PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822550}
5,6 13 088
ocen
5,6 10 1 13088
3,1 18
ocen krytyków
Czarny Mercedes
powrót do forum filmu Czarny Mercedes

jestem na tak

ocenił(a) film na 6

Patrząc jak mocno został skrytykowany ten film, stwierdziłem że muszę ocieplić nieco jego wizerunek (Nie jestem z agencji reklamowej ani znajomym reżysera. Po prostu mam taki gust). Oznaczyłęm go jako dobry. Oczywiście można szukać dziwnych scen opisanych w innych komentarzach, ale kto by się gdzieś zachował w tamtych sytuacjach z perspektywy nas tu i teraz siedzących w fotelach jest trochę bez sensu. No niby żydówka wykrzykująca eSSmanowi w twarz że będzie ojcem żydowskich dzieci może sugerować zanik instynktu samozachowaczego u tej pani, ale z drugiej strony bycie w ciąży wiąże się z burzą nastrojów i emocji, stąd jest to jakoś do wytłumaczenia. Może jako piękna kobieta odizolowana od świata trochę inaczej zaczęłą oceniac otoczenie...
Film powinien przede wszytstkim sprawiać, że po seansie jeszcze o nim myślimy. Chodzi mi o klimat filmu pokazujący ciężkie czasy okupacji jako tło, I to jest tu fajne. No i że jest jakaś historia, jakieś morderstwo i domyślamy się dlaczego i kto, a na koniec wszystko się wyjaśnia. Może rzeczywiście facet w przebraniu kobiety w tamtych czasach mógłby być "źle" odebrany w pociągu pełnym SSmanów. No ale uwypukliło mi się to dopiero po tutejszym komentarzu, bo wcześniej uznałem że przedział był dla elity na wyłączność, więc do Gdańska byłoby to rzeczywiście najbezpieczniejsze rozwiązanie (jadąc po drodze byłoby wiele patroli raportujących stan na drodze), wszak przebierańców wtedy jeszcze nie było, a panowie niechętnie się stroili w damskie ciuszki.

Podsumowując - nie zmarnowałem czasu na ten film. Oczywiście każdy może oceniać po swojemu, ale ja też wielokrotnie zaczynałem seans po przeczytaniu opinii na FW i wielokrotnie uniknąłem straconych ok 1,5h życia, tak więc tu jest szansa że będziecie zadowoleni, a przynajmniej nie zawiedzeni. Ważne jednak aby potraktować ten film jako takie kino do spędzenia miło czasu.

ocenił(a) film na 3
msoba

Mój Boże, jak niewiele Ci trzeba, żebyś był zadowolony. Jak niewiele wiesz o czasach II wojny, że piszesz takie farmazony ("wszak przebierańców wtedy jeszcze nie było, a panowie niechętnie się stroili w damskie ciuszki."). Piszesz za to " jest jakaś historia, jakieś morderstwo". I w tych dwóch frazach oceniasz film. JAKIEŚ, wszystko jest jedynie JAKIEŚ, Nie jest dobre, nie jest genialne, nie trzyma nawet w napięciu - Tobie wystarczy, że jest jakieś. Ten brak związków przyczynowo-skutkowych, pośpieszny montaż sekwencji, brak psychologii postaci - to wszystko Cię zadowala. Film jest słaby, Janusz Majewski to taki starszy pan, który sobie retro kryminał zrobił, taki trochę wujkowy, bez dynamiki, bez umiejętności tworzenia napięcia.No cóż, jesteś ulubionym widzem wszelkiej maści twórców filmowych - bezkrytycznie łykną wszystko.

ocenił(a) film na 6
mycart

Już chciałem przejść obok krytyki mojej osoby obojętnie, ale pomyślałem że na tym forum, nie piszę sobie dla siebie aby polepszyc sobie samopoczucie i podbudować ego, ale aby ktoś mógł na tym skorzystać (choć takich co krytykują aby urosnąć w piórka nie brakuje).
Owszem przyznam się, że nie jestem historykiem, ale ogólny poziom wiedzy mam. Wiem na pewno, że w czasach II wojny światowej nie biegali chłopaki w rurkach bardziej zniewieściali od dziewczyn, stąd opinia o nie przebieraniu się. Oczywistym jest, ze dla kamuflarzu nie takie stroje wymyślano aby osiągnąc zamierzony cel i przechytrzyć wroga.
Kino jest elementem rozrywki i jednego zadawala jeden twórca i będzie się rozpływał nad jego twórczością, inni zaś będą szukać zbierając z każdego po trochu coś co mu pozwoli poszerzyć horyzonty. Nie oceniam jednych ani drugich. Każdy ma prawo oglądać co chce.
Podsumowując i wracając do tego filmu - jest to na pewno niezobowiazujący film na miłe spędzenie czasu. Broń Boże nie jest to film ambitny. Porównałbym go do serialu "Bednarski na kłopoty". Jest akcja która nie koniecznie jest silnie powiązana przyczynowo-skutkowo, zaś wieczór przyjemnie mija. Jeśli do tego dołożymy miłe towarzystwo, to sukces gwarantowany :)

Pamiętajmy, że nie każdy film będzie arcydziełem, ale może być dobrze odebrany jeśli moment na jego obejrzenie będzie właściwy. Ja go obejrzałem gdy potrzebowałem kina lekkiego i przyjemnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones