PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760429}
7,6 175 665
ocen
7,6 10 1 175665
6,1 27
ocen krytyków
Deadpool 2
powrót do forum filmu Deadpool 2

To co się działo w tym filmie jest po prostu nie do opisania w kontekście emocji jakie miałem oglądając część drugą.
\Wiele osób patrzy na ten film przez pryzmat słabej fabuły czy słabej kontynuacji. Wiele osób mówi, że część druga jest gorsza od poprzedniczki (z czym się nie zgadzam). Ale w tym filmie nie chodziło tak naprawdę o fabułę a o te wszystkie smaczki, które nam zaserwowali podczas seansu.

A to co zrobił scenarzysta nadaje się na nagrodę nobla w łataniu filmów. Tu już nie chodzi o przekraczanie czwartej ściany bo to mieliśmy okazje zobaczyć w części pierwszej. Tutaj twórcy przestali się patyczkować i podnieśli poprzeczkę o poziom, którego jeszcze w kinie nie miałem okazji zobaczyć - i to nie są jakieś tam czcze pierdoły.
Fani, którzy oglądali na bierząco filmy Foxa czyli całą serię X-men, GL, Wolverine'a prawdopodobnie mają podobne odczucia co do niektórych części - bądźmy szczerzy, nie wszystkie były dobre.
Jedyny wysokobudżetowy film o latarni (mimo iż moim zdaniem aż tak zły nie był) został skopany.
Pierwszy film, który miał dać deadpoolowi wjazd do uniwersum został skopany i przerobiony na weapon X.

Te wszystkie faile w których Rayan uczestniczył spowodowały, że każdy bohater przez niego grany zostawał automatycznie odstrzelony bez nadziei na kontynuację.
I nagle?
Po tylu latach, po sytuacji w której człowiek myśli sobie "Jak ten Fox chce nam teraz to wszystko połączyć by miało ręce i nogi? Przecież teraz to jeden wielki plot hole" dostajemy pierwszego film, który ogląda się tak jakby scenarzysta doskonale wiedział jak całe uniwersum się połączy jeszcze 15 lat wcześniej.
Sceny po napisach spowodowały iż PO TYLU LATACH, uniwersa Foxa zostały oficjalnie połączone.
Na prawdę ten film daje tak wiele satysfakcji, nie o główną fabułę bo nie oglądam DP dla fabuły, z wyszukiwania smaczków i innych pierdół jak np. rozmowa dzieciaka z Juggernautem na temat jego brata xD

Od czasu premiery DP1 zastanawiało mnie jak twórcy rozwiążą sytuację z X-menami? Kto będzie grał X-menów? Stara ekipa która zrobi cameo? Nowa ekipa która później zrobi nowe X-men?
Jak się zorientowałem, ze w pewnym momencie pojawiają się aktorzy z X-men pierwsza klasa W CAŁOŚCI NA EKRANIE !
To dotarło do mnie, że Marvel zrobił majstersztyk finansowy - coś czego DC nie mogło zrobić.
Teraz mają dwa uniwersa, które dają miliardowe dochody - MCU(avangers) i FoX(X-men, inhumans) i oba ogląda się tak, jakby nie miały ze sobą nic wspólnego jak Marvel vs DC tyle, że oba należą do Marvela.


Dałem 10 mimo iż jako sam film nie pokazał niczego ciekawego nawet z CGI. Ale zasługuje na 10 bo jest to pierwszy film w historii kina wysokobudżetowego, który filmem naprawia inne filmy xD
Bawiłem się lepiej niż na IW a IW oglądałem jako pierwsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones