PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657170}

Dobry dinozaur

The Good Dinosaur
6,7 28 459
ocen
6,7 10 1 28459
5,8 14
ocen krytyków
Dobry dinozaur
powrót do forum filmu Dobry dinozaur

Nie rozumiem, co autor miał na myśli dając cechy ludzkie dinozaurowi jednocześnie obdzierając człowieka ze wszelkich cech świadczących o inteligencji. Człowiek w tym filmie chodzi na 4 łapach (mimo, iż nie jest to naturalne), nie mówi, wyje do księżyca, a jego ruchem obronnym jest gryzienie wszystkiego co się rusza, mimo niedostosowania szczęki do tego. A dinozaur mówi, myśli logicznie, planuje, uprawia rośliny itd... Nie rozumiem celu tego "zabiegu artystycznego". Lepiej oglądałoby mi się to, gdyby obie postaci były "rozumne". Takie to.... przykre

ocenił(a) film na 9
majkap1989

Jeśli jesteś zakochany w człowieczeństwie to tak. Ale odpowiadając na twoje pytanie: Zakładając, że u dinozaurów mogłaby wykształcić się inteligencja, to owe istoty miałyby więcej czasu na rozwój niż ludzie. Ludzie zaś pojawili się później i do tego musieli się ukrywać więc nie zaczeli tworzyć osad, ale dinozaury nie dostały takiej inteligencji jak ludzie, więc to tłumaczy dlaczego nie ma w tym filmie miast, warto przy tym pamiętać, że akcja filmu toczy się kilka milionów lat po tym jak asteroida miała uderzyć w ziemię. Ten zaś fakt tłumaczy dlaczego u dinozaurów rozwineła się mowa u umiejętność budowania. Jak pozlepiasz te informacje to zrozumiesz o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

A nie można po prostu przyjąć że to bajka i tak ma po prostu być..?

ocenił(a) film na 9
rozkminator

Masz rację.

ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

W sensie - nie mam nic przeciw budowaniu logicznych teorii, ale wydaje mi się to zjawiskiem sensowniejszym w gronie ludzi taki film już lubiących; ludziom, którzy nie rozumieją konwencji wydaje mi się "i tak nie przetłumaczysz"... Osobiście uważam zabieg z filmu za zajebisty i choć w wielu miejscach pojawia się pytanie "ale jak to..?", to najłatwiejszym wytłumaczeniem jest właśnie stare, dobre "BO TAK" :D

ocenił(a) film na 6
adam05051_filmweb

Tu nie chodzi o to, kto się bardziej rozwinął i dlaczego, ale o to, że anatomia i fizjologia tych postaci kompletnie nie współgra z tym, co robią na ekranie. Taka ewolucja jest po prostu niemożliwa. Podobno zauropody z powodu ciężaru ciała musiały przez cały czas żerować. Gdzie tu czas na jakieś ewolucyjne innowacje? Nigdy w historii małpy nie zachowywały się jak psy. Poza tym, ssaki rozwinęły się, ponieważ dinozaury wyginęły (poza jedną linią, którą zresztą też widać na ekranie). Wydawało się to ciekawą alternatywną historią, jednak jest nierealna.
Jasne, obejrzeć można, pomysł ciekawy, ale dzieciom trzeba tłumaczyć, dlaczego jest to głupota i kompletna abstrakcja. A wnioskując po popularności różnych kreacjonizmów, dorosłym też...

ocenił(a) film na 6
majkap1989

Założenie jest takie, że dinozaury przez te kilka milionów lat, które dał im twórca bajki (poprzez zmianę kursu asteroidy, mającej stać według teorii za zagładą tych stworzeń) ewoluowały na tyle, że na tym etapie były bardziej rozumne, od człowieka, który pojawił się dużo później i dopiero co zszedł z drzewa. Głupawe założenie, ale takie prawo twórców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones