru. Ja sie naprawde nastawilem na cos w stylu ze dusza zmarlej babci zacznie sie komunikowac z rodzina przez cialo wnuczki. Sam poczatek filmu z tym najazdem kamery na model domu i pokoju a potem mamy nagle prawdziwy pokoj z prawdziwymi aktorami jest czym jakby surrealistycznym lub jakims sennym koszmarem. Przez ten poczatek potem caly film przestaje byc realna historia i stwarza wrazenie czyjegos sennego koszmaru. Kolejnym minusem filmu jest to ze praktycznie nic nie wiemy o swiezo zmarlej babci. Kompletnie tez nic nie wiemy kim byli czlonkowie sekty i w jakim celu sie pojawiali. To wszystko jest napisane w scenariusz z czapy a koncowka filmu wrecz na sile nawiazujaca do sekty sasiadow z DZIECKA ROSEMARY zniesmaczyla mnie na maksa. To sie wogle nie trzymalo kupy i jest mi bardzo smutno ze nie skupili sie na malej naprawde przerazajacej Charlie i na motywie opetania jej przez ducha babci. Przeciez to az sie prosilo i wiem ze wielu widzow woli taka opowiesc od jakiegos debilizmu ze pojawia sie sekta nie wiadomo po co nie wiadomo skad i dlaczego akurat brata Charie wybrali. W kilku momentach filmu bylo wyraznie wyjasnione ze to wnuczka Charlie byla ulubienica babci wiec na ch...j nagle wciskanie nam bredni ze to ulubiencem byl jednak wnuk. Zbyt duzo debilnych watkow zepsulo radosc ogladanie i niech mi tu hejterzy nie pie...ola ze film jest swietny a ja jestem idiota bo nie rozumiem filmu. Tak sie sklada ze film ma zle napisany od polowy scenariusz przez co skreca w zlym kierunku. W zwiastunie bylo wszystko genialnie pokazane i naprawde az sie prosilo bysmy dostali polaczenie dramatu i ghost story. Jak sie probuje komus sprzedac jakas filmowa historie to warto nam widzom stopniowo wyjasnic kim sa poszczegolne postacie filmowe a nie nagle sie ktos pojawia a ty masz zgadywac. Nie tedy droga!!! Bardzo mnie wkurzyla scena gdy Charlie zmarla i stracilismy kompletnie szanse na motywy ze wnuczka staje sie swoistym medium i przekazuje z zaswiatow wiadomosci od babci. Wiecie co ja bym osobiscie zrobil i mysle ze wielu widzom by sie to spodobalo? Taki swoisty prawdziwy przerazajacy horror gdzie na poczatku filmu mamy te wlasnie rodzinke. Umiera babcia a jej dusza nie odchodzi tylko opanowuje cialo ukochanej wnuczki. Zaczynaja sie paranormalne rzeczy w domu i nie tylko. Potem mamy motyw wypadku po ktorym brat w szoku i strachu przed aresztowaniem zakopuje cialo siostry lub topi w rzece a rodzicom opowiada historie ze Charlie uciekla z imprezy i szukal jej. To klamstwo by spowodowalo ze dusza babci zamienia sie w swoistego POLTERGEISTA i w paranormalny sposob cialo wnuczki powraca z grobu(cos jak motyw powrotu do domu chlopca potraconego przez tira w SMETARZU DLA ZWIERZAKOW). Brat nekany demonem i ciaglym pojawianiem sie zmarlej przerazajacej siostry popelnia samobojstwo. To by byla idealna historia laczaca prawdziwy horror i dramat bez bzdur o sektach i ich czlonkach z du...py wyciagnietych. Szkoda ze nie tedy poszli bo moja historia by bardziej pasowala...

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Właśnie też się zastanawiam, co to za sekta, o jaki pakt chodziło, o którym mówiła matka, i czy ten brat to wszystko wyśnił i jest tym posłańcem Piekła, czy kim on tam był?

ocenił(a) film na 7
czlowiekfrank

CZLOWIEKFRANK czytalem sporo ciekawostek na temat filmu HEREDITARY i wyjasnie ci pare tych glupot. Nie wiem czy wiesz ale ten film we wstepnej fazie produkcji mial byc tylko i wylacznie dramatem o pewnej rodzinie i tragedii jaka przezyli po smierci corki i siostry. Potem scenarzysta ktory tez jest rezyserem stwierdzil ze mozna pomyslec by zmiksowac dramat z horrorem stad pomysly o sekcie itp. Sam rezyser jest fanem DZIECKA ROSEMARY i ta inspiracje idzie wyczuc szczegolnie pod koniec filmu. Niestety Polanski w DZIECKU ROSEMARY nam widzom w sensowny i nie glupi sposob przedstawil historie sasiadow ktorzy byli czlonkami sekty i oczekiwali na urodziny dziecka nowej mlodej sasiadki ktora wedle ich wierzen miala urodzic szatana. Tutaj niestety w HEREDITARY mamy typowy dramat rodziny z na sile wciskaniem nie wiadomo po co i nie wiadomo skad motywow z sekta oraz jakies chwilami opowiesci o duchach. No powiedz sam czy moj pomysl ktory zaraz napisze nie mialby sensu i nie pasowal by do rasowego horroru. Moj pomysl jest taki ze mamy rodzine przedstawiona w filmie. Na poczatku filmu mamy motyw ze smiercia babci jest pogrzeb smutek stypa itp. Jak kazdy po smierci bliskiej osoby jest w smutku i zalobie... W kolejnym akcie filmu skupiamy sie na relacji matki z corka i synem. Mamy ten motyw ze matka wrecz zmusza syna by siostre zabral na tamta impreze potem tak jak w filmie zjada tort w ktorym byly orzechy ktore ja uczulily. Mamy ten motyw jak siostre zabiera do auta i chce do szpitala zawiesc a potem otwiera okno by pooddychac a brat niechcacy scina jej glowe o slup. Moja wersja od momentu z slupem by byla taka ze brat totalnie sie zalamal byl w szoku i nie chcial poniesc odpowiedzialnosci karnej i postanawia zwloki siostry utopic w jeziorze. Po calej tej tragedii wraca do domu a rano mamy scene ze matka wypytuje go gdzie jest siostra bo nie ma jej w lozku a on klamie ze podczas imprezy gdzies wyszla i uciekla. Ze jej szukal itd. Rozpoczyna sie policyjne sledztwo i poszukiwania ale trop sie urywa. I pewnej nocy zaczyna sie prawdziwy horror gdyz brat zostaje przesladowany przez ducha siostry ktory za to co zrobil z ukryciem zwlok. Koszmar towarzyszy mu na kazdym kroku w domu zaczynaja sie dziac paranormalne rzeczy a duch siostry urusl w taka sile ze stal sie POLTERGEISTEM. Final by byl taki ze brak targany i przesladowany przez demona popelnia samobojstwo. Dopiero wtedy w domu nastaje spokoj. Mysle ze moja wersja scenariusza moze i jest oklepana ale by byla bardziej sensowna i wielu fanow horrorow by ja kupilo. Widzowie o wiele bardziej lubia historie o duchach i demonach w stylu OBECNOSCI niz jakies okultystyczne sekciarskie historie gdzie niby jest jakis sens a po glebszej analizie sensu tam nie ma. Co ty na to???

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Przyznaję, byłby lepszy, ta scena z utnięciem głowy była chyba najmocniejszą sceną w całym filmie. Tylko też mnie zastanawia, po co w ogóle był wątek tej babci, skoro nic nie wniósł?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones