PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760429}
7,6 175 653
oceny
7,6 10 1 175653
6,1 27
ocen krytyków
Deadpool 2
powrót do forum filmu Deadpool 2

Tona wulgaryzmów i wulgarnych żartów to zdawałoby się zachwyca raczej nastolatków, a różne naprawdę fajne nawiązania, świetny soundtrack czy nieliczne sceny, na których można się roześmiać, to nie powód by stawiać 9 i 10 filmiszczu o sztampowej superbohaterskiej fabule. Nie widzę też nigdzie tych oburzonych "poprawnością polityczną" chociażby w "Czarnej Panterze" rasistów, a przecież tutaj: główny bohater - okaleczony brzydal wyśmiewający rasizm, najlepsza w drużynie ciemnoskóra kobieta, kierowca Hindus, a dzieciak grubas.

ocenił(a) film na 9
MarcoK

Na sali kinowej widziałem również dorosłych (pozdrawiam siebie) jak i starszych ludzi. I śmiali się i zachwycali również filmem.
A dlaczego nie powód? Jest jakaś reguła w jaki sposób oceniać filmy? Każdy ocenia tak jak chce, mile wskazane jest by się po prostu się z tej oceny wytłumaczył.
Bo połowa tych "rasistów" to trolle, którzy jarają się poprawnością polityczną bo to modne. Tak jak modne jest wyśmiewanie katolików i homoseksualistów. Połowa rasistów nawet pewnie czarnoskórego nigdy na oczy nie widziała (teledysk 50 centa się nie liczy), a ateizm znika kiedy trzeba wydać córkę za mąż, albo pochować kogoś z rodziny.

Nevarius

Stąd właśnie mój komentarz, liczę, że ktoś poda mi powody swojej wysokiej oceny. Podobny komentarz mógłbym również zamieścić na filmach z serii Avengers... Kolorowe wydmuszki o pseudo-szokujących pseudo-dramatycznych scenach. Uwaga na możliwe SPOILERY.
W Deadpoolu zalety:
- trochę zabawnych scen (np. pokazanie ekipy X-Men, scena przyjęcia Domino (najlepsza postać w filmie)),
- piosenka Ashes Celine Dion (czyżby liczyli na nominację do Oscara?) i generalnie soundtrack (Cher, A-ha) dopasowany również tematycznie,
Wady:
- czołówka filmowa czy niektóre sceny nie śmieszą już, bo nie szokują skoro były już w pierwszym Deadpoolu,
- wulgarne żarty na niskim poziomie czy obrzydliwa, w stu procentach przewidywalna przy info o braku zgonu, scena rzygania kwasem na wąsala,
- sztampowa superbohaterska fabuła - ratujemy ukachoną, ratujemy świat, ratujemy niezdary, dzieci i głupków, jesteśmy nieśmiertelni, dajemy się złapać złym od czasu do czasu, żeby film dłużej trwał.

ocenił(a) film na 9
MarcoK

http://www.filmweb.pl/film/Deadpool+2-2018-760429/discussion/Deadpool+znów+miażd ży+system,3005386


Ja np. tutaj napisałem swoją opinię. Uwielbiam parodie, różnego rodzaju, stąd moja osobista sympatia do Deadpoola.

MarcoK

Rozumiem Cię doskonale. Poza tym wejściu tego filmu do kina towarzyszy ku....ski nalot trolli! 9pierwsze 4 strony same zachwyty dziwnych profili) Tego NIENAWIDZĘ, to manipuluje opiniami, decyzjami o pójściu do kina etc. To moim zdaniem zwykłe oszustwo i naciąganie ludzi i dlatego jak widzę coś takiego film u mnie dużo traci. Wg starej zasady dobre kino nie potrzebuje trollerki - ludzie sami miedzy sobą wymienią się opiniami i pójdą do kina.

ostry_cenzor

trolle czy użytkownicy o braku gustu - nieważne, nie będę tego dochodził, takich trolli to wszędzie nie brakuje, ty widzę, że jesteś wyjątkowo "ostrym cenzorem" przy ocenianiu, ja jednak tak wiele od filmów nie oczekuję, 7 daję jeśli mi się film dobrze oglądało i nie uważam, że było w nim zbyt dużo głupot. Generalnie staram się unikać filmów, które podejrzewam, że mógłbym ocenić niżej.

MarcoK

no to naturalna sprawa, oglądamy filmy dla naszej własnej przyjemności, ale nie ukrywam, że irytuje mnie manipulowanie opinią publiczną na różnych płaszczyznach, filmowej również

ocenił(a) film na 9
MarcoK

So dark you sure you're not from the dc universe? :D

MarcoK

No, ale to od poczatku taki wlasnie film - dla fanboyow zjaranych Deadpoolem. Mnie jedynka nie podobala sie za bardzo, watpie zeby dwojka to zmienila. Nie podoba mi sie takie kozaczenie na sile, a Reynolds robi juz z tego i z siebie karykature. Nie wystarcza glupawe zarty zeby byc postacia na miare Jokera z jego porabanym podejsciem i zartami. Deadpool zachywca dzieciaki jednak. Nie mam nic do UM, wiekszosc filmow mi sie podoba, ale jakos nigdy nie smieszylo epatowanie takim typowym amerykanskim czy brytyjskim humorem na poziomie rynsztoku i malo mnie obchodzi, ze niby to jest jakis tam wyzszy poziom, bo humor dla doroslych. Ja wychowalam sie i lubie humor dla doroslych troche bardziej subtelny, raczej opierajacy sie na sarkazmie i troche lepszej jakosci grotesce.

ocenił(a) film na 9
alisspl

Mam 39 lat i jestem zachwycona Deadpoolem :D

kelas_aina

no i jestes fanboyem zjaranym Deadpoolem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones