PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30701}
8,7 230 189
ocen
8,7 10 1 230189
9,0 47
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

mistrzostwo i tyle

ocenił(a) film na 10

Oglądam od czasu do czasu. I pewnie nadal będę oglądać. Jest milion interpretacji tego filmu i je też lubię oglądać. Oglądając czy czytając mądre recenzje, a następnie oglądając ten film można nieco na skróty zrozumieć na czym polega potęga kinematografii i czym jest mistrzostwo w tym fachu. W zasadzie jest to dzieło pokazowe - nadal, po tak wielu latach z łatwością przekonuje nas do uznania jego wielkości.

No dobra, za dużo kadzenia ;-P. Nie lubię przechwalać, ale do tego filmu mam słabość. Jest naprawdę świetnie zrealizowany i upchnięto w nim ogrom koncepcji kinematograficznych, które teraz może nie dziwią, bo zostały szeroko rozpropagowane, jednak Dwunastu gniewnych ludzi to jedno z tych dzieł, które de facto budowały kino. To trochę jak z Samurajami Kurosawy czy z kilkoma obrazami Hitchkocka.

Notabene, Dwunastu... cenię wyżej niż np. Obywatela Kane'a, który moim zdaniem - będąc bardzo dobrym i cennym filmem - jest jednak ciut przewartościowany.

Nie mogę ponarzekać, więc nie mam o czym pisać ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones