PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 188 tys. ocen
8,2 10 1 187781
9,0 51 krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Cieszę się

użytkownik usunięty

Cieszę się, czytając opinie na temat filmu, ze wiele osób jest równie zachwyconych jak ja. Dla mnie od momentu kiedy obejrzałem film po raz pierwszy ( rok po premierze krótszej wersji )- był to film, który najmocniej przezyłem ze wszystkich ogladanych w zyciu filmów. Tak jest do dzisiaj. Wersja autorska jest jeszcze lepsza. Dla mnie nie jest to jednak film o wojnie ,a jego znaczenie jest duzo głębsze. dociera do najciemniejszych zakamarków psychiki człowieka. Odbiera prawo do oceny postępowania innych ludzi. Dzieja sie na tym filmie rzeczy niesamowite a w głowie równie nieprawdopodobne. wstrzasajace do głebi...

użytkownik usunięty

Super
SUPER

Mam wrażenie że większość recenzentów widziało ten film po raz pierwszy. Świadczą o tym sformuowania typu: "oklepany temat wojny w Wietnamie" (wtedy nie był - Rambo czy Pluton pojawiły się tak z 10 lat później), tak samo ubawiło mnie sformułowanie: "ci The Doors" (ja się na tym wychowałem).

Ja się zaliczam do trochę starszych ludzi którzy go widzieli w kinie wtedy (nie wiem 20 lat temu?). Od tamtej pory unikałem oglądania go w TV czy Video bo wiedziałem że to nie będzie to samo - film zapamiętałem dzięki wrażeniu stopniowego narastania absurdalności całej sytuacji osiągniętemu dzięki skupieniu na obrazie i muzyce.
Poszedłem jeszcze raz - nie wiem któr sceny zostały dołożone a które wycięte - było tak samo niesamowicie.