PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822550}
5,6 13 080
ocen
5,6 10 1 13080
3,1 18
ocen krytyków
Czarny Mercedes
powrót do forum filmu Czarny Mercedes

Jak ktoś by pytał skąd niechęć środowisk do tzw "ideologi LGBT' to ten film jest kolejnym przykładem netflixowej propagandy której nie da się ogladac przez nachalne wpychanie gejozy. Daleko mi od piętnowania kogokolwiek, szanuje wszystkich ludzi i traktuje na równi,nie potrzebuje być nawracana przez TV.Netlix robi czarny marketing wszytskim nie hetero. Już po Ani z Zielonego Wzgórza ręce opadły... O ile nie jestem za strefami wolnymi od LGBT to gdyby dało się włączyć netflix strefa TV bez LGBT, razismu itd to byłby u mnie załączony taki przycisk a Platforma Netlix zyskała by na jakości.

ocenił(a) film na 8
zosia1403

Przecież to jest film wykupiony na licencji. Wiesz o tym że Czarny Mercedes w ubiegłym roku był wyświetlany w polskich kinach? Netflix jest ostatnim przystankiem na drodze tego filmu. Wcześniej był wszędzie, w kinie, w canal +, w polskich portalach vod itd. Poza tym nie widze w tym filmie ideologii lgbt, jedynie gejów.

ocenił(a) film na 4
zosia1403

Nie ma żadnej "ideologii LGBT". Kupowanie od propagandystów tego zlepka słownego jest naprawdę szkodliwe.

ocenił(a) film na 7
zosia1403

Promocja LGBT? Ja tu raczej widzę totalną dyskredytację postaw gejowskich ukazanych tu jako psychicznie wypaczonych - gej jest tu raczej tym złym.

A tak na marginesie... W jednej ze scen Max nosi na sobie mundur z oznaczeniami SD. Z ciekawostek historycznych - tę formację w pewnym okresie mocno zdominowała opcja homo. Jest do tego nawiązanie w Kamerdynerze F. Bajona.

ocenił(a) film na 5
Halconnegro

Właśnie - niby słabe, że jedną z głównych postaci jest gej, ale dobre, że ten gej jest niemieckim zwyrolem więc tak jak by się zeruje.

ocenił(a) film na 5
Halconnegro

,,gej jest tu raczej tym złym" welp, może dlatego, że geje, jak każda inna grupa mają tych ,,dobrych" i tych ,,złych"? ;)

ocenił(a) film na 7
BloodyOzzy

Jasne, że tak. Odniosłem się tylko do ewentualnego popierania tych czy tamtych ruchów. Mnie tam postawy w "Czarnym Mercedesie" jakoś nie rażą. Uważam, że Netflix ma większe grzeszki na sumieniu w kwestii ładowania w produkcję wątków "na siłę" niż ten film.

ocenił(a) film na 7
zosia1403

może przyzwyczaj się, że osoby LGBT są po prostu wszędzie?

Yga

To nie oglądam!;-)

Yga

Człowieku, oczywiście że są, nie jestem oderwana od rzeczywistości, mam przyjaciół innej orientacji. To nie znaczy że z 2% populacji ma się zrobić komedia na równi z hetero i na siłę wciskanie czegoś w ilości 1:1.Szunuje wszystkich ludzi co nie znaczy że nie denerwuje mnie narzucanie skrajności w drugą stronę

zosia1403

Właśnie widać, jak szanujesz wszystkich ludzi. Czy takie kretyńskie dyskusje musza być tez na filmebie, nie wystarcza tej kłótni wszędzie w przestrzeni miejskiej?

zosia1403

UWAGA SPOILER. Nie wiem jak było w książce, ale w kontekście filmu "wątek LGBT" miał sens. Jeżeli czegoś hitlerowcy nienawidzili to poza Żydami byli m.in. homoseksualiści. Ja się spodziewałam nawet, że spróbują to sensownie wykorzystać np. że winny prędzej niż za morderstwo Żydówki (za to chyba byłaby pochwała u gestapo) to dostanie kulkę za bycie homo, chociaż w sumie to niby bi. Ten wątek faktycznej przyczyny śmierci denatki był jakiś naciągany i aż nazbyt banalny a szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones