PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 54 tys. ocen
6,4 10 1 53926
7,2 19 krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

"ARCYDZIEŁO"

Do dzisiaj nie zwracałem na ten film większej uwagi, tak samo jak na Looper. A to są ponoć dwa dobre filmy które muszę zobaczyć.

Slowianin

Gdzie krytycy mówią, że arcydzieło? :D

ocenił(a) film na 8
Slowianin

Guardian dał 4/5, gdzieś widziałem 5/5.
Mieszkam w UK i zostałem wyciągnięty na ten film przez żonę. Byłem sceptycznie nastawiony i mile się rozczarowałem. Ode mnie ma 8/10. Za to , ze był zimny, krwawy i brutalny. Dredd jest zagrany genialnie, zwłaszcza, że aktor K.Urban gra tylko szczęką( hełm na głowie jest 99% czasu filmu, a ten 1% to kiedy się ubiera , a i tak twarz jest w cieniu. Widać, że to nie amerykański chłam. Zero patosu i durnych przemówień. Po rozczarowaniu jakie zaserwował mi Prometeusz, wyszedłem z kina zadowolony. Brawa dla autorów, za odwagę, że nie poszli na PG-12A, tylko od 18 i już! Tu głowy się rozpryskują jak melony, ciała spadają z 200 pięter i mózg wypływa na posadzkę.
3D w filmie nie było konieczne, ale dzięki wolnym sekwencjom narkotyku slow-mo( nie ma ich wiele , więc spokojnie) jest to jedne z lepszych 3D jakie widziałem.
Polecam. Aha, niektórzy porównują go do filmu Raid(nie widziałem). Z tego co wiem Dredd był w produkcji od chyba 2010, więc trudny by zrzynał z tego filmu, a gdzieś widziałem takie porównania...

ocenił(a) film na 6
Tom13J

to 3d w wiekszosci scen tylko przeszkadzalo. jakies swiecace gowienka przed oczyma, jak chlop siedzi przy biurku to obowiazkowo podeszwa buta ma byc tuz przed nosem i zaslaniac cwierc ekranu. w niektorych (nielicznych)momentach =zdejmowalem okulary zeby nie dostac oczaplasu od miliarda byskotek.
poza tym film porzadnie zrobiony. szkoda tylko ze ostatnie slowo to pass :)

Slowianin

Nie mówią że Arcydzieło, a że dobry, a Looper ponoć wybitny według nich.

ocenił(a) film na 8
Slowianin

jakoś nie mam zaufania do zdania tzw krytyków, zbyt często okazują się marketingowym bełkotem. Trailer filmu i zdjęcia raczej mało zachęcające. Co do 3D, nie potrafię zrozumieć tego ciągłego narzekania. W multipleksach zawsze są puszczane wersje 3D i 2D.

zonk_2

Trailer jest mega zachęcający. :)