PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817045}
6,9 11 254
oceny
6,9 10 1 11254
6,0 5
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum filmu Downton Abbey

Serial znany, premiera już niedługo, bo za dwa miesiące, zwiastun jest, a tu cisza. O produkcji sam dowiedziałem się przez przypadek. A film może być dobry, szczególnie że za produkcję odpowiedzialni są twórcy serialu.

Akhpu

Faktycznie dziwna ta cisza tutaj. Mam nadzieję że film będzie dobry. 1927 rok a Violet wciąż żyje :) Pewnie dlatego nie osadzono akcji w latach późniejszych bo Downton bez Maggie Smith dużo by straciło.

Karsavina

a niech sobie żyje jak najdłużej, ale minęło 15 lat, a większość z nich wygląda identycznie... najlepszy w tym serialu był długowieczny pies Lorda Granthama

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

Czemu niby długowieczny? Przecież w serialu w pewnym momencie pies umiera i ten drugi to pies, którego Robert dostał od Violet?

ocenił(a) film na 8
chasienka

Mało tego. Na wikii serialu jest napisane, że pierwszy pies Roberta ma na imię Faraon, ale z przyczyn nieznanych zmarł pomiędzy pierwszym a drugim sezonem albo na początku drugiego. Dopiero wtedy pojawia się Isis.

ocenił(a) film na 8
chasienka

https://downtonabbey.fandom.com/wiki/Robert_Crawley%27s_Dogs

To ten artykuł. Isis występuje przez 8 lat. Zakładając, że nie była szczeniakiem, gdy się pojawiła w Downton, może mieć 9-10 lat w chwili śmierci. To wcale nie taki zaawansowany wiek.

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Proponuję po ostatnim odcinku 6 sezonu nagle włączyć sobie pierwszy odcinek, bez żadnej przerwy. Wtedy widać, jak bardzo zmienili się bohaterowie. Bardzo postarzała się np. Anna, w pierwszym odcinku jest jeszcze dziewczyną, w ostatnim dojrzałą kobietą. Robert niemal całkiem osiwiał, pani Hughes też. Carson się bardzo posunął, ma wyraźnie rzadsze włosy i więcej zmarszczek. Chyba tylko jedna Cora się za specjalnie nie zmieniła, choć może poszczuplała na twarzy...

singri

Wg założeń serialu w tym czasie upłynęło 14 lat. Nie jest wykluczone, że nie jest to efekt starzenia się aktorów, tylko celowy zabieg charakteryzatorów. Poza tym szybkość zmian z wiekiem jest cechą indywidualną.

ocenił(a) film na 8
bazant57

Niektórzy się wcale nie zmieniają, innych po dwóch latach można nie poznać na ulicy (nie mówię w kontekście serialu, tylko ogólnie). Poza tym między 15 a 25 rokiem życia zmienisz się bardziej niż między 25 a 35... I jest to absolutnie normalne ;)

ocenił(a) film na 8
Akhpu

Czekam na premierę wstrzymując oddech ;-) Kocham serial i już nie mogę się doczekać...

enchant

Ja identycznie. Już się nie mogę doczekać .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones