PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1086}

Diuna

Dune
6,6 36 650
ocen
6,6 10 1 36650
5,4 12
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

tylko dla fanów książki.

ocenił(a) film na 10
JizzyBones

Nie do końca prawda. Najpierw oglądałam film, jeszcze na kasecie VHS i tak mi się spodobał, że sięgnęłam po książki. Przeczytałam wszystkie tomy i od tego czasu jestem fanką Herberta, a sam film to swoista klasyka w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 3
Cherlindrea

Z tego co napisałaś, to jesteś fanką książki, więc wszystko się zgadza.

ocenił(a) film na 10
JizzyBones

Tak, ale po książkę sięgnęłam tylko i wyłącznie dlatego, że film zrobił na mnie wrażenie i bardzo mi się spodobał, więc nie do końca wszystko się zgadza :)

ocenił(a) film na 3
Cherlindrea

Ale to nie ma znaczenia, równie dobrze mogłaś sięgnąć po książkę wcześniej.

ocenił(a) film na 10
JizzyBones

Widać, że jakakolwiek logika jest Ci zupełnie obca. Jak ktoś teraz napisze, że nie czytał książki i uwielbia film, to będzie to dla Ciebie potwierdzenia, że "film jest tylko dla fanów książki" :)

ocenił(a) film na 3
Cherlindrea

Twoja logika jest mi obca. Skoro ktoś napisze, że nie czytał książki, a film mu się spodoba to będzie zaprzeczeniem a nie potwierdzeniem mojej tezy.

ocenił(a) film na 10
JizzyBones

I tak właśnie było w moim przypadku. Książkę przeczytałam po ok. 10 latach od obejrzenia filmu i nawet nie znając książki przez ten czas uwielbiałam film i często do niego wracałam. Oto właśnie mi chodziło, że nie tylko fani książki mogą pokochać ten film, czego jestem przykładem.

ocenił(a) film na 3
Cherlindrea

Gubisz się w swojej logice i źle interpretujesz to co czytasz.

ocenił(a) film na 5
JizzyBones

Nonsens. W okresie miedzy obejrzeniem filmu, a przeczytaniem książki (10 lat ) autorka nie była fanką książki (której nie znała), natomiast film jej się podobał.

Reasumując, jeśli chciałeś przekazać to co mi się wydaje, ze chciałeś, to masz problem z właściwym formułowaniem myśli. Prawdopodobnie zmierzasz do tego, że film może spodobać się tylko POTENCJALNYM fanom książki. Czyli ze mówimy o specyficznej grupie odbiorców predysponowanych do polubienia dzieła Herberta, co może być bliskie prawdy, aczkolwiek nie mam na ten temat zdania.

A jeśli chodzi o pisaną Diunę, to jest to absolut, który odcisnął na mojej psychice bliżej niesprecyzowane piętno. Trwała skaza na umyśle rozszerzająca świadomość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones