PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1086}

Diuna

Dune
6,6 36 591
ocen
6,6 10 1 36591
5,4 12
ocen krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

dziękuje opatrzności za to, że Lynch nie wyreżyserował "Powrotu Jedi"

Billy_Bones

Ja,choć z drugiej strony w "powrocie jedi" nie miałby co bardzo przekombinować,bo książka powstała do filmu a nie na odwrót.

szarit

Przecież ja słowem nie wspomniałem o książce.

Po prostu Lynch to średni reżyser, a już najmniej nadaje się na komercyjne kino space-opery
jakim jest SW. Jeżeli w "Powrót Jedi", akcja, narracja, efekty, reżyseria miałyby wyglądać jak w "Diunie"
to ja wymiękam.
Na szczęście opatrzność czuwała nad fanami Gwiezdnych wojen (Lucasowi chyba na mózg padło, chcąc
zatrudnić Psycho-Lyncha)

Billy_Bones

Nie do końca się zgodzę Lynch to dobry reżyser ale pod warunkiem że sam tworzy lub ma wkład w scenariusz filmu czy serialu,no i fakt na komercyjne kino niespecjalnie się nadaje ale patrz też że diuna powstała w 1984r kiedy efekty specjalne były dużo słabsze niż współcześnie z przyczyn technologicznych mnie w jego wersji filmu właściwie nie podobały się tylko jego dodatki autorskie i skrócenie filmu do nędznych 137min. a po za tymi wadami jego wersja nie była zła za to bardzo efektowna.Co do akcji to czytałeś książkę?A co do "powrotu jedi"to raczej nigdy by nic z tego nie wyszło bo Lynch ma swoją "wizje"filmu a Lucas miał swoją.

ocenił(a) film na 10
szarit

A czy ktokolwiek z was widział wersję reżyserską która nie trafiła do kin gdyż samemu Lynchowi się nie podobała ? Jest o wiele lepsza pod tym względem że wyjaśnia więcej z książki i niektóre sceny są zupełnie inaczej rozwiązane. Moim zdaniem taka właśnie Diuna powinna trafić do kin gdyż ta wersja jest lepsza pod każdym względem.

ocenił(a) film na 10
scorpeus

Nie wiem czemu tak najeżdżacie na Lyncha pieprzone fanboje gwiezdnych gówien. Bo co bo więcej w Diunie jest fabuły niż akcji ? To zupełnie inny świat i Lynch go dobrze oddał a wasze gwiezdne wojny to jak pieprzona moda na sukces ciągnie się w nieskonczoność i jest beznadziejna fabularnie. Świadczy o tym fakt nakręcenia parodii Space Balls z Diuny jakoś nikt się nie śmie śmiać !

scorpeus

Niestety nigdy nie miałam tego szczęścia i ta wersja jest moim zdanie zwyczajnie za krótka,trochę dziwnych fabularnych rozwiązań reżysera,ale da się je przeżyć,zdecydowanie wolę książkę.

ocenił(a) film na 6
Billy_Bones

Obraz niech sam odpowie:
https://www.youtube.com/watch?v=9mvs0pjedRY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones