PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639844}

Diana

5,6 23 tys. ocen
5,6 10 1 23430
3,0 4 krytyków
Diana
powrót do forum filmu Diana

pamiętam doskonale dzień Jej śmierci, ponieważ to akurat moje urodziny są... :-) mało popularny pogląd ale podtrzymuję zdanie jak w tytule... dlaczego? Mały wycinek filmu:
1:22:54
- poślubiając Ciebie muszę poślubić cały świat, nie możemy być tylko mężem i żoną
- od początku musiałeś to wiedzieć
- nie widziałem świateł ostrzegawczych
- skonsumowałeś co najlepsze i spływasz
- nieprawda! Walczyłem o małżeństwo z najsłynniejszą kobietą świata ale musiałbym zrezygnować z istoty samego siebie

Rozmowa między Dianą a Hasnatem. Z powodzeniem można by odwrócić ten dialog tak, aby toczył się między Dianą i Karolem! Dobrze wiedziała w co się pakuje wychodząc za Karola i wchodząc tym samym do rodziny królewskiej. Weszła, bo to jakiś tam zaszczyt ale potem dziewczynce się odwidziało, przerosło ją może to wszystko i chciała się wycofać (spłycam, wiem ale w skrócie tak to wyglądało moim zdaniem, a i nie tylko moim).
Sytuacja z dziećmi... potrafiła przeciwstawić się części świata walcząc z minami przeciwpiechotnymi, a nie potrafiła powalczyć o dzieci?
Mam ten film ponad rok w swoich zbiorach i obejrzałem go dopiero teraz, w sumie nie żałuję, chociaż można było temat (w sensie nawet wycinek życia) wyeksploatować znacznie lepiej...

Pawelcs

Tu chyba nie o to chodzi, że "dziewczynce się odwidziało". Ona miała tylko 20 lat jak wychodziła za Karola i jak sama potem mówiła była w nim zakochana. On natomiast zrobił to tylko z poczucia obowiązku, nie kochając jej. Diana czuła się zwyczajnie oszukana.