PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782092}

Czas mroku

Darkest Hour
7,0 60 448
ocen
7,0 10 1 60448
6,2 38
ocen krytyków
Czas mroku
powrót do forum filmu Czas mroku

,,Darkest Hour" czyli ,,Czas Mroku" to brytyjska produkcja na której czele stoi Joe Wright (Duma I uprzedzenie, Anna Karenia) opowiada o (jak sam tytuł mówi) czasie mroku czyli o II wojnie światowej.

Oglądając ten film można doświadczyć pewnego rodzaju transu, który przeprowadza nas do samego praktycznie filmu. Ujęcia pokazujące Wielką Brytanię około 77 lat wstecz wywierają na nas wrażenie jakby to było gdzieś z 5 lat temu.

Ludzie od castingów naprawdę się postarali. Gary Oldman, który zasługuje na Oscara, albo chociaż nominację, wypadł świetnie. Kiedy oglądałem film, pomimo, że już wiedziałem kto wciela się w Churchilla nadal nie wiedziałem kto. Reszta wypadła bez zarzutów. Miłym dla mnie zaskoczeniem była dla mnie Lily James, która nareszczie pokazała, że umie grać w filmie wysokiej klasy.

Scenariusz został napisany w miarę, a plusem były żarty, na których rzeczywiście można było się pośmiać. Muzykę też było mile słuchać.

Dramat historyczny z udziałem Gary'ego Oldmana wypadł naprawdę świetnie.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones