PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822550}
5,6 13 080
ocen
5,6 10 1 13080
3,1 18
ocen krytyków
Czarny Mercedes
powrót do forum filmu Czarny Mercedes

No proszę, proszę. Bardzo mnie ciekawi. Fascynująca Wiera i wybitna Stenka. Ciekawe w jakim świetle ją pokażą. Trochę się boję.

huppert

Też jestem ciekawa. Byle do jesieni ;)

ocenił(a) film na 6
huppert

W jakim świetle przedstawią Werę czy Stenkę?

robertgicz

Werę

huppert

A to nie będzie raczej epizodyczna rola? W sensie, może nie 5 sek na ekranie, ale na pewno nie jest to chyba rola drugoplanowa nawet. A i tak w wykonaniu Stenki spodziewajmy się perełki ;)

huppert

jak gra Stenka to niczego się nie boję :P

ocenił(a) film na 8
huppert

Stenka w każdym filmie jest wybitna, więc i tutaj nie będzie różnicy! :)

ocenił(a) film na 7
karolina2202_2

Moim zdaniem to jedyna źle obsadzona rola. Aktorka śpiewa pięknie, ale Wiera Gran była młodziutką dziewczyną...nie zagrało mi to zupełnie.

ocenił(a) film na 8
basiaz1970

Po obejrzeniu filmu stwierdzam, że jednak dała radę. Widocznie autor książki widział właśnie Stenkę w tej roli.

ocenił(a) film na 7
karolina2202_2

Być może, ale chciałam więcej wiarygodnego klimatu tamtego miejsca i czasu.

ocenił(a) film na 8
huppert

Zaśpiewała w lokalu w gettcie "To ostatnia niedziela" w towarzystwie skrzypiec (chyba Alosza Awdiejew) - pięknie i przejmująco. Nie każdy wie ile lat miała Wiera Gran. W filmie jej nazwisko nie pada tylko, że "była bardzo popularna przed wojną". Mogła to być,każda piosenkarka lub po prostu fikcja w powieści/filmie kryminalnym - przecież to nie dokument.

ocenił(a) film na 2
kkutz

Film jest słaby między innymi przez sceny tego typu. Zamiast iść dalej z historią (która się wlecze) to musimy wysłuchać piosenki tej jak i tej śpiewanej w domu przez Anetę. Nie mówie że są one złe tylko że są niepotrzebne (w takim wymiarze czasowym)

ocenił(a) film na 7
wiktork

Zgadzam się, również (choć nie należę do osób pruderyjnych i jestem miłośniczką Californication) sceny rozbierane na ogół niczemu nie służyły. I jeszcze Max mówi, że nie rozumie słów a gada po polsku...

ocenił(a) film na 2
basiaz1970

Ta nagość przed lustrem była na siłe. Majewski lubił rozbierać Dancewicz, więc i Dębskiej sobie też nie przepuścił.

Już mogli sobie dawować te dwujęzyczności i na wzór Czarnobyla uznać że wszyscy mówią po polsku (tam po angielsku)

ocenił(a) film na 7
wiktork

Zgadzam się.Gorzej, że pani Dębska może pozostać aktorką, która za szybko i za często pokazuje gołą d..., bo przynajmniej ja tak ją zaczynam kojarzyć z kilku filmów. Choć gra fajnie i byłoby szkoda.

kkutz

Wiera Gran miała niecałe 30 lat a skrzypkiem akompaniującym śpiewającą wielki przedwojenny przebój "Ta ostatnia niedziela" był sam Vadim Brodski.

ocenił(a) film na 8
huppert

A ja uważam, że Stenka jak zwykle pokazała klasę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones